I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat

Pokud máte pocit, že nedostupnost aut je jen otázkou peněz a kdo si může připlatit, ten nějaké uzme, není to tak úplně pravda. Bugatti sice nemá problém s komponenty, nabízí ale jediný model, za nímž se zavírá voda.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat

25.10.2021 | Petr Prokopec

I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat

/

Foto: Bugatti

Pokud máte pocit, že nedostupnost aut je jen otázkou peněz a kdo si může připlatit, ten nějaké uzme, není to tak úplně pravda. Bugatti sice nemá problém s komponenty, nabízí ale jediný model, za nímž se zavírá voda.

Příchod Bugatti Veyron na svět byl hodně utrápený. Hypersport z Molsheimu měl nejprve problémy při vývoji, který přišel mateřský koncern VW Group na nemalé peníze. I když nicméně automobilka na každém kusu neskutečně prodělávala, měla zejména po roce 2010 problém s rozprodáním velké části plánované 450kusové produkce. Proto byl v podstatě každý z posledních exemplářů součástí nějaké limitované edice, nešlo-li rovnou o unikátní vůz, ani tak se ale zákazníci k prodejcům příliš nehnali.

Tato kapitola je však dávno zapomenuta, místo toho tu máme novou jménem Chiron. A jak se zdá, ten již s těžkostmi spojen není. Bugatti se totiž zejména díky Stephanu Winkelmannovi stalo výdělečným podnikem a i tentokrát jsou u toho limitované edice. Jejich odklon od standardu však nespočívá pouze v odlišném laku, místo toho dochází na razantnější změny, jak ostatně dokládají provedení jako Pur Sport a Super Sport.

Pur Sport se snaží umocnit řidičské zážitky díky upravené aerodynamice s pevným křídlem, pneumatikami s přilnavější směsí a převodovkou se zkráceným stálým převodem o 15 procent. Super Sport je pak kapitolou samou pro sebe, jedno z nejrychlejších aut dějin s celou plejádou modifikací, které dovolují akceleraci z 0 na 400 km/h za 25 sekund. jeho představení zde nekončí.

Právě tyto dvě varianty jsou těmi posledními, které si od Bugatti můžete koupit. Z plánované 500kusové produkce už mu zbývá prodat necelých 40 Chironů. A pak asi nebude mít co vyrábět. Podstatná část ze zbývajících vozů je navíc už nyní vyprodána, takže obchodovat už není příliš s čím. Šéf Bugatti, již zmíněný Stephan Winkelmann, už letos řekl, že automobilka sice měla letos rozšířit svou nabídku o druhý model, projekt byl ale s ohledem na současné dění ve světě odpískán vedením koncernu VW jako rizikový.

Jsme tedy zvědavi, co bude následovat. S necelými 40 Chirony už si Bugatti moc dlouho nevystačí a o žádném dalším novém chystaném modelu nevíme. Na brzkou elektrickou budoucnost značky moc nesázejme - Winkelmann říká, že i přes vznik firmy, která ovládá spojení Bugatti i Rimac, francouzská značka nebude elektrická, alespoň ne v jakkoli blízké době.


I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 1 - Bugatti Chiron 2021 tristy exemplar 01I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 2 - Bugatti Chiron 2021 tristy exemplar 02I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 3 - Bugatti Chiron 2021 tristy exemplar 03I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 4 - Bugatti Chiron 2021 tristy exemplar 04I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 5 - Bugatti Chiron 2021 tristy exemplar 05I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 6 - Bugatti Chiron 2021 tristy exemplar 06I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 7 - Bugatti Chiron 2021 tristy exemplar 07I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 8 - Bugatti Chiron 2021 tristy exemplar 08I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 9 - Bugatti Chiron 2021 tristy exemplar 09
Pur Sport... Foto: Bugatti

I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 10 - Bugatti Chiron Super Sport 2021 prvni 02I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 11 - Bugatti Chiron Super Sport 2021 prvni 03I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 12 - Bugatti Chiron Super Sport 2021 prvni 04I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 13 - Bugatti Chiron Super Sport 2021 prvni 05I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 14 - Bugatti Chiron Super Sport 2021 prvni 06I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 15 - Bugatti Chiron Super Sport 2021 prvni 15I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 16 - Bugatti Chiron Super Sport 2021 prvni 18I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 17 - Bugatti Chiron Super Sport 2021 prvni 26I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 18 - Bugatti Chiron Super Sport 2021 prvni 27I Bugatti dochází auta, nejbohatší lidé světa brzy zřejmě nebudou mít co kupovat - 19 - Bugatti Chiron Super Sport 2021 prvni 28
...a Super Sport jsou těmi posledními verzemi Chironu, které si u Bugatti můžete objednat. Zbývá necelých posledních 40 kusů. Co bude pak, je otázkou. Foto: Bugatti

Zdroje: Bugatti

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše