Facelift Škody Superb nafocen bez špetky maskovaní na zatím nejlepších záběrech

Škoda na faceliftovaný Superb oficiálně stále jen láká prostřednictvím zastřených záběrů, neoficiálně vám ale už teď můžeme ukázat úplně vše na zatím nejlepších špionážních fotkách z Číny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Facelift Škody Superb nafocen bez špetky maskovaní na zatím nejlepších záběrech

21.5.2019 | Petr Miler

Facelift Škody Superb nafocen bez špetky maskovaní na zatím nejlepších záběrech

/

Škoda na faceliftovaný Superb oficiálně stále jen láká prostřednictvím zastřených záběrů, neoficiálně vám ale už teď můžeme ukázat úplně vše na zatím nejlepších špionážních fotkách z Číny.

Není tajemstvím, že se Škoda chystá odhalit modernizované provedení své vlajkové lodi. Nakonec, Superb je na trhu od června 2015, a tak má na facelift nejvyšší čas. Sama automobilka jej včera poprvé lépe ukázala na oficiálních záběrech s tím, že veřejný debut se uskuteční ve čtvrtek. Pokud ale nechcete čekat na závěrečné boje mistrovství světa v ledním hokeji, s nimiž bude premiéra spojena, můžeme vám vše důležité ukázat na zatím nejkvalitnějších špionážních záběrech už nyní.

Snímky byly pořízeny v Číně, kde se vlajková loď české značky prodává v prakticky stejné podobě jako u nás. Není vyloučeno, že některé drobné detaily půjdou jinou stylistickou cestou, výše odkazované oficiální záběry ale dokazují, že hlavní změny se odehrály ve stejných místech a ve stejné podobě - třeba i úprava vnitřní grafiky předních světel je zcela totožná.

Na přídi přesto musíte po novinkách, které činí vůz opticky nižším a širším, trochu pátrat, záď je spojena s viditelnějšími modifikacemi. Jednak dostane směrová světla hrající stejné divadlo, jaké předvádí modernější modely Audi (tedy postupné rozsvěcování směrem vlevo nebo vpravo), což je novým poznávacím prvke značky. Stejně pak lze smýšlet také o nápisu Škoda, který na víku zavazadelníku vystřídá tradiční logo značky, a chromované pásky, která oba světlomety propojuje.

Spolu s faceliftem Škoda odhalí i Superb Scout a možná i plug-in hybridní provedení. Můžeme zatím jen spekulovat, co přesně dostanou tyto verze pod kapotu, Scout by ale dle všeho měl být k dispozici jen s výkonnějšími agregáty, ze hry by tedy byla nová jedna-pětka TSI. V případě turbodieselů by pak měl zůstat na dvoulitrech. Jak ten benzinový, tak i dieselový přitom lze spřáhnout s pohonem všech kol, který bude stejně jako ochranné plasty u Scoutu samozřejmostí.

Jedna-pětka se pak možná nenastěhuje ani pod kapotu plug-in hybridu, vůz má totiž počítat se stejným ústrojím, jaké bude mít ve vínku Passat GTE. Němci by dle spekulací měli zůstat u původního 1,4litrového čtyřválce, implementace nové pohonné jednotky by na facelift byla příliš nákladná. Elektromotor by však posílení doznat měl, stejně jako máme navzdory WLTP očekávat delší dojezd na elektřinu.

O dalších detailech nebudeme přemítat, během dvou dnů se všechno dozvíme v oficiální podobě. Pochopitelně, facelift je to relativně drobný, osvěžující, nepochybujeme ale, že o víc Škoda po ne zcela šťastné modernizaci Octavie III ani nestála.


Facelift Škody Superb nafocen bez špetky maskovaní na zatím nejlepších záběrech - 1 - Skoda Superb 2019 facelift spy bez maskovani 01Facelift Škody Superb nafocen bez špetky maskovaní na zatím nejlepších záběrech - 2 - Skoda Superb 2019 facelift spy bez maskovani 02Facelift Škody Superb nafocen bez špetky maskovaní na zatím nejlepších záběrech - 3 - Skoda Superb 2019 facelift spy bez maskovani 03Facelift Škody Superb nafocen bez špetky maskovaní na zatím nejlepších záběrech - 4 - Skoda Superb 2019 facelift spy bez maskovani 04
Modernizovaná Škoda Superb byla nafocena zcela bez maskování v Číně ze všech stran na docela kvalitních fotkách. Evropa se má dočkat stejně decentních změn

Zdroj: XCar

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše