Chevrolet Cruze SW: další fotka kombi potvrzuje facelift přídě

Chevrolet Cruze ve své třetí karosářské podobě přináší také již několik měsíců avizovanou modernizaci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Chevrolet Cruze SW: další fotka kombi potvrzuje facelift přídě

28.2.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Chevrolet Cruze SW: další fotka kombi potvrzuje facelift přídě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chevrolet Cruze ve své třetí karosářské podobě přináší také již několik měsíců avizovanou modernizaci.

První tisková fotografie Chevroletu Cruze SW opustivší marketingové oddělení evropské divize koncernu GM nám odhalila to, co v té chvíli všichni považovali za nejdůležitější. Prodlouženou záď s významně zvětšeným zavazadlovým prostorem o objemu 500 litrů v základu a až 1 500 litrů, které může kombi s předpokládaným označením SW nabídnout sklopením zadních sedadel.

Už tehdy jsme avizovali, že postoj vozu zádí k fotografovi není nahodilý, ale že nám nedovoluje podívat se na přepracované přední partie po mezigeneračním faceliftu. Právě uvolněný druhý obrázek potvrzuje jednak naší domněnku a zároveň také dokazuje, že fotografie nezamaskované přídě, kterou jsme zveřejnili na přelomu prosince a ledna, byla skutečně autentická.

Modernizace se dotkla tvaru hlavních světlometů, které jsou teď více protažené do blatníků, předního nárazníku, umístění mlhovek a nového designu litých kol. Pro kombi se navíc počítá s podélnými střešními ližinami, které SW bude mít ve standardní výbavě.

Nový model s délkou 4 675 mm převezme motorizace zbylých dvou karosářských verzí a přidá jeden dieselový a jeden benzínový agregát navíc. U zážehových jednotek bude na výběr mezi šestnáctistovkou o výkonu 124 koní, osmnáctistovkou se 141 koňmi a nově se vážně mluví také o benzínové čtrnáctistovce s turbodmychadlem, původem od značky Opel. Dieselový dvoulitr 2,0 VCDi (163 koní) doplní slabší agregát 1,7 VCDi s výkonem 132 koní a poslední tři zmiňované motory dorazí standardně s technologií stop-start.

Ačkoli se může zdá, že známe vše podstatné, odhalování Chevoletu Cruze SW se ve skutečnosti natáhne až do třetího kola. GM si pro ženevský autosalon nechává v záloze interiér, kde se mají objevit „kvalitnější materiály, přepracovaná středová konzola, bezklíčové startování a ve vyšších stupních výbavy též multimediální rozhraní MyLink - jde o systém kompatibilní s chytrými telefony vybavený sedmipalcovou, barevnou dotykovou obrazovkou, která díky aplikacím umožní přehlížení fotek, videosouborů nebo adresářů z mobilu a rovněž přehrávání uložené hudby.


Chevrolet Cruze SW: další fotka kombi potvrzuje facelift přídě - 1 - Chevrolet Cruze SW 00Chevrolet Cruze SW: další fotka kombi potvrzuje facelift přídě - 2 - Chevrolet Cruze kombi
"Nová" přední část Chevroletu Cruze SW by se měla v Ženevě objevit také na hatchbacku a sedanu

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.