Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
BMW Individual a Exclusive: nové možnosti pro M3, M4, 4 Gran Coupe, X5 a 7
12.5.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Individual už není jen pro VIP, dalšího rozšiřování se dočkala celá sada dostupnějších modelů. Zastánci nejvyššího luxusu uvítají exkluzivní edici řady 7.
Oddělení BMW Individual dříve nabízelo možnosti speciálních doplňků, kol a delikátních laků jen movitější klientele. Byli jsme tak svědky například uvedení luxusní limuzíny 760Li Sterling, jenomže snaha vydělat a prodávat maximum produktů nejširšímu publiku postupně vedla až k tomu, že mnichovská divize razantně vyrostla. Veškeré, nakonec ne až tak unikátní laky, litá kola či vnitřní čalounění si dnes může objednat v podstatě každý, kdo je ochoten připlatit si v rámci skoro jakékoli řady.
Nedávno jsme vám ukázali řadu doplňků pro řadu 4, zmínili se o parádičkách pro nové M3 a M4 a posléze to doplnili podrobnějším výčtem individualizací pro variantu 4 Gran Coupe. V jejím případě šlo primárně o matné metalické speciální laky karoserie s názvy Frozen Grey, Frozen Brilliant White, Frozen Bronze and Frozen Cashmere Silver. U obou dítek divize M se nabídka obohatila o kožené čalounění Merino, jenž pokrývá i palubní desku, a potahy s kontrastním oranžovým, modrým či žlutým prošíváním.
Nejnovějším modelem, u něhož dojde k rozšiřování příplatkové výbavy, bude SUV X5 třetí generace. Zde se kolonky Individual objeví v podobě dvou nových barev exteriéru, a sice stříbrné perleti Pearl Silver a černé Azurite Black. Dále bude možné objednat stejně jako u dříve zmíněných modelů kožené čalounění Merino a navíc také hnědý interiér Ash Volcano s prvotřídním dřevem.
Co se týče už tak luxusní řady 7, novou možností bude edice Exclusive, jejíž uvedení do prodejů se odehraje už v létě. Tento model je navržen tak, aby šikovně zkombinoval eleganci, luxus a největší radost z jízdy, třebaže třetí bod musíme brát už docela s rezervou. BMW je ohledně této verze vlajkové lodi poměrně skoupé na slovo.
Z fotografií je však jednoznačně patrný metalický spíše modrý lak a 19palcová mnohopaprsková kola. Větší změny se odehrály v kabině, kde jsou sedadla i přístrojová deska obohacené o kůži Nappa a strop o Alcantaru. Komu by to bylo snad až moc, dostupnější Merino kůže bude k dispozici údajně za atraktivní cenu. BMW 7 Exclusive Edition bude k dispozici ve verzi klasické a opomenuta nebude ani prodloužená varianta Long s nataženým rozvorem.











BMW neustále rozšiřuje nabídku programu Individual, řadě 7 nyní vymyslelo luxusnější verzi Exclusive Edition
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejextrémnější Ford Mustang všech dob překonal svůj vlastní rekord z nejnáročnějšího okruhu světa, dejte mu ještě šanci
včeraČíňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
1.5.2025Slovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
30.4.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Číňané mají převzít zavírané továrny VW a rozjet v nich vlastní výrobu, nic jiného o úpadku Evropy neříká víc
před 2 hodinamiVýkonná elektrická Kia nepřestává ruinovat majitele, za roční auto se zanedbatelným nájezdem v aukci nikdo nedal ani polovinu původní ceny
před 4 hodinamiČíňané ukazují, že pořád dělají obchod, ne jen politiku. Dřív jen elektrická značka nabídne Evropanům spalovací auta, protože je chtějí
před 5 hodinamiVW říká, že jeho spolupráce s Fordem je „velmi, velmi, velmi úspěšná”. Myslí těch 20 prodaných Capri v Česku za první kvartál?
před 7 hodinamiNová verze nejlevnějšího MG srazila jeho cenu v zahraničí o desítky tisíc níž. Pokud dorazí k nám, bude to jedno z nejlevnějších aut na trhu
před 8 hodinami
Živá témata na fóru
- GTD + STI 05.03. 17:37 - Stepan
- Fiat a vše kolem nich 05.03. 16:38 - Stepan
- S větrem ve vlasech.... 05.03. 13:40 - pavproch
- VZKAZY 05.02. 14:28 - pavproch
- Prodám Volkswagen Transporter 2.0 TDI 05.02. 12:09 - M.Z.
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.02. 08:53 - řidičBOB
- Onboard videa 05.01. 09:03 - řidičBOB
- Táhneme na Brusel 04.30. 11:59 - abgx1