Chevrolet Trax 2012: dalśí šálek Mokky konečně detailně

Počet novinek chystaných pro pařížský autosalon dále roste. Svou světovou premiérou přispěje i GM, který kromě jiného představí nový Chevrolet Trax.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Chevrolet Trax 2012: dalśí šálek Mokky konečně detailně

14.8.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Chevrolet Trax 2012: dalśí šálek Mokky konečně detailně

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Počet novinek chystaných pro pařížský autosalon dále roste. Svou světovou premiérou přispěje i GM, který kromě jiného představí nový Chevrolet Trax.

Geneticky jednolitá rodina kompaktních crossoverů koncernu General Motors by měla být kompletní. Po Buicku Encore, Opelu/Vauxhallu Mokka a Holdenu Trax jsou venku fotky a kompletní informace také k Chevroletu Trax. Jeho podobu GM ukázalo už v květnu na prvním obrázku, teprve nyní ale máme potvrzené motorizace, rozměry i zbytek techniky.

Snad za to trochu může i podobně nápadný odstín karoserie zdůrazňující blatníky, některé ostré linie a zároveň černé lemy blatníků, ale nový Trax se tváří jako automobil zacílený přímo na Nissan Juke. Rozměry tomu ostatně přibližně odpovídají. Chevrolet je dlouhý 4 248 mm, široký 1 776 mm a rozvor náprav činí 2 555 mm.

Na rozdíl od Buicku a Opelu, které svými přísně zaoblenými tvary připomínají spíše přizvednuté hatchbacky, tupější příď Holdenu a Chevroletu společně s vystouplými boky a hranatější tvary mnohem více odkazují na segment SUV a své příbuzné jako jsou Chevy Equinox a vzdáleně i Suburban.

Platforma ovšem nepustí a také Chevrolet Trax je více silničním než univerzálním automobilem na všechny povrchy, a proto bude mít ve většině verzí poháněna pouze kola přední nápravy. Čtyřkolka k mání pochopitelně bude, ale pouze pro nejsilnější motorizace. A to znamená v kombinaci s přeplňovanou benzínovou čtrnáctistovkou o výkonu 140 koní a turbodieselem 1,7 CDTI se 130 koňmi a 300 newtonmetry.

K těmto motorů pak půjde přiobjednat také šestistupňovou automatickou převodovku, jinak bude nutné vybírat jednotlivé kvalty ručně. Právě se šestistupňovými manuály bude Chevrolet standardně, bez optání dodávat systém stop-start. Zbytek standardní výbavy pro Evropu a Českou republiku je až do premiéry na blížícím se pařížském autosalonu neznámý, ale v základu se očekává ABS, EBD, TCS, ESP a několik airbagů.

Chevrolet nás do kabiny zatím nevpustil, jednu z fotek ale bylo možné zvětšit natolik, abychom se podívali o bez oficiálního svolení. Na záběru je vidět, že automobilka použila notoricky známý volant montovaný napříč celým koncernem, ale zbytek palubní desky včetně detailů vypadá jinak než v Opelu a Buicku a základní tvary i rozmístění ovládacích prvků odkazuje na Chevrolety.

Zadní část vozu by měla být naopak identická, včetně sklápěcích sedadel ve druhé řadě, dělených v poměru 60:40 a zavazadlového prostoru o objemu 358 litrů. Chevrolet navíc u nejluxusnějších verzí slibuje rozhraní MyLink, které bude umět komunikovat s „chytrými“ mobilními telefony. Ceník modelu Trax očekávejte někdy v září, bezprostředně po francouzské premiéře.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Chevrolet Trax 2012: dalśí šálek Mokky konečně detailně - 1 - Chevrolet Trax 2012 nove 01Chevrolet Trax 2012: dalśí šálek Mokky konečně detailně - 2 - Chevrolet Trax 2012 nove 02Chevrolet Trax 2012: dalśí šálek Mokky konečně detailně - 3 - Chevrolet Trax 2012 nove 03Chevrolet Trax 2012: dalśí šálek Mokky konečně detailně - 4 - Chevrolet Trax 2012 nove 04Chevrolet Trax 2012: dalśí šálek Mokky konečně detailně - 5 - Chevrolet Trax 2012 nove 05Chevrolet Trax 2012: dalśí šálek Mokky konečně detailně - 6 - Chevrolet Trax 2012 nove 06Chevrolet Trax 2012: dalśí šálek Mokky konečně detailně - 7 - Chevrolet Trax 2012 nove 07
Opel a Buick se svými jemnějšími tvary více hlásí k odkazu crossoverů, Holden a Chevrolet naopak chtějí vypadat drsněji a podobat se SUV

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše