Druhý model Bugatti bude tak neobvyklý, že se nebude podobat ničemu, co známe

Žádné spekulace, ale slova samotného šéfa Bugatti naznačují, že i druhý model značky bude něco zcela mimořádného. Prý půjde o jedinečný stroj v rámci celého automobilového světa.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Druhý model Bugatti bude tak neobvyklý, že se nebude podobat ničemu, co známe

26.5.2019 | Petr Prokopec

Druhý model Bugatti bude tak neobvyklý, že se nebude podobat ničemu, co známe

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Žádné spekulace, ale slova samotného šéfa Bugatti naznačují, že i druhý model značky bude něco zcela mimořádného. Prý půjde o jedinečný stroj v rámci celého automobilového světa.

Bugatti Veyron se nesmazatelně zapsalo do historie jako technologický milník. Pro samotnou automobilku však do jisté míry šlo o prokletý projekt, který skončil obrovskou ztrátou. Teprve s modelem Chiron se dostala do ziskových vod, k čemuž přispěl i příchod Stephana Winkelmanna. Někdejší šéf Lamborghini stejně jako na svém původním působišti i v Molsheimu skvěle vytušil potenciál Bugatti, a proto začal na trh posílat jednu speciální verzi za druhou.

Winkelmann má ovšem pocit, že tato kráva by se dala podojit ještě více, a proto nově oživil spekulace týkající se druhého modelu. Ten si Bugatti dosud nemohlo dovolit, zejména kvůli omezené produkční kapacitě. Ta sice zůstává víceméně nezměněna, což znamená, že značka zvládá ručně smontovat okolo 70 aut ročně, ovšem právě způsob, jakým plní koncernovou pokladnici, otevřel Winkelmannovi dveře dokořán. K dispozici tak má nyní zdroje, se kterými si může dovolit pomalu cokoliv. A jak se zdá, železo opravdu hodlá kout, dokud je žhavé.

„Myslím, že máme příležitost vyrábět více než jen jeden vůz,“ uvedl šéf značky s tím, že novinka by s ohledem na historii Bugatti musela být extrémně rychlá, ovšem zároveň by šlo o vůz, se kterým by nebyl problém jezdit na denní bázi. „Klidně by mohlo jít i o elektromobil,“ dodal Winkelmann. Ovšem zároveň připomněl, že ať už by druhý model byl jakýkoliv, stoprocentně by musel zamířit na absolutní vrchol. Z toho důvodu ale s alternativním ústrojím příliš nepočítáme, Bugatti by muselo porazit Teslu či chorvatský Rimac, což zní v této chvíli vcelku nepravděpodobně.

Hnací ústrojí ale není tou největší neznámou, Winkelmann utrousil pár slov na téma pojetí vozu a zamotal tím hodně hlav. Prohlásil, že novinka by byla pojata tak, že by nepřipomínala nic, co už známe. Buď tedy nepůjde o nic jako kupé, roadster, sedan, kombík, crossover, SUV, MPV, hatchback či liftback nebo fastback a nebo některý z takto koncipovaných vozů dostane hodně vyhraněný design. Od věci by pak nemusel být třeba přepychový třídveřový shooting brake.

Pokud se novinka opravdu ukáže, bude o trochu levnější než Chiron. Stále sice bude startovat minimálně na jednom milionu Eur (cca 25,8 mil. Kč), tato suma by ale již měla být zkousnutelná pro daleko větší množství lidí. Je tak dost možné, že navýšena by byla i produkce, která v případě stávajícího kupé má strop na pěti stech kusech. Bugatti přitom již více než 400 aut prodalo a přes 180 dodalo. I kdyby tedy své portfolio nerozšířilo, bude mít ještě pár let dost co dělat.


Druhý model Bugatti bude tak neobvyklý, že se nebude podobat ničemu, co známe - 1 - Stephan Winkelmann Bugatti 2019 nove foto 01Druhý model Bugatti bude tak neobvyklý, že se nebude podobat ničemu, co známe - 2 - Stephan Winkelmann Bugatti 2019 nove foto 02
Stephan Winkelmann začal nově mluvit o druhém modelu Bugatti...

Druhý model Bugatti bude tak neobvyklý, že se nebude podobat ničemu, co známe - 3 - Bugatti Megalon ilustrace 01Druhý model Bugatti bude tak neobvyklý, že se nebude podobat ničemu, co známe - 4 - Bugatti Megalon ilustrace 02
...ten však nemá připomínat nic, co je v současnosti na trhu. Pokud by tedy šlo spekulované SUV, muselo by být pojato velmi specificky, třeba jako virtuální koncept Megalon na těchto ilustracích

Zdroj: Motor1

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše