Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Chevrolet Camaro dostal tovární tuning, výkon navyšuje až o 40 koní
9.10.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Sportovní příslušenství, jež neovlivní záruku, je zaměřené zejména na lepší brzdy a kvalitnější podvozek. Nechybí však ani díly pro motor.
Po stránce úprav asi neexistuje nic lepšího než tovární tuning. Váš vůz totiž vylepšíte, aniž byste přišli o záruku. Navíc se dá počítat s tím, že samotná automobilka ví nejlépe, kde má její výrobek rezervy pro to které využití, jichž lze využít bez snížení životnosti toho či onoho komponentu. A to ani nemluvíme o zázemí, ať již finančním nebo vývojovém. Není tedy nakonec překvapením, že nabídce automobilek nezávislé tuningové firmy obvykle nedokážou konkurovat.
Výše zmíněného si je vědom koncern General Motors, který nově přichází s továrním příslušenstvím pro prvotní i inovovaný Chevrolet Camaro současné generace. Veškeré komponenty (zahrnující především mechaniku z verzí ZL1 a SS 1LE) jsou určené pro modely V6 a SS vyrobené od roku 2010, přičemž instalovány mohou být v každém autorizovaném servisu značky. I to je výhoda, které se málokterý úpravce může postavit.
Z čeho tedy vybírat? Z příslušenství modelu ZL1 můžete dostat přední šestipístkové a zadní dvoupístkové brzy (lze samozřejmě zvolit i vylepšení pro obě nápravy najednou). Pro rychlejší řazení je pak k dispozici šestistupňový manuál se zkrácenými drahami, zatímco lepší dodávku paliva obstará dvojitá pumpa. Nechybí účinnější vzduchový filtr nebo zadní náprava, která zahrnuje i samosvorný diferenciál.
Stejně jako standardní Camaro SS 1LE pak může být i váš vůz vybaven paketem Track Pack, který zahrnuje tužší stabilizátory, modifikované přední vzpěry, nové zadní tlumiče i jejich lepší uchycení. Dále lze sáhnout po systému PCV, který separuje olej a zároveň napomáhá provzdušnění klikové skříně. Pro modely vyrobené po roce 2011 můžete navíc dostat ještě rozpěry karoserie.
Pokud vám to nebude málo, pak nejslabší Camaro V6 můžete osadit brzdovým ústrojím Brembo z osmiválcového modelu SS. Ten může pro změnu získat speciálně upravenou hlavu motoru LS3 a vačkovou hřídel z pohonné jednotky LS7. Výkon díky tomu naroste o 40 koní, změnu jízdní dynamiky ale Chevrolet bohužel neudává.
Chcete-li ovšem své Camaro rovnou přestavět na závodní speciál, pak je vám k dispozici program COPO. Ten zahrnuje třeba upravenou kapotu motoru, možností k tuningu je ovšem o poznání více. Ceny ale prozatím nemáme k dispozici, jakmile se to změní, nabídku Chevroletu upřesníme.




Tovární příslušenství pro Chevrolet Camaro počítá zejména s úpravou podvozku a posílením brzd. Navýšit lze ovšem i výkon motoru
Zdroj: Autoblog
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Ford dodatečně ukázal celou rekordní jízdu extrémního Mustangu na nejnáročnějším okruhu světa, už ani neměl na výběr
včeraSrovnání dvou generací extrémních silničních stíhaček Koenigseggu ukazuje, co udělá 5 let vývoje i v takové sféře aut
5.5.2025Někdo si nechal předělat svou Hondu na Alfu Romeo. Teď má spolehlivé auto, které nevypadá jako z jiné planety
4.5.2025
Nejnovější články
Škoda masivně, až o 110 tisíc zdražila Octavii, měsíc lásky si představuje zvláštně. Pod psychologickou hranicí už nekoupíte nic
včeraNadšenec si koupil elektromobil od začínající automobilky a poznává, co to je. Z její „skvělé péče” má dnes noční můry
včeraKrásné BMW 3 ze zlatých časů značky nemusí stát tolik, tohle světově unikátní kupé postavili na přání prvního a jediného majitele
včeraFord dodatečně ukázal celou rekordní jízdu extrémního Mustangu na nejnáročnějším okruhu světa, už ani neměl na výběr
včeraNový Mercedes CLA nejde nabíjet u většiny veřejných dobíjecích stanic, to už se Němci dočista zbláznili?
včera
Živá témata na fóru
- S větrem ve vlasech.... 05.06. 21:29 - Vrooom
- Dacia Duster - nové vlákno 05.06. 20:02 - M.Z.
- Fiat a vše kolem nich 05.06. 16:27 - Stepan
- Lampárna (stěžovatelna) 05.06. 16:27 - pavproch
- Rychlodotazy 05.05. 18:50 - Kavis
- BMW Divize 05.05. 14:56 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.05. 08:16 - Truck Daškam
- Prodám Volkswagen Transporter 2.0 TDI 05.05. 06:21 - tomkathy