Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Další SUV Škody poprvé ukázalo exteriér, touha být Lamborghini pro chudé ho neopouští
12.8.2020 | Petr Miler
Jsou to jen oficiální skici, ty už ale bývají v této fázi odhalování obvykle výmluvné. Pokud nepřehání příliš, bude nový Enyaq iV stylizovaný opravdu výrazně.
Když Škoda minulý týden poprvé odhalila interiér Enyaqu iV, objevil se na doprovodném videu také záběr ilustrace zevnějšku. Doplnili jsme jej s tím, že automobilka nejspíše přesně tento obrázek odhalí o týden později a dnes se to skutečně stalo. Zdánlivě tedy není o čem psát, protože ale nezůstalo jen u něj a firma přidala také pár komentářů, otřeme se o tuhle elektrizující mladoboleslavskou „zpěvačqu” znovu.
Škodovka odhalila příď i záď vozu a ústy šéfa exteriérového designu Karla Neuholda dodává, že jde o definici další fáze evoluce nového designového jazyku značky, který bude vlastní i příštím elektrickým modelům. Neuhold uvádí, že pro novinku jsou typické výrazné linie, čisté plochy a krystalické prvky. Jeho proporce se ovšem liší od těch, které jsou známé od ostatních SUV - Enyaq má kratší příď a protaženou linii střechy, neboť způsob pohonu nevyžaduje velký přední převis zajišťující trakci modelům s motorem vpředu a náhonem na přední kola. Elektromobily škodovky budou totiž primárně zadokolky.
Neuhold dále zdůrazňuje podobu přídě, která je podle něj velmi výrazná a snaží se upoutat pozornost. Nezaostává tak příliš za konceptem tohoto modelu, který zahraniční tisk kvůli vzhledovým spojitostem s modelem Urusu svého času popisoval jako Lamborghini pro chudé. Jestli bude možné tak říkat i sériovému Enyaqu, ukáže až čas, touha něčím takovým být jej ale zjevně neopustila. A ani Neuholda by takové označení jistě neurazilo.
Šéf exteriérového designu škodovek dále říká, že auto je vyšší spíše kvůli bateriím v podlaze než čemukoli jinému, přesto ale má jít o prostorově úspornou koncepci. Části elektrického pohonu podle něj zabírají ve srovnání s konvenčním pohonem méně místa, což má mít pozitivní vliv na vnitřní dispozice. A design není samoúčelný - výsledkem je součinitel odporu vzduchu cx 0,27, což je mezi SUV zajímavá hodnota.
Dodejme, že Enyaq má být nejen nejnovější, ale i novou nejdražší škodovkou, která se má prodávat jen za sedmimístné sumy v korunách. To je zatím jen spekulace, z dříve zveřejněných údajů ale můžeme posloužit údajem o dojezdu 500 km na jedno nabití a možnosti dobíjení výkonem až 125 kW. Enyaq by měl nabídnout buď 150 nebo 204 koní s pohonem zadních kol, vrcholná čtyřkolka se dvěma elektromotory pak má disponovat 306 koňmi. Další detaily jistě budou následovat.








Škodovka různými způsoby poprvé oficiálně odhalila vnější design nového elektrického SUV Enyaq, vzhledově chce skutečně připomínat Lamborghini Urus. Foto: Škoda Auto
Zdroj: Škoda Auto
Bleskovky
Muž se zkusil se svým Mercedesem zdolat slavné Španělské schody v Římě, dojel překvapivě daleko
před 5 hodinamiMarnost: Porsche se chlubí „rekordem” elektromobilu z okruhu, na kterém dostal 5sekundový „kouř” od o 2,5 milionu levnějšího spalovacího auta
včeraČínský elektromobil prodávaný i v Evropě se při nehodě rozpůlil, jeho baterie začala hořet opodál
16.6.2025
Nové na MotoForum.cz
- Časový program Grand Prix Itálie v Mugellu včera 17:16
- Na Pannonia Ringu pokračovalo MS Side 16.6.2025
- Indian Rider Fest: 19.-22. 6. 2025 Lipno nad Vltavou 16.6.2025
- V Misanu zemřel traťový komisař na infarkt 15.6.2025
- Toprakův misanský hattrick 15.6.2025
Nejčtenější články
Ferrari uspořádalo výlet pro majitele legendární F50, v hrstce aut se mu sešly stroje za víc než 3 miliardy
18.5.2025Max Verstappen se neobvykle zjevil na sociálních sítích a setřel rekordmana, který zpochybňoval jeho výkon zajetý pod falešným jménem
18.5.2025Šéf VW vydal varování pro akcionáře, chce udělat to poslední, co teď automobilka skutečně potřebuje
19.5.2025Tahle flotila nových policejních aut zločincům strach asi nenažene, v místě svého působení ale dává jistý smysl
19.5.2025Nový šéf Nissanu zkouší hodit vinu za současnou krizi firmy na Carlose Ghosna, baští mu to jen lidé bez špetky kritického uvažování
19.5.2025
Živá témata na fóru
- Fiat a vše kolem nich 06.18. 14:56 - PepaSFI
- Policejní kontroly a měření 06.18. 14:46 - Předseda
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 06.18. 14:00 - budik
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.17. 23:01 - Truck Daškam
- Autopojištění - kalkulace 06.17. 22:56 - Vojta1988
- kola e89+Tiguan+Scout 06.17. 14:48 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 06.17. 14:29 - pavproch
- IT poradna 06.17. 12:18 - pavproch