Facelift nejprodávanějšího SUV Evropy nafocen bez špetky maskování

Vylepšovat něco, na co zákazníci slyší, je vždy ošidné, žádný model auta ale nemůže zůstat v prodeji v nezměněné podobě věčně. Výjimkou nebude ani VW Tiguan, vzhledově se přiblíží Golfu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Facelift nejprodávanějšího SUV Evropy nafocen bez špetky maskování

12.2.2020 | Mirek Mazal

Facelift nejprodávanějšího SUV Evropy nafocen bez špetky maskování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vylepšovat něco, na co zákazníci slyší, je vždy ošidné, žádný model auta ale nemůže zůstat v prodeji v nezměněné podobě věčně. Výjimkou nebude ani VW Tiguan, vzhledově se přiblíží Golfu.

Druhá generace Volkswagenu Tiguan je mimořádně úspěšným modelem. I když šlo vždy o velmi oblíbený vůz, teprve atraktivněji střižená iterace číslo dvě dokázala oslovit zákazníky natolik, že jej posunuli na pozici vůbec nejprodávanějšího SUV v Evropy. Jiné hity jako VW Qashqai či Dacia Duster se loni musely spokojit s nižšími příčkami.

Žádný úspěch ale bez inovací nevydrží věčně a po více jak třech letech na trhu má Volkswagen nejvyšší čas pokusit se navázat na dosavadní úspěchy faceliftovaným provedením. Pravděpodobně na autosalonu v Ženevě tak bude oficiálně odhalen modernizovaný Tiguan, který automobilka už nyní poslal do ulic za účelem pořízení oficiálních fotek či reklamních záběrů. To v dnešní době znamená skoro jisté „provalení” vozu ještě před premiérou a tento případ nebyl výjimkou.

Na blíže neupřesněném místě se tak před objektivy blýskla pětimístná verze Tiguanu modelového roku 2021 v modré barvě s velkými černými disky členitých kol. Záběry potvrzují příchod přepracovaných světlometů, ostřejší přední nárazník s většími průduchy a modernizace odstranila přední mlhové světlomety přistižené konfigurace s uhlazenějším vzhledem ne nepodobným Golfu VIII. Hlavně boční linka přes kliky dveří je odkaz na příslušnost koncernovému rodu.

Marketingové oddělení jistě nebude používat levnější výbavové stupně, proto byla zřejmě odhalena specifikace R-Line, čemuž by odpovídala velká kola i agresivnější nárazník s přívody vzduchu místo klasických mlhovek. Zadní partie zatím nevidíme, zde ale obvykle dochází s facelifty k menším změnám. Jejich pravděpodobnou, tedy téměř nezměněnou podobu ukazují přiložené ilustrace ruských kolegů vytvořené na základě špionážních fotek.


Facelift nejprodávanějšího SUV Evropy nafocen bez špetky maskování - 1 - VW Tiguan 2020 facelift spy bez maskovani 01Facelift nejprodávanějšího SUV Evropy nafocen bez špetky maskování - 2 - Volkswagen Tiguan unik faceliftu 01
Faceliftovaný Tiguan byl tajemstvím koncernu. Bystří kolemjdoucí odhalili podobu přídě i bočních partií momentálně nejoblíbenějšího SUV Evropy ještě před premiérou

Facelift nejprodávanějšího SUV Evropy nafocen bez špetky maskování - 3 - Volkswagen Tiguan 2021 facelift ilustrace 01Facelift nejprodávanějšího SUV Evropy nafocen bez špetky maskování - 4 - Volkswagen Tiguan 2021 facelift ilustrace 02
Novinky zadních partií si můžeme ukázat zatím jen na ilustraci

Facelift nejprodávanějšího SUV Evropy nafocen bez špetky maskování - 5 - VW Tiguan 2016 prvni oficialni sada 08Facelift nejprodávanějšího SUV Evropy nafocen bez špetky maskování - 6 - VW Tiguan 2016 prvni oficialni sada 09Facelift nejprodávanějšího SUV Evropy nafocen bez špetky maskování - 7 - VW Tiguan 2016 prvni oficialni sada 13
Pro srovnání současné provedení Tiguanu ve verzi R-Line

Zdroje: cochespias@Instagram, Kolesa.ru, Volkswagen

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.