Bentley GT Speed Convertible oficiálně, je to prý nejrychlejší kabriolet světa

Díky výkonu 625 koní a osmistupňové převodovce se britský křižník dostane na stovku za 4,4 s, nejvyšší rychlost končí hodnotou 325 km/h.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bentley GT Speed Convertible oficiálně, je to prý nejrychlejší kabriolet světa

2.1.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Bentley GT Speed Convertible oficiálně, je to prý nejrychlejší kabriolet světa

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Díky výkonu 625 koní a osmistupňové převodovce se britský křižník dostane na stovku za 4,4 s, nejvyšší rychlost končí hodnotou 325 km/h.

Sazka na jistotu nám opravdu vyšla. Nové Bentley Continental GT Speed Convertible (tak zní jeho oficiální název, ačkoli i dříve použité GTC Speed se v novinových titulcích nezřídka objevuje) se totiž skutečně světu představí již za čtrnáct dní na autosalonu v Detroitu. Oproti dříve představenému kupé sice trochu zpomalí, i nadále však nabídne jízdní výkony, které z něj dělají nejrychlejší čtyřmístný otevřený vůz světa. Stovku tak pokoří za 4,4 sekundy (o dvě desetinky pomaleji než u modelu s pevnou střechou), na hodnotě 160 km/h je za 9,7 sekundy (o sedm desetin pomaleji) a jeho rozlet ukončí až náraz do mety 325 km/h (o čtyři kilometry v hodině méně).

Zásluhu na těchto výkonech nese krom výkonu také osmistupňová převodovka ZF, kterou kromě ostatních modelů Bentley známe třeba z BMW či Maserati. Ve spojení s dvakrát přeplňovaným motorem W12 6,0 přenáší na všechna kola 625 koní a 800 Nm točivého momentu, přičemž spotřeba oproti předchůdci poklesla na 22,7 l/100 km ve městě, 10,4 litru mimo zástavbu a devatenáctilitrový průměr. Mnohem zajímavější je však tzv. blokové řazení v režimu Sport. Tedy možnost přeřazení např. z osmého na čtvrtý rychlostní stupeň pro co nejlepší akceleraci. Jsme zvědavi, jak tohle bude fungovat v praxi.

Vůči standardnímu kabrioletu nabízí verze Speed také podvozek snížený o 10 mm, tužší zavěšení a posílené stabilizátory. Výsledkem by měla být schopnost lepšího průjezdu zatáček, s ohledem na hmotnost 2 495 kg však počítáme s tím, že doménou Bentley budou i nadále dálnice či promenády na Azurovém pobřeží. A to i přes přítomnost dynamického režimu stabilizační kontroly, který by měl umožňovat i poněkud akčnější styl jízdy.

Po stránce vzhledové již takové rozdíly oproti standardu nejsou. Největší pozornost poutají 21palcová litá kola, čelní maska pak dostala o trochu více matného chromu. Vzadu se lehce zvětšily koncovky výfuku, tím však jakékoliv změny končí. Uvnitř pak k žádnému zásadnímu překopání architektury nedošlo, liší se pouze standardní výbava. Tu má verze Speed bohatou, přičemž unikátem je hliníkový obklad palubní desky. Sáhnout ovšem můžete také po karbonu nebo dřevu, k dispozici jsou i různé druhy kůže. Nechybí ani multimediální systém s 15 GB harddiskem nebo možnost komunikace s vaším iPadem či přehrávačem MP3. Za příplatek je pak k dispozici aparatura Naim for Bentley, která automaticky přizpůsobuje hlasitost a ekvalizér stavu střechy.

Cenu novinky Bentley zřejmě oznámí až v Detroitu, s částkou menší než pět milionů korun ale nepočítejte. Vsadit si ovšem můžete na celoroční praktičnost, kterou zaručuje nová „vzduchová šála”. Tedy výdechy horkého vzduchu zakomponované do sedadel, které známe hlavně z Mercedesů.


Bentley GT Speed Convertible oficiálně, je to prý nejrychlejší kabriolet světa - 1 - Bentley Continental GT Speed Convertible 2013 oficialni 01Bentley GT Speed Convertible oficiálně, je to prý nejrychlejší kabriolet světa - 2 - Bentley Continental GT Speed Convertible 2013 oficialni 02Bentley GT Speed Convertible oficiálně, je to prý nejrychlejší kabriolet světa - 3 - Bentley Continental GT Speed Convertible 2013 oficialni 03Bentley GT Speed Convertible oficiálně, je to prý nejrychlejší kabriolet světa - 4 - Bentley Continental GT Speed Convertible 2013 oficialni 04Bentley GT Speed Convertible oficiálně, je to prý nejrychlejší kabriolet světa - 5 - Bentley Continental GT Speed Convertible 2013 oficialni 05Bentley GT Speed Convertible oficiálně, je to prý nejrychlejší kabriolet světa - 6 - Bentley Continental GT Speed Convertible 2013 oficialni 06Bentley GT Speed Convertible oficiálně, je to prý nejrychlejší kabriolet světa - 7 - Bentley Continental GT Speed Convertible 2013 oficialni 07Bentley GT Speed Convertible oficiálně, je to prý nejrychlejší kabriolet světa - 8 - Bentley Continental GT Speed Convertible 2013 oficialni 08Bentley GT Speed Convertible oficiálně, je to prý nejrychlejší kabriolet světa - 9 - Bentley Continental GT Speed Convertible 2013 oficialni 09
Po stránce vzhledové se nové Bentley GT Speed Convertible oproti standardnímu modelu Continental příliš neliší. Rozjet na stovku se ovšem dokáže za 4,4 sekundy, nejvyšší rychlost pak činí 325 km/h

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek