DS Performance: Citroën spouští sportovní divizi, bude z ní francouzské M?

Nové oddělení nebude jen pouhým sponzorem, postaralo se i o vývoj elektromotoru či převodovky. Reálně však za vším můžeme hledat Citroën.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

DS Performance: Citroën spouští sportovní divizi, bude z ní francouzské M?

21.8.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

DS Performance: Citroën spouští sportovní divizi, bude z ní francouzské M?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nové oddělení nebude jen pouhým sponzorem, postaralo se i o vývoj elektromotoru či převodovky. Reálně však za vším můžeme hledat Citroën.

Poté, co Citroën úspěšně resuscitoval jméno DS, došlo loni v červnu k založení zcela nové značky nesoucí tato dvě písmena. Úspěch má především na čínském trhu, v Evropě však již registrace tak působivé nejsou. Lehčí nakopnutí prodejů proto Francouzi očekávají od nově založené divize DS Performance, která se hodlá profilovat ve světě motorsportu a jednou třeba dá za vznik i nějakému výkonnému silničnímu stroji.

Prozatím jsou aktivity oddělení spojeny především s šampionátem Formule E, kde automobilka hodlá podporovat tým DS Virgin Racing. Nejde přitom pouze o logo, které se objeví na bocích speciálu DSV-01, mimo to Francouzi dodali také elektromotor, převodovku, zadní zavěšení a chladicí systém. Dále pak značka ve spolupráci se společností Magneti Marelli vyvinula řídicí jednotku hnacího ústrojí.

Logicky samozřejmě můžeme předpokládat, že za vším stojí zaměstnanci Citroënu, jen pracující pod jinou hlavičkou. Obdobnou strategii ostatně užívá třeba taková aliance Renault-Nissan, která se v rámci seriálu Formule 1 profiluje pomocí luxusní automobilky Infiniti. V případech obou značek se přitom načerpané zkušenosti mají promítnout do silničních modelů.

„DS Performance bude víc než výzkumná a vývojová laboratoř, bude představovat skutečnou výkladní skříň technologického know-how a avantgardního ducha značky DS,“ říká Yves Bonnefont, generální ředitel značky DS. Ze závodních okruhů by se tedy použité technologie měly časem přenést na veřejné komunikace.

Nic bližšího či konkrétního aktuálně nebylo zmíněno, pročež můžeme dodat pouze tolik, že speciál DSV-01 byl před pár týdny homologován asociací FIA. Samotná sezóna Formule E odstartuje 17. října v Pekingu, odkud se šampionát přesune do Malajsie, Urugvaje či Argentiny. V Evropě si pak tiché monoposty budeme moci vychutnat až v dubnu ve Francii.


DS Performance: Citroën spouští sportovní divizi, bude z ní francouzské M? - 1 - DS Performance DSV-01 03DS Performance: Citroën spouští sportovní divizi, bude z ní francouzské M? - 2 - DS Performance DSV-01 01DS Performance: Citroën spouští sportovní divizi, bude z ní francouzské M? - 3 - DS Performance DSV-01 02
Nová sportovní divize DS Performance se bude prozatím profilovat v šampionátu Formule E

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.