BMW M6 F13: takto by měla vypadat nová generace (ilustrace)

Několik ilustrací nové em-šestky už jsme viděli dříve, žádná nás ale neoslovila natolik, abychom se o ni s vámi podělil. U této je tomu ale přesně naopak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW M6 F13: takto by měla vypadat nová generace (ilustrace)

29.11.2011 | Petr Miler | 1 příspěvek

BMW M6 F13: takto by měla vypadat nová generace (ilustrace)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Několik ilustrací nové em-šestky už jsme viděli dříve, žádná nás ale neoslovila natolik, abychom se o ni s vámi podělil. U této je tomu ale přesně naopak.

Nová generace bavorského šestkového kupé F13 byla představena již letos na jaře a od té doby se dočkala i několika novinek pro další modelový rok. Vrcholem je zatím provedení 650i, řada špionážních fotografií jasně svědčí o tom, že u BMW pilně pracují i na ostré M6.

Hotový vůz sena trh dostane zřejmě až v druhé polovině příštího roku, již nyní ale máme celkem jasno v tom, co nabídne. Technicky totiž dozajista vzejde z toho, co dnes nabízí sedan M5 F10, který disponuje motorem 4,4 V8 přeplňovaným dvěma turby. Ten podává výkon až 412 kW (560 koní) posílaný na kola zadní nápravy přes sedmistupňový dvouspojkový automat (pro Američany také přes šestistupňový manuál) a samosvorný diferenciál. Počítá se s tím, že pro M6 bude výkon trochu vyšší (hovoří se výrazném přiblížení šestisetkoňové hranici) a i díky nižší hmotnosti se zlepší jak akcelerace (na 100 km/h pod 4,5 sekundy), tak skutečná maximální rychlost, ale výchozí technika zůstane totožná.

To všechno už nějaký čas víme, ale jak bude vůz vypadat? I zde si dokážeme leccos představit, díky práci Onura Durona si ale nyní můžeme i prohlédnout to, co nás s velmi pravděpodobně čeká.

Onur si dal opravdu záležet a novou M6 vykreslil tak, jak s největší pravděpodobností vypadat bude, nebo by přinejmenším měla. V klasické modré barvě, se sníženým podvozkem a nárazníky ve stylu posledních modelů divize M je to prostě fešák. Pokud se nové M6 nemůžete dočkat a rádi byste něco takového, řešením je dnes leda AC Schnitzer ACS6 5.0i s jen o málo skromnějšími parametry. Máme ale obavu, že po shlédnutí těchto ilustrací půjdou jeho akcie prudce dolů. A nebo ne? Řekněte sami.


BMW M6 F13: takto by měla vypadat nová generace (ilustrace) - 1 - BMW M6 F13 ilustrace Onur Duron 01BMW M6 F13: takto by měla vypadat nová generace (ilustrace) - 2 - BMW M6 F13 ilustrace Onur Duron 02
BMW M6 podle Onura Durona. Německý grafik zřejmě daleko od pravdy nebude...

Ilustrace: DuronAutomotiveArtwork

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.