BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka

Sotva fandové BMW vstřebali první MPV vybavené předním pohonem, už mu značka připravila sportovní paket M. Svým pojetím nikterak nepřekvapí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka

27.3.2014 | Adam Šrámek | 1 příspěvek

BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Sotva fandové BMW vstřebali první MPV vybavené předním pohonem, už mu značka připravila sportovní paket M. Svým pojetím nikterak nepřekvapí.

U roztočené vrtule teď zřejmě přemýšlejí, zda byl nový model 2 Active Tourer dobrý nápad. Předokolku s karoserií, která je typická spíše pro jiné značky, však naplánovali, aby mohli Mercedesu ukrást několik zákazníku třídy B. Pokračují přesně podle plánu, a tak uvádějí na trh pro svého premianta s pohonem přední nápravy i klasický M Paket, který minivanu přidá vzhled sportovce, kterým auto samo být nemůže a snad ani nechce.

Tím hlavním je v jeho rámci už bez překvapení poutavější vzhled karoserie diktovaný ostřejšími nárazníky a černými lištami rámujícími boční okna. Dalším mají být sedmnácti a osmnáctipalcová kola, výraznější nástavce prahů a chromovaný výfuk. M-Paket poznáme tradičně podle emkových emblémů za předními koly a také podle ledvinek masky chladiče, které jsou vyvedeny ve vyšším stupni lesku.

Podle prvních informací půjde také o jinak vyhlížející brzdy, jejichž třmeny ponesou stejný emblém, jaký je na předních blatnících. Přesně tak, jak je známe třeba z řady 3 a menší jedničky. Celou enklávu sportovnějších prvků doplní BMW ještě jinak nedostupnou modrou metalízou Estoril Blue.

Vnitřní M-paket přinese taktéž to, co je z ostatních modelů portfolia BMW dobře známé. Bavíme se tedy o dekorech nástupních prahů, multifunkčním koženém volantu nebo kovové plošce pro odložení řidičovy levé nohy. Takto „zesportovnělý“ Active Tourer přijede také s chromem ozdobeným voličem převodovky a s antracitovým čalouněním střechy z programu Individual. Modré kontrastní prošívání půjde opět dobře k potahům Micro Hexagon, jenž budou dodávat šmrnc sportovním alcantarovým sedadlům. V nabídce však bude navíc černá kůže s eMkovými znaky.

Zájemci dostanou navíc možnost objednat údajně unikátní klíček k vozu ve trojbarevném provedení, které dozajista bude odpovídat barvám divize M. Celý vnější a vnitřní M Paket má podpořit při jízdě „emkový“ podvozek s o deset milimetrů sníženou světlou výškou. Nemyslíme si, že by 2 Active Tourer zrovna tohle potřeboval, ale věříme, že se najde mnoho těch, kteří sportovní paket pro tu parádu objednají. Dejme tomu, že na 231koňové benzinové verzi by zas až tak nepatřičně vypadat nemusel...


BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka - 1 - BMW 2 Active Tourer M Sport paket 01BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka - 2 - BMW 2 Active Tourer M Sport paket 02BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka - 3 - BMW 2 Active Tourer M Sport paket 03BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka - 4 - BMW 2 Active Tourer M Sport paket 04BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka - 5 - BMW 2 Active Tourer M Sport paket 05BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka - 6 - BMW 2 Active Tourer M Sport paket 06BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka - 7 - BMW 2 Active Tourer M Sport paket 07BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka - 8 - BMW 2 Active Tourer M Sport paket 08BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka - 9 - BMW 2 Active Tourer M Sport paket 09BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka - 10 - BMW 2 Active Tourer M Sport paket 10BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka - 11 - BMW 2 Active Tourer M Sport paket 11BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka - 12 - BMW 2 Active Tourer M Sport paket 12BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka - 13 - BMW 2 Active Tourer M Sport paket 13BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka - 14 - BMW 2 Active Tourer M Sport paket 14BMW 2 Active Tourer M Sport: sportovní paket i pro mnichovského krtka - 15 - BMW 2 Active Tourer M Sport paket 15
M paket pro první předokolku od BMW v podání 2 Active Tourer nepřínáší výraznější překvapení

Adam Šrámek

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše