Další chystané SUV VW dává slovům „německý crossover” docela nový rozměr

I když míří do vřavy dnes nejžádanějších aut, o prodeje v jeho případě půjde jen stěží. VW se i v časech, které sám označuje za těžké, pustil do příprav okrajového T-Rocu ve verzi Cabrio.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Další chystané SUV VW dává slovům „německý crossover” docela nový rozměr

20.6.2019 | Petr Prokopec

Další chystané SUV VW dává slovům „německý crossover” docela nový rozměr

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

I když míří do vřavy dnes nejžádanějších aut, o prodeje v jeho případě půjde jen stěží. VW se i v časech, které sám označuje za těžké, pustil do příprav okrajového T-Rocu ve verzi Cabrio.

Jaké jsou prodeje Range Roveru Evoque Cabrio? To je otázka, na kterou má odpověď pouze samotná automobilka, ta však daná data mimo továrnu příliš nepouští. Místo toho Britové uvádí společné registrace i s třídvířkem a pětidvířkem s pevnou střechou. Nicméně třeba před třemi lety, tedy pár měsíců po příchodu otevřené verze na trh, uváděli, že meziroční prodeje vozu se zvýšily o nemalých 26 procent. A co je podstatné, za tímto výsledkem stál právě kabriolet, ať již v rámci samostatných registrací, tak i jako stimul pro nerozhodnuté kupce „kupátka“.

Jestli je to pravda, netušíme, tohle auto jsme viděli na silnici všeho všudy jednou. Tato informace se nicméně asi donesla i do Wolfsburgu a vedení Volkswagenu usoudilo, že na ni nebude pravdy jen trochu, ale pořádný kopec. Z toho důvodu byla odklepnuta záležitost, která by ještě před pár lety byla v případě této automobilky pomalu nemyslitelná, a to právě SUV s plátěnou skládací střechou. Do prodeje dorazí jako T-Roc Cabrio, přičemž půjde o poněkud nepřímého nástupce Volkswagenu Beetle, jehož výroba zakrátko bude ukončena.

Bezprecedentní německý kříženec mnoha typů aut se má vyrábět v Osnabrücku, přičemž v prodeji ji můžeme očekávat nejpozději v první polovině příštího roku. Stejně jako v případě výše zmíněného „RREC“ registrace jistě nebudou enormní, o to ale ve výsledku značce asi nejde nebo jít nemůže. Podstatné je, že půjde o vůz, za kterým se otočí každý, a vůz tak bude pro automobilku jakousi pojízdnou reklamou. Navíc takovou, za kterou nemusí platit, ale místo toho za ni ještě inkasuje.

Ve srovnání s již nabízeným pětidvířkem nás po stránce designové čekají logické změny spojené s odlišnou střechou, tu navíc doplní pouze třídveřová karoserie. Je tedy otázkou, zda náhodou nedojde rovněž ke zkrácení délky a rozvoru. Hmotnost však tak jako tak naroste nad stávajících 1 420 kg. Jejím protipólem pak budou benzinové motory 1,0 TSI, 1,5 TSI a 2,0 TSI, otázkou je přítomnost dieselů, jejichž zvuk se ke stažené střeše příliš nehodí.

Na druhou stranu, VW potřebuje srážet emise CO2 jakýmkoliv možným způsobem, pročež se bude počítat i těch pár kusů terénního kabrioletu. Je tedy možné, že motory 1,6 TDI a 2,0 TDI dorazí i v tomto případě. Nahrává tomu ostatně i skutečnost, že T-Roc Cabrio bude k mání pouze v Evropě. Amerika by se totiž měla dočkat jiného SUV-kabrioletu, který bude vycházet z modelu Atlas. Dorazit ovšem má také v příštím roce.

Tím nám dostupné informace končí, přihodit ale můžeme nejnovější špionážní video, na kterém je ovšem novinka zabalena do ochranné fólie od podvozku až po... rám čelního okna a boční linie. Plátěná střecha zůstává jasně patrná, i proto, aby Volkswagen začal na novinku lákat již nyní. Jak jsme totiž zmínili, toto je image maker, nebo jsme o tom alespoň přesvědčeni - z křížence jménem SUV-kabrio zatím ještě nikdo prodejní hit nevyšlechtil.


Další chystané SUV VW dává slovům „německý crossover” docela nový rozměr - 1 - VW T-Roc Cabrio 2020 spy videoscreen 01Další chystané SUV VW dává slovům „německý crossover” docela nový rozměr - 2 - VW T-Roc Cabrio 2020 spy videoscreen 02Další chystané SUV VW dává slovům „německý crossover” docela nový rozměr - 3 - VW T-Roc Cabrio 2020 spy videoscreen 03
VW T-Roc Cabrio byl nachytán při testech, je to vážně svérázný stroj

Zdroj: Carspotter Jeroen@Youtube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše