Facelift prostředního SUV Škody je na spadnutí, designéry automobilky opustily i zbytky odvahy

Leckdo má pocit, že jde stále o relativně svěží novinku, na trhu je ale už přes čtyři roky. Na modernizaci pro zbytek životního cyklu je tak nejvyšší čas a její odhalení má přijít ještě letos.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Facelift prostředního SUV Škody je na spadnutí, designéry automobilky opustily i zbytky odvahy

7.11.2021 | Petr Prokopec

Facelift prostředního SUV Škody je na spadnutí, designéry automobilky opustily i zbytky odvahy

/

Foto: Škoda Auto

Leckdo má pocit, že jde stále o relativně svěží novinku, na trhu je ale už přes čtyři roky. Na modernizaci pro zbytek životního cyklu je tak nejvyšší čas a její odhalení má přijít ještě letos.

Od představení Škody Karoq uběhly letos v květnu přesně čtyři roky. Mladoboleslavská automobilka od té doby jen v Evropě prodala přes 300 tisíc exemplářů, a to prý jen v důsledku omezených výrobních kapacit - dle manažerů značky je zájem o vůz dlouhodobě ještě vyšší. O pravdivosti těchto slov můžeme pochybovat, zvlášť při aktuálních cenách, je ale nepochybné, že Karoq je úspěšný model.

Mladoboleslavští i kvůli tomu nehodlají riskovat a s chystaným faceliftem se mají držet mimořádně při zemi. Podle informací německého Auto Bildu mají zopakovat přístup použitý u omlazené Škody Kodiaq, při němž automobilka neriskovala vůbec nic a naservírovala nám v podstatě stejné auto s pár kosmetickými modifikacemi a obdobně minimalistickými úpravami techniky i interiéru.

Velmi drobné vizuální proměny ostatně už dříve naznačily špionážní snímky, na nichž byl prototyp auta modelového roku 2022 zachycen jen s mírně zakamuflovanou přední a zadní částí. V rámci zevnějšku tedy modernizace zjevně přinese jen nové nárazníky, čelní masku a nejspíše také pozměněnou grafiku světel. Ta mají být nově vždy LEDková, za příplatek pak matricová. Za dalšími novinkami bude třeba vyrazit do interiéru, ani tam ale nepřijde revoluce. Dostat máme inovovaný přístrojový štít a novější multimédia, další jistotou jsou už jen nové dekory a čalounění.

V motorovém prostoru, kde bylo možné vybírat mezi agregáty 1,0 TSI, 1,5 TSI, 2,0 TSI, 1,6 TDI a 2,0 TDI (dnes je jich k dispozici méně), má dojít jen na jemnou hybridizaci některých z nich a definitivní vyřazení dvoulitrového benzinu, který bude následovat padák pro menší 1,6 TDI - ten už z nabídky vypadl dříve. Elektrifikace v podobě plné hybridizace či dokonce dobíjecího hybridního pohonu je vyloučena, nakonec ji nedostal ani Kodiaq.

Škoda tak bude jednou z posledních velkých značek, které přichází na trh s novými modely prakticky nezasaženými elektrickou vlnou a podle nás to jde jen k jejímu dobru - přirozená poptávka po elektrických či hybridních Škodách je minimální a povinnostem směrem k Bruselu automobilka snadno vyhoví prodeji elektrického Eynaqu, který se díky dotacím dobře prodává v Německu, Nizozemsku a Francii - jinde téměř vůbec.

Na další informace je třeba vyčkat, dlouho už to ale trvat nemá. Podle dostupných informací se má Karoq 2022 odhalit ještě v letošním roce a do prodejů dorazit v první polovině toho příštího. Pochopitelně za předpokladu, že nedojdou další důležité komponenty nezbytné k jeho výrobě.


Facelift prostředního SUV Škody je na spadnutí, designéry automobilky opustily i zbytky odvahy - 1 - Skoda Karoq 2021 Rusko nove ceny 01Facelift prostředního SUV Škody je na spadnutí, designéry automobilky opustily i zbytky odvahy - 2 - Skoda Karoq 2021 Rusko nove ceny 02Facelift prostředního SUV Škody je na spadnutí, designéry automobilky opustily i zbytky odvahy - 3 - Skoda Karoq 2021 Rusko nove ceny 03Facelift prostředního SUV Škody je na spadnutí, designéry automobilky opustily i zbytky odvahy - 4 - Skoda Karoq 2021 Rusko nove ceny 04Facelift prostředního SUV Škody je na spadnutí, designéry automobilky opustily i zbytky odvahy - 5 - Skoda Karoq 2021 Rusko nove ceny 05Facelift prostředního SUV Škody je na spadnutí, designéry automobilky opustily i zbytky odvahy - 6 - Skoda Karoq 2021 Rusko nove ceny 06Facelift prostředního SUV Škody je na spadnutí, designéry automobilky opustily i zbytky odvahy - 7 - Skoda Karoq 2021 Rusko nove ceny 07Facelift prostředního SUV Škody je na spadnutí, designéry automobilky opustily i zbytky odvahy - 8 - Skoda Karoq 2021 Rusko nove ceny 08Facelift prostředního SUV Škody je na spadnutí, designéry automobilky opustily i zbytky odvahy - 9 - Skoda Karoq 2021 Rusko nove ceny 09
Takto vypadá Škoda Karoq dnes (na snímcích provedení pro ruský trh), faceliftovaná varianta pro rok 2022 se má odhalit ještě letos. Dramatické změny ale nečekejme, automobilka prý u úspěšného modelu nemá odvahu cokoli podstatného měnit, a to ani po technické stránce. Foto: Škoda Auto

Zdroj: Auto Bild

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše