Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
BMW X6 M Sport 2015: nesportovec se předvádí i ve sportovním
7.6.2014 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Vykřesat z bezmála dvouapůltunové obludy sportovní auto nesvede ani mocné písmeno M. Trochu stylu mnichovských sporťáků mu ale dodá.
Závěr tohoto týdne patří jednoznačně nové generaci BMW X6, třebaže po premiéře menší X4 je její design překvapivý asi tolik jako ranní východ slunce. Nová iks-šestka se nám nejprve předvedla na uniklých fotkách, včera jsme vám ji pak mohli představit do detailu i s téměř stovkou snímků a prvním oficiálním videem. Dodat zdánlivě není co, nebylo by to ale BMW, kdyby si i po premiéře nějakou tu novinku nenechalo v zásobě.
Tou je X6 v provedení M Sport, tedy varianta oháknutá do sportovního paketu M. Námitku, že X6 je sportovec asi tak jako kočka plavec, přijímáme bez protestů, třebaže se nám občas snaží říci opak. Na druhou stranu, stejně jako se kočka může naučit plavat, může se X6 naučit sportovat, jakkoli se u toho bude při své až nepochopitelné hmotnosti (přes 2,3 tuny je při jejím vnitřním prostoru neskutečně vysoké číslo) a vysokému těžišti nikdy jako ryba ve vodě cítit nebude.
Automobilka tedy říká, že oproti předchozí generaci X6 zhubla o 10 až 40 kg. To je ale při její pohotovostní hmotnosti velmi nicotná hodnota, navíc ještě časem uvidíme, zda náhodou nemá podobný základ jako snížení hmotnosti u nového Mercedesu C. Tohle prostě pravidla hry nezmění a obáváme se, že nic s nimi nenadělá ani těch pár prvků paketu M, který BMW před pár hodinami avizovalo.
Autu dodává typická specifika jako agresivněji tvarovaný přední a zadní nárazník, výraznější boční prahy, matnou masku chladiče, chromované koncovky výfuku a některé plastové části (jako lemy blatníků) v barvě karoserie. Přidejte si klasický „Shadow Line” (černé to, co je jinak chromované, zejména na bocích auta), specifická 19" kola a upravený podvozek a výčet novinek patrných zvenku máte kompletní.
Změny se ale pochopitelně odehrály i uvnitř, kde hrají prim nová sedadla s potahy z kůže a alcantary, jiný volant a dekory palubní desky s šestiúhelníkovým motivem. Nechybí ani další klasické záležitosti typu černý strop nebo vnitřní prahy s logem M, prostě typický M-paket bez větší invence.
Jiné technické změny než na podvozku neočekávejte a BMW dále dodává už jen tolik, že rovněž BMW X6 M Sport dorazí na trh letos na podzim či v zimě s trojicí motorů - bi- nebo triturbo dieselem 3,0 R6 s výkonem 258 nebo 381 koní a osmiválcovým benzinem 4,4 biturbo o výkonu 450 koní. Na ceny si ještě musíme počkat, průlet aktuálním ceníkem starší X6 ale bude více než dobrým vodítkem k realistickým budoucím očekáváním...






První fotky X6 2015 s paketem M pochází z webu BMW, proto ono svérázné rozlišení. Další snímky snad automobilka uvolní co nevidět
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Zloději přímo rodině ukradli poslední motokáru tragicky zesnulého Julese Bianchiho, jaké lidské hyeny to musely být?
před 6 hodinami
Nejvíc ojeté Bugatti Chiron má na tachometru neuvěřitelných 175 tisíc km, něco takového svět ještě neviděl
včera
Čínský klon Bugatti od výrobce vysavačů je skutečný, natočili ho ještě před premiérou. Nakonec připomíná i hromadu jiných aut
7.1.2026
Nové na MotoForum.cz
- Šok pro Gresini Racing: Fermin Aldeguer utrpěl v tréninku vážnou nehodu 06:16
- Petr Svoboda vynechá sezónu 2026 ze zdravotních důvodů 2.1.2026
- MV Agusta Brutale Serie Oro 2026: exkluzivní naháč 2.1.2026
- Proč má Andorra nejvyšší hustotu jezdců MotoGP a Superbike 29.12.2025
- Honda V3R 900 E-Compressor: prototyp nového motoru V3 29.12.2025
Nejnovější články
Stellantis jedním tahem zařízl všechny dobíjecí hybridy, je to další nesmyslné, jen regulacemi a dotacemi živené řešení
před 3 hodinami
K mání je jeden z největších průšvihů moderních luxusních aut, výrobce přivedl ke krachu po prodeji pouhých 8 vozů
před 5 hodinami
Zloději přímo rodině ukradli poslední motokáru tragicky zesnulého Julese Bianchiho, jaké lidské hyeny to musely být?
před 6 hodinami
Subaru v Tokiu skutečně představilo nové STI, jenže ne to, ve které jsme všichni doufali
před 7 hodinami
„Bugatti z Temu” se naplno odhalilo ve skutečném světě. A nechce být pro smích, má parametry snů
před 8 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
