Continental vyvinul variabilní zatmavování skel. Sníží spotřebu, zvýší komfort

 | 3 příspěvky | 14.12.2015 Marek Bednář
Reagovat

------ d.dobrota ------

To jednou bude i v domech... | 15.12.2015 10:44reagovat
avatar

To jednou bude i v domech. Představte si ty výhody: Žádné složité konstrukce žaluzií odolné proti větru. Žádné elektrické posouvání. Otočíte regulátorem a budete mít tmu. Prostě vypínačem vypnete světlo a nebudete muset řešit, jestli závěsy doléhají a nepropouštějí světlo.

Výhoda je při ztmavení je stále výhled ven. Až to bude napojené na termoregulaci, tak to bude podle teploty místnosti ztmavovat nebo pouštět více slunka.

Jako nejlepší výhodu vidím, že tabule budou moci být rozděleny i na výšku a vy budete moci ztmavit jen spodní část, když nebudete chtít, aby na vás bylo z venku vidět, anebo vrchní část, když vám bude nízké slunce svítit do očí.

Anebo ztmavit spodní část v případě, že horní půlka okna je zastíněná balkónem nad oknem, a tak mít v místnosti víc světla, než když by (žaluzie) ztmavovaly celé okno, ačkoli slunce svítí jen spodkem.

V parném létě budou moci být všechna skla zatmavena na maximum a rozevřou se tam kde senzor pozná příchod člověka. To ušetří proud klimatizaci nebo klimatizace nebude potřeba.

Budou se moci dělat stínící stříšky nad okna, které budou moci stínit, nebo nestínit a dokonce přidávat světla. To v případě, že světlo by svítilo zboku a po průchodu stříškou dopadalo mimo okno, by se mohlo zlomit nebo odrazit do okna. Například u východního okna by vám tam mohlo slunce svítit i v poledne, eventuelně i odpoledne, když by to byl přízemní dům.

Nepřihlášený Peter

Co je to za hlupost ze fol.. | 17.12.2015 16:26reagovat
avatar

Co je to za hlupost ze folie znizia emisie a spotrebu diky tomu ze klima bude mat menej prace? Princip klimatizacie v aute je zalozeny na tom ze pri zapnuti klimatizacie je kompresor spusteny stale a je jedno aka teplota je v aute a aku som si nastavil. Kompresor ma konstantny odber vykonu a je jedno ci mam klimu naplno alebo len tak light.

Nepřihlášený Jaromír Kareš

Článek je zajímavý, já mám.. | 8.2.2019 21:51reagovat
avatar

Článek je zajímavý, já mám na autě obyčejné autofolie. Bydlím v Praze, tak jsem hledal autofolie praha, abych nemusel nikam jezdit a našel jsem https://www.tonovanipraha.cz/ . Vše proběhlo během chvíle a jsem spokojený.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše