BMW M6 2012: vzhled specifických částí odhalen únikem z katalogu náhradních dílů

Je pravděpodobné, že se nová M6 stane hlavní hvězdou stánku BMW na ženevském autosalonu. Pokud ano, po dnešku překvapí zase o něco méně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW M6 2012: vzhled specifických částí odhalen únikem z katalogu náhradních dílů

11.2.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

BMW M6 2012: vzhled specifických částí odhalen únikem z katalogu náhradních dílů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je pravděpodobné, že se nová M6 stane hlavní hvězdou stánku BMW na ženevském autosalonu. Pokud ano, po dnešku překvapí zase o něco méně.

Tip: Projděte si již kompletní oficiální představení nového BMW M6 v obou karosářských verzích.

Nemůže být žádných pochyb o tom, že příchod nové generace em-šestky je na spadnutí. Samotné šestkové kupé je již dobře známou záležitostí a je také jasné, že její technika bude do značné míry korespondovat s tím, co známe ze sedanu M5 F10. Otázkou tedy není zda a s jakou technikou, ale spíše kdy a v jaké podobě se M6 oficiálně probije na světlo světa.

Na to první neumíme stoprocentně odpovědět. Spekuluje se o březnovém ženevském autosalonu, kde by vůz jistě zazářil jako málokde jinde, ale stát se to nutně nemusí. Navíc nesmíme zapomínat ani na to, že dříve než kupé přišel na trh šestkový kabriolet a je tedy možné, že právě on oslaví i v hávu M6 premiéru jako první. Tomu ostatně nasvědčovaly i špionážní fotografie M6 Cabrio pořízené v Americe - tehdy jsme mysleli, že na debut dojde při příležitosti autosalonu v Detroitu, ale nestalo se tak. Nyní se v případě kabrioletu hovoří o dubnovém autosalonu v New Yorku, oficiálně ale zatím BMW nepotvrdilo žádný z naznačených termínů.

Ať už se ale M6 představí kdekoli a s jakoukoli karoserií, specifika jejího vzhledu pro nás nebudou ničím novým. Předchozí špionážní snímky už leccos odhalily, nyní si ale do detailu můžeme prohlédnout kompletní škálu částí karoserie, kterými se eMko bude lišit od dnes známých variant. Stalo se tak únikem částí katalogu náhradních dílů, které vynesl na světlo web Bimmerpost.com - na přiložených snímcích tak můžete vidět oba nárazníky, boční prahy, dokonce i oba designy kol (19" a 20") nebo doplňky předních blatníků. Zkratka vše, čím se nová M6 bude vizuálně lišit od svých méně nadaných sourozenců.

Pokud si toto všechno dokážete představit „navěšené” třeba na současném šestkovém kupé, máte před sebou kompletní podobu zevnějšku BMW M6 F13 resp F12. Nic jiného totiž vůz po vzhledové stránce nepřinese, tedy snad krom nových barev karoserie - zdroj hovoří o tom, že krom již známé černé, oranžovo-červené a stříbrné bude možné novou M6 koupit i v béžovém provedení.

Co do techniky je tajemství více, ale pouze v detailech. Je jasné, že srdcem vozu se stane motor 4,4 biturbo doplněný o sedmistupňovou automatickou převodovku se dvěma spojkami, otázkou je jen, kam až BMW dovolí vystoupat jeho výkonu. Hovoří se až o šestisetkoňové hranici, automobilky ale obvykle bývají konzervativnější a sázka na nějakých 580 koní by mohla být trefou do černého.

To všechno ještě uvidíme, detaily designu ale můžete vidět hned teď. A porovnat si je třeba s předchozími ilustracemi, které znovu přikládáme - minimálně v případě předních partií nebude realita až tak odlišná...


BMW M6 2012: vzhled specifických částí odhalen únikem z katalogu náhradních dílů - 1 - BMW M6 2012 casti 01BMW M6 2012: vzhled specifických částí odhalen únikem z katalogu náhradních dílů - 2 - BMW M6 2012 casti 02BMW M6 2012: vzhled specifických částí odhalen únikem z katalogu náhradních dílů - 3 - BMW M6 2012 casti 03BMW M6 2012: vzhled specifických částí odhalen únikem z katalogu náhradních dílů - 4 - BMW M6 2012 casti 04BMW M6 2012: vzhled specifických částí odhalen únikem z katalogu náhradních dílů - 5 - BMW M6 2012 casti 05BMW M6 2012: vzhled specifických částí odhalen únikem z katalogu náhradních dílů - 6 - BMW M6 2012 casti 06
Takto budou vypadat specifické partie nové M6

BMW M6 2012: vzhled specifických částí odhalen únikem z katalogu náhradních dílů - 7 - BMW M6 F13 ilustrace Onur Duron 01BMW M6 2012: vzhled specifických částí odhalen únikem z katalogu náhradních dílů - 8 - BMW M6 F13 ilustrace Onur Duron 02
Ilustrace Onura Durona vytvářené bez vodítka v podobě katralogových nákresů jednotlivých dílů nebyly daleko od pravy

Zdroj: Bimmerpost.com, Ilustrace: DuronAutomotiveArtwork

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.