Exkluzivní hodinky v ceně domu jsou tím správným dárkem pro majitele Bugatti

Potěšit člověka, který si kupuje auta za desítky milionů něčím materiálním, jistě nebude snadné. Tušíme ale, že hodinkami s funkční imitací motoru W16 a spoustou výjimečných materiálů by to jít mohlo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Exkluzivní hodinky v ceně domu jsou tím správným dárkem pro majitele Bugatti

23.12.2020 | Petr Miler

Exkluzivní hodinky v ceně domu jsou tím správným dárkem pro majitele Bugatti

/

Foto: Jacob & Co

Potěšit člověka, který si kupuje auta za desítky milionů něčím materiálním, jistě nebude snadné. Tušíme ale, že hodinkami s funkční imitací motoru W16 a spoustou výjimečných materiálů by to jít mohlo.

Neuběhl ani rok od chvíle, kdy hodinářská manufaktura Jacob & Co připravila ve spolupráci s Bugatti hodinky s malým šestnáctiválcem za miliony, a obě firmy už jsou tu s další nabídkou. Jistě nikoli náhodou před Vánoci představily limitovanou edici už tak limitované edice exkluzivních hodinek Chiron Tourbillon, která ještě dále dotahují výjimečnost těch odhalených zjara. Fungují stejně, k pozoruhodnému mechanismu uvnitř ale přidávají hned pět někdy snad až trochu kýčovitých vzhledových pojetí.

Jak už jsme zmínili v dubnu, celé pojetí hodinek je zřetelně inspirované Bugatti Chiron. Nelze přehlédnout vizuální podobnost s pojetím částí interiéru, nejzajímavější je ale pochopitelně připodobnění šestnáctiválcového motoru Bugatti skrze funkční klikovou hřídel s písty umístěnou uvnitř hodinek. Pohyby těchto komponentů totiž plně odpovídají fungování skutečného motoru Chironu.

Základní mechanismus je obklopen dvojicí „turbodmychadel”, která se otáčejí ve spojení s pohybem „motoru”. Celá imitace hnacího ústrojí navíc drží na svém místě pomocí čtyř tlumičů opět inspirovaných skutečným Chironem. To znamená, že „motor” se vznáší uvnitř pouzdra a při pohybu ruky se též mírně pohybuje ve svém uložení. Je to jistě fascinující, třebaže úplné zbytečné.

Kromě těchto a dalších detailů inspirovaných samotným autem se hodinky vyznačují mimořádně složitým, 578dílným strojkem - není divu, že nic složitějšího žádný hodinář nikdy nevyrobil. Tohle ale není novinka, tou je již zmíněna pětice nových vizuálních pojetí.

K dispozici jsou nově provedení v růžovém zlatě, růžovém zlatě s diamanty, bílém zlatě a také dvě verze se safírovými křišťály, které lze pořídit v modré a bílo-modré. První dvě zmíněné verze jsou vyrobeny z 18karátového růžového zlata, přičemž ta druhá je osazena nepřehlédnutelnými bílými diamanty. Může překvapit, že i tyto varianty mají gumový pásek, ovšem s 18karátovou sponou z růžového zlata, v druhém případě zdobenou bílými diamanty.

Třetí provedení je vyrobeno z 18karátového bílého zlata a obsahuje 391 drobných diamantů. Má opět gumový řemínek s 18karátovou sponou z bílého zlata zdobenou 18 bílými diamanty. Nakonec je tu varianta se safírovým křišťálem, která je zbarvena buď bílo-modře nebo modře. Obě mají opět gumový, tentokrát bílý nebo modrý pásek zajištěný vždy titanovou sponou.

O cenách tentokrát nepadlo slovo. Ale vzhledem k tomu, že zprvu odhalený Chiron Tourbillon, který vypadá vedle těchto zářivý edic docela všedně a jehož výroba je omezena na 250 kusů, stojí 280 000 dolarů (přes 6 milionů Kč), budou tyto varianty s drahými kovy, omezené na desítky vyrobených kusů každá, jistě ještě citelně dražší. Za 6 a více milionů si normální člověk může koupit dům, ovšem průměrný zákazník Bugatti s 84 auty, 3 soukromými tryskáči a 1 jachtou v takové cifře dům jistě nespatřuje.


Exkluzivní hodinky v ceně domu jsou tím správným dárkem pro majitele Bugatti - 1 - Jacob Co Chiron Tourbillon Limited Edition 01Exkluzivní hodinky v ceně domu jsou tím správným dárkem pro majitele Bugatti - 2 - Jacob Co Chiron Tourbillon Limited Edition 02Exkluzivní hodinky v ceně domu jsou tím správným dárkem pro majitele Bugatti - 3 - Jacob Co Chiron Tourbillon Limited Edition 03Exkluzivní hodinky v ceně domu jsou tím správným dárkem pro majitele Bugatti - 4 - Jacob Co Chiron Tourbillon Limited Edition 04Exkluzivní hodinky v ceně domu jsou tím správným dárkem pro majitele Bugatti - 5 - Jacob Co Chiron Tourbillon Limited Edition 05Exkluzivní hodinky v ceně domu jsou tím správným dárkem pro majitele Bugatti - 6 - Jacob Co Chiron Tourbillon Limited Edition 06
Nová limitovaná edice limitované edice hodinek Chiron Tourbillon je extrémní v každém směru, jak by se ostatně u zboží určeného primárně pro majitele Bugatti dalo čekat. Foto: Jacob & Co

Zdroje: Bugatti, Jacob & Co

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše