Chevrolet Malibu 2014: první facelift Insignie II změnil od všeho trochu

Americký sedan prošel modernizací zahrnující exteriér, interiér i motory. To vše již necelé dva roky po debutu. Co je špatně?
 1. Autoforum.cz
 2. Rubriky a sekce
 3. Představení

Chevrolet Malibu 2014: první facelift Insignie II změnil od všeho trochu

3.6.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Chevrolet Malibu 2014: první facelift Insignie II změnil od všeho trochu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Americký sedan prošel modernizací zahrnující exteriér, interiér i motory. To vše již necelé dva roky po debutu. Co je špatně?

Zdá se, že co nejrychlejší modernizace začínají v různých automobilkách nabírat na významu. O víkendu jsme již hovořili o zkrácení životního cyklu pro všechny modely Mazdy s pohonem předních kol, k podobné úpravě dochází i v případě Chevroletu Malibu. Stávající generace je totiž na trhu necelé dva roky a facelift by rozhodně neměl být potřeba. Přesto se tak stalo. To by mohlo značit jediné - Malibu se neprodává tak, jak by si Chevrolet představoval a proto je zákazníky třeba popostrčit. K tomu má posloužit lehce pozměněný vzhled, přepracovaný interiér a výkonnější a úspornější pohonné jednotky.

Hned v úvodu je ale třeba zmínit, že ačkoliv značka modernizovala v mnoha ohledech, změny nejsou nijak rozsáhlé. Zvenčí se tak Malibu modelového roku 2014 pyšní jen novou čelní maskou, jejíž vrchní část dostala více chromu a navazuje na kapotu motoru. Vzadu jsou pak trochu jinak stylizované světlomety, uvnitř se proměnil středový tunel - namísto dvou sdružených držáků nápojů nyní nabízí dva separované, které doplňují ještě dvě „kapsy“ na mobilní telefon. Nová jsou pak i sedadla, díky nimž vzniklo více prostoru (+31,7 mm) pro nohy vzadu.

Změn doznaly také pohonné jednotky, profitovat z nich však bude pouze Amerika. Ani dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec (jeho výkon byl navýšen na 262 koní), ani Ecotec 2,5 s vylepšeným automatem a spotřebou uměle sníženou o 5 % díky implementaci systému start/stop na evropských trzích nekoupíte. Není ani známo, zda Chevrolet počítá s jejich výskytem na Starém kontinentu, či zda bude alespoň modernizovat u nás nabízenou dvojici (2,4litrový benzinový čtyřválec a dvoulitrový turbodiesel).

Jasné ovšem je, že další mechanické úpravy by již do Evropy dorazit mohly. Jedná se totiž o modernizaci brzdového systému, který má nyní nabízet „mnohem jistější pocity“. Vedle něj byly zlepšeny ještě tlumiče a posilovač řízení, do výbavy se dostaly také systémy varující před vozy ve slepém úhlu (Side Blind Zone Alert) nebo před možným nebezpečím při couvání (Red Cross Traffic Alert).

Na ceny je přitom aktuálně brzo, neboť do prodeje by novinka měla zamířit až na podzim. Bavíme se tu ale opět o americkém trhu, v Evropě zřejmě Malibu s modernizací nabere lehké zpoždění. Dá se ale předpokládat, že s výrazným zdražením bychom počítat neměli. Na relativně nízké ceně (startuje se od 584 tisíc) totiž Chevrolet své prodeje staví.


Chevrolet Malibu 2014: první facelift Insignie II změnil od všeho trochu - 1 - Chevrolet Malibu 2014 facelift 01Chevrolet Malibu 2014: první facelift Insignie II změnil od všeho trochu - 2 - Chevrolet Malibu 2014 facelift 02Chevrolet Malibu 2014: první facelift Insignie II změnil od všeho trochu - 3 - Chevrolet Malibu 2014 facelift 03Chevrolet Malibu 2014: první facelift Insignie II změnil od všeho trochu - 4 - Chevrolet Malibu 2014 facelift 04Chevrolet Malibu 2014: první facelift Insignie II změnil od všeho trochu - 5 - Chevrolet Malibu 2014 facelift 05Chevrolet Malibu 2014: první facelift Insignie II změnil od všeho trochu - 6 - Chevrolet Malibu 2014 facelift 06Chevrolet Malibu 2014: první facelift Insignie II změnil od všeho trochu - 7 - Chevrolet Malibu 2014 facelift 07Chevrolet Malibu 2014: první facelift Insignie II změnil od všeho trochu - 8 - Chevrolet Malibu 2014 facelift 08Chevrolet Malibu 2014: první facelift Insignie II změnil od všeho trochu - 9 - Chevrolet Malibu 2014 facelift 09Chevrolet Malibu 2014: první facelift Insignie II změnil od všeho trochu - 10 - Chevrolet Malibu 2014 facelift 10Chevrolet Malibu 2014: první facelift Insignie II změnil od všeho trochu - 11 - Chevrolet Malibu 2014 facelift 11Chevrolet Malibu 2014: první facelift Insignie II změnil od všeho trochu - 12 - Chevrolet Malibu 2014 facelift 12
Venkovní proměna Chevroletu Malibu je prakticky neviditelná. Větší rozdíly oproti předchozímu modelu najdete uvnitř na středovém tunelu

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.