Bez maskování nafotili nový sedan VW, o kterém jste nejspíše nikdy neslyšeli

Volkswagen, to není jen Polo, Golf, Passat a spol., automobilka nabízí i řadu modelů, o kterých se sotva dozvíme. Virtus je jedním z takových.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bez maskování nafotili nový sedan VW, o kterém jste nejspíše nikdy neslyšeli

2.8.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Bez maskování nafotili nový sedan VW, o kterém jste nejspíše nikdy neslyšeli

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Volkswagen, to není jen Polo, Golf, Passat a spol., automobilka nabízí i řadu modelů, o kterých se sotva dozvíme. Virtus je jedním z takových.

Jižní Amerika se sice momentálně potýká s řadou ekonomických problémů, pro automobilky jde ale stále o velmi zajímavé odbytiště. Však jen v Brazílii žije skoro 210 milionů lidí, takže není divu, že jim výrobci rádi uzpůsobují svou nabídku tak, jako je tomu třeba v Číně nebo Indii. Volkswagen není výjimkou, pročež si třeba v takové Brazílii mohou koupit vozy jako Saveiro či Gol. Od září pak tamní portfolio rozšíří novinka zvaná Virtus, o níž bychom měli přemýšlet jako o Volkswagenu Polo Sedan.

Ve srovnání s evropským hatchbackem dostane jihoamerický sedan do vínku delší rozvor i poněkud odlišný design. Jiné jsou nárazníky, přestylizovány byly světlomety (jenž nyní připomínají lampy od Audi) a záď ozdobil menší spoiler. Na špionážních snímcích lze přitom spatřit základní úroveň výbavy (červený vůz), která počítá s 15palcovými ocelovými koly a černými mřížkami v nárazníku, kde chybí mlhovky.

Kromě toho nechybí ani pohled na vyšší výbavový stupeň Highline, který se již pyšní 17palcovými litými ráfky a daleko větším množstvím chromu. V případě této varianty se o pohon stará přeplňovaný litrový tříválec, jenž byl naladěn na 129 koní. Přenos tohoto stáda na přední kola má na svědomí šestistupňový automat, základ oproti tomu počítá s pětistupňovým manuálem, atmosférickou jedna-šestkou a 121 koňmi.

Uvnitř se vůz pochlubí 10,2palcovým TFT displejem, jenž byl zasazen do přístrojového štítu. Dále tu pak máme ještě osmipalcovou obrazovku multimediálního systému, ten je ovšem součástí příplatkové výbavy. Na další informace bude třeba vyčkat nejpozději do 1. září, na kdy je naplánována oficiální premiéra. Prodej ovšem odstartuje až v prvním čtvrtletí příštího roku.


Bez maskování nafotili nový sedan VW, o kterém jste nejspíše nikdy neslyšeli - 1 - VW Virtus 2017 prvni spy foto 01Bez maskování nafotili nový sedan VW, o kterém jste nejspíše nikdy neslyšeli - 2 - VW Virtus 2017 prvni spy foto 02Bez maskování nafotili nový sedan VW, o kterém jste nejspíše nikdy neslyšeli - 3 - VW Virtus 2017 prvni spy foto 03Bez maskování nafotili nový sedan VW, o kterém jste nejspíše nikdy neslyšeli - 4 - VW Virtus 2017 prvni spy foto 04Bez maskování nafotili nový sedan VW, o kterém jste nejspíše nikdy neslyšeli - 5 - VW Virtus 2017 prvni spy foto 05Bez maskování nafotili nový sedan VW, o kterém jste nejspíše nikdy neslyšeli - 6 - VW Virtus 2017 prvni spy foto 06
Nový Volkswagen Virtus byl zatím nafocen jen špionážními fotografy. Již za měsíc se ale ukáže oficiálně, k mání ovšem bude jen v Jižní Americe

Zdroj: Motor1

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.