Bugatti začalo prodávat exkluzivní značkovou kávu, cena malého espressa vás dostane do kolen

Pokud máte pocit, že káva za stovku je zvěrstvo a za dvě zlodějina, raději se nedívejte, kolik stojí káva u Bugatti. Tzv. Ettoreho dávka vás připraví o podstatnou část výplaty, nádavkem vám ale bude exkluzivní zážitek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bugatti začalo prodávat exkluzivní značkovou kávu, cena malého espressa vás dostane do kolen

19.7.2022 | Petr Prokopec

Bugatti začalo prodávat exkluzivní značkovou kávu, cena malého espressa vás dostane do kolen

/

Foto: H.R. Owen Bugatti, tiskové materiály

Pokud máte pocit, že káva za stovku je zvěrstvo a za dvě zlodějina, raději se nedívejte, kolik stojí káva u Bugatti. Tzv. Ettoreho dávka vás připraví o podstatnou část výplaty, nádavkem vám ale bude exkluzivní zážitek.

Cibetková káva Kopi Luwak je považována za nejdražší na světě. V závislosti na prodejci vás jedna 7gramová dávka vyjde na zhruba sto korun, v kavárně ovšem můžete snadno nechat i pětinásobek. I takové sumy ale nyní blednou vedle novinky, s kterou vyrukovalo exkluzivní britské zastoupení Bugatti provozované firmou H.R. Owen. V případě londýnského dealerství zasvěceného automobilce z Molsheimu dosud platilo, že běžná veřejnost dovnitř nemohla. Místo toho jste museli být pozváni, abyste si mohli jak specifikovat jedno z nejdražších aut planety, tak shlédnout část historie značky.

Nově však toto opatření neplatí, společnost sídlící na Bruton Street ve čtvrti Mayfair v Londýně totiž vůbec poprvé otevřela své prosklené dveře dokořán. Má to nicméně jednu podmínku - abyste se mohli kochat krásou vystavených Bugatti, je zapotřebí nejprve zastávka u Ettoreho Espresso Baru. Tam na vás čeká tzv. Ettoreho dávka (neboli The Ettore Shot), což je aromatické espresso, které ale nejspíše s cibetkovou kávou nemá nic společného. Minimálně se tedy o ní dealerství nezmiňuje, což by ale jistě udělalo, kdyby Kopi Luwak ve hře figurovala.

Ettoreho dávka nicméně není ani tak o kávě, je spíše souvisejícího zážitku. Za 50 liber, tedy za nějakých patnáct stokorun, totiž dostáváte espresso připravené profesionálním baristou a naservírované v karbonovém hrníčku. Vychutnat si je pak můžete ve speciálně navržených křeslech čalouněných stejnou kůží, jaká se užívá na interiéry Bugatti. Prohlédnout si pak můžete veškeré vystavené vozy, současné i minulé, stejně jako se vám dostane zasvěceného výkladu o historii této výjimečné automobilky.

Dá se přitom předpokládat, že Ettoreho dávka bude mít nemalý úspěch, přestože za o poznání skromnější 4 libry (120 Kč) můžete v dealerství pořídit také cappuccino, latte, americano, macchiato či standardní espresso. Ovšem zapomenout již budete muset jak na speciální šálek, tak na prohlídku. K dispozici vám bude pouze firemní butik, kde můžete nakoupit firemní oblečení, čepice, psací pera či třeba chytré hodinky VIITA určené pouze pro tuto značku. Počítejte však s vyššími cenami, než na jaké vyjde Ettoreho dávka.

Lze už jen dodat, že kromě Bugatti společnost zastupuje také značky Rolls-Royce, Aston Martin, Bentley, Ferrari, Maserati, Lamborghini, BAC, Czinger, Radford a Rimac. Jsme tedy zvědavi, zda se zakrátko nedočkáme třeba unikátní „chorvatské“ kávy. I když v takovém případě by hledání všech oslích můstků bylo složitější. V případě Ettoreho dávky je totiž na přípravu kávy užíván italský kávovar Ausonia, jenž tak odkazuje na rodnou zemi zakladatele (aby se to nepletlo) francouzské automobilky.


Bugatti začalo prodávat exkluzivní značkovou kávu, cena malého espressa vás dostane do kolen - 1 - HR Owen Bugatti kava 2022 prodej 01Bugatti začalo prodávat exkluzivní značkovou kávu, cena malého espressa vás dostane do kolen - 2 - HR Owen Bugatti kava 2022 prodej 02Bugatti začalo prodávat exkluzivní značkovou kávu, cena malého espressa vás dostane do kolen - 3 - HR Owen Bugatti kava 2022 prodej 03Bugatti začalo prodávat exkluzivní značkovou kávu, cena malého espressa vás dostane do kolen - 4 - HR Owen Bugatti kava 2022 prodej 04Bugatti začalo prodávat exkluzivní značkovou kávu, cena malého espressa vás dostane do kolen - 5 - HR Owen Bugatti kava 2022 prodej 05Bugatti začalo prodávat exkluzivní značkovou kávu, cena malého espressa vás dostane do kolen - 6 - HR Owen Bugatti kava 2022 prodej 06Bugatti začalo prodávat exkluzivní značkovou kávu, cena malého espressa vás dostane do kolen - 7 - HR Owen Bugatti kava 2022 prodej 07Bugatti začalo prodávat exkluzivní značkovou kávu, cena malého espressa vás dostane do kolen - 8 - HR Owen Bugatti kava 2022 prodej 08Bugatti začalo prodávat exkluzivní značkovou kávu, cena malého espressa vás dostane do kolen - 9 - HR Owen Bugatti kava 2022 prodej 09Bugatti začalo prodávat exkluzivní značkovou kávu, cena malého espressa vás dostane do kolen - 10 - HR Owen Bugatti kava 2022 prodej 10Bugatti začalo prodávat exkluzivní značkovou kávu, cena malého espressa vás dostane do kolen - 11 - HR Owen Bugatti kava 2022 prodej 11
Exkluzivní britské dealerství Bugatti u H.R. Owen bylo veřejnosti dosud nepřístupné. To se však mění s příchodem Ettoreho Espresso Baru, ovšem pouze v případě, že si za patnáct stokorun objednáte Ettoreho dávku. Foto: H.R. Owen Bugatti, tiskové materiály

Zdroj: H.R. Owen

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.