Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M

Mnichovská značka nám ještě letos představí M4 CS či M2 Competition. Očekávat pak můžeme i vrcholná SUV X3 M či X4 M.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M

1.3.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mnichovská značka nám ještě letos představí M4 CS či M2 Competition. Očekávat pak můžeme i vrcholná SUV X3 M či X4 M.

Před dvěma týdny jsme nastínili budoucnost BMW. Ta vypadá optimističtěji než poslední léta, neboť přestože zahrnuje řadu aut osazených tříválci či stále více crossoverů a SUV, zároveň v ní zůstávají klasické modely. Nyní se Bimmerpostu podařilo dostat k interním kódům (PDF, 1,4 MB) mnichovských modelů, které se v nabídce objeví v blízké budoucnosti. A odhalují mnohé, i když je třeba pátrat - na 177 stranách (sic) jsou i vozy z minulosti jako třeba řada 3 E46.

Nás ale samozřejmě zajímá mnohem více budoucnost, která přinese kupříkladu BMW M4 CS. Příchod této speciální varianty kupé byla prozrazen už dříve, kdy byla nafocena bez maskování. Nyní je zřejmé, že toto provedení označené jako F82 dostane manuální i automatickou převodovku a bude dostupné pouze s pohonem zadních kol.

Přesunout se můžeme k další novince, a sice k BMW M2 Competition. Ta je taktéž spojena s přeplňovaným třílitrovým šestiválcem, který roztáčí zadní kola. A to rovněž skrze manuál či automat. Tak jako v předchozím případě bude navíc tato volba zachována v Evropě i Americe, její interní kód je F87 a přijde v letošním roce spolu s M4 CS.

V příštích měsících pak můžeme očekávat i zcela novou generaci M5, která ponese interní označení F90. Jak naznačuje seznam kódů, k dispozici bude pouze varianta s automatem a pohonem všech čtyř kol. BMW ovšem již dříve řeklo, že auto se bude snažit favorizovat zadní nápravu a předek připojí jen při ztrátě trakce.

Divize BMW M bude mít v příštích letech opravdu napilno, neboť se chystá také expanze výkonných SUV. Zcela jisté jsou v tomto ohledu nové generace X5 M a X6 M, mimo ně dorazí také dvojice X3 M a X4 M. První model bude znám pod kódem F97, druhý jako F98. Automat je pak standardem ve všech případech, stejně jako systém xDrive.

U chystaného návratu řady 8 se M model nevyskytuje. Místo toho materiály zmiňují pouze šestiválcové provedení 840i a osmiválcové 850i, stejně jako dieselový model 840d. Pouze benzinový šestiválec dostane pohon zadních kol, automat je ale jistotou pokaždé.

Dále lze poukázat na příchod BMW i3 S, přičemž momentálně můžeme pouze spekulovat, co se za oním písmenem skrývá - nejspíše to ale bude výkonnější varianta. Řada 5 Gran Turismo je ale jistá, přičemž k dispozici bude ve verzích 530i, 540i, 530d a 540d. Volbou bude pohon zadních či všech čtyř kol, nikoliv však převodovka.

Ve finále ztratíme ještě pár slov o novém SUV Rolls-Royce Cullinan, které bude v Evropě k dispozici ve dvou variantách - tedy zřejmě se standardním a prodlouženým rozvorem. V obou případech lze ovšem již spoléhat na pohon všech kol a automatickou převodovku, což je ostatně volba, která z nabídky celé BMW Group pomalu vytlačuje manuály a zadokolky.


Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 1 - BMW M4 CS 2017 prvni foto 01Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 2 - BMW M4 CS 2017 prvni foto 02Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 3 - BMW M4 CS 2017 prvni foto 03Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 4 - BMW M4 CS 2017 prvni foto 04
Sportovní budoucnost BMW počítá třeba s modelem M4 CS...

Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 5 - BMW M2 CLS-GTS Ring videoscreen 01Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 6 - BMW M2 CLS-GTS Ring videoscreen 02Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 7 - BMW M2 CLS-GTS Ring videoscreen 03Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 8 - BMW M2 CLS-GTS Ring videoscreen 04Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 9 - BMW M2 CLS-GTS Ring videoscreen 05Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 10 - BMW M2 CLS-GTS Ring videoscreen 06
...M2 Competition

Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 11 - BMW M5 2018 novy render 03Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 12 - BMW M5 2018 novy render 04Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 13 - BMW M5 2018 novy render 01Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 14 - BMW M5 2018 novy render 02Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 15 - BMW M5 2018 novy render 05Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 16 - BMW M5 2018 novy render 06Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 17 - BMW M5 2018 novy render 07Budoucnost BMW prozrazena interními kódy, dorazí spousta nových M - 18 - BMW M5 2018 novy render 08
...nebo novou generací M5. Ta již dorazí pouze s automatem a pohonem všech kol

Zdroj: Bimmerpost

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.