Facelift VW Golf odhalen únikem v řadě verzí, je evoluční i revoluční naráz

Až dnes po poledni se měl plně odhalit faceliftovaný Volkswagen Golf sedmé generace. Překvapení už z toho nebude, oficiální fotky jsou venku předem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Facelift VW Golf odhalen únikem v řadě verzí, je evoluční i revoluční naráz

10.11.2016 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Facelift VW Golf odhalen únikem v řadě verzí, je evoluční i revoluční naráz

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Až dnes po poledni se měl plně odhalit faceliftovaný Volkswagen Golf sedmé generace. Překvapení už z toho nebude, oficiální fotky jsou venku předem.

O faceliftu Volkswagenu Golf se mluví již celé měsíce. Není to zdaleka překvapivé, neboť sedmá generace zamířila k dealerům na den přesně před čtyřmi roky, tedy 10. listopadu 2012. Německá automobilka v mezičase oznámila, že hodlá zkrátit životní cykly svých aut na pět let, nicméně tyto plány zhatila kauza Dieselgate. Na modernizaci z Wolfsburgu jsme si tedy nakonec museli počkat déle, než bylo původně plánováno.

S ohledem na výše zmíněné rozhodně není překvapením, že se Volkswagen rozhodl vylepšený Golf ukázat právě dnes. Nicméně ještě pár hodin před oficiální premiérou vykoukla na světlo světa menší sada fotek, jenž nám odhaluje facelift prakticky všech verzí. Umožněn je nám totiž pohled na standardní kombík i hatchback ve verzích GTE, GTI a velmi pravděpodobně i R.

S jistotou samozřejmě nelze nic tvrdit, přeci jen uniknuvší snímky nejsou zrovna valné kvality. Ovšem provedení GTI prozrazuje červená linka mezi čelními světly, která je jedním z poznávacích znamení tohoto modelu, stejně jako dvojitá koncovka výfuku. Golf R se pro změnu chlubí zcela jiným nárazníkem, obřími litými koly a mohutnou koncovkou v každém rohu.

Hybridní provedení GTE se od GTI liší odlišnými mlhovkami, jenž odkazují na koncepty Volkswagenu s alternativním pohonem. Také zde přitom kouká na levé zadní straně dvojice koncovek výfuku, ty jsou však propojeny s kombinací přeplňované jedna-čtyřky a elektromotoru, nikoliv přeplňovaného dvoulitru, jenž používá GTI. Přesné výkony jsou ale zatím neznámé.

Posvítit si tak můžeme na kabinu, kde skutečně došlo k redukci tlačítek a jejich nahrazení velkým dotykovým displejem. Mimo to si můžeme povšimnout plně digitálního přístrojového štítu, byť u základních modelů se dá očekávat analogová technika. Stranou toho je prozrazeno zachování volby manuálů i automatů, stejně jako třídveřové i pětidveřové karoserie.

Ve finále lze dodat, že faceliftovaný Golf by měl dostat do vínku také stavitelné tlumiče či ovládání za pomoci gest. Obojí lze však očekávat až u výše postavených variant, stejně jako onen virtuální kokpit. Další informace dorazí krátce po poledni, kdy by Volkswagen měl svůj bestseller odhalit oficiálně.


Facelift VW Golf odhalen únikem v řadě verzí, je evoluční i revoluční naráz - 1 - VW Golf VII facelift oficialni fotky unik 01Facelift VW Golf odhalen únikem v řadě verzí, je evoluční i revoluční naráz - 2 - VW Golf VII facelift oficialni fotky unik 02Facelift VW Golf odhalen únikem v řadě verzí, je evoluční i revoluční naráz - 3 - VW Golf VII facelift oficialni fotky unik 03Facelift VW Golf odhalen únikem v řadě verzí, je evoluční i revoluční naráz - 4 - VW Golf VII facelift oficialni fotky unik 04Facelift VW Golf odhalen únikem v řadě verzí, je evoluční i revoluční naráz - 5 - VW Golf VII facelift oficialni fotky unik 05Facelift VW Golf odhalen únikem v řadě verzí, je evoluční i revoluční naráz - 6 - VW Golf VII facelift oficialni fotky unik 06Facelift VW Golf odhalen únikem v řadě verzí, je evoluční i revoluční naráz - 7 - VW Golf VII facelift oficialni fotky unik 07Facelift VW Golf odhalen únikem v řadě verzí, je evoluční i revoluční naráz - 8 - VW Golf VII facelift oficialni fotky unik 07aFacelift VW Golf odhalen únikem v řadě verzí, je evoluční i revoluční naráz - 9 - VW Golf VII facelift oficialni fotky unik 07bFacelift VW Golf odhalen únikem v řadě verzí, je evoluční i revoluční naráz - 10 - VW Golf VII facelift oficialni fotky unik 08Facelift VW Golf odhalen únikem v řadě verzí, je evoluční i revoluční naráz - 11 - VW Golf VII facelift oficialni fotky unik 09
Toto je VW Golf VII po faceliftu zvenčí i zevnitř

Zdroj: Ferd@Facebook

Petr Prokopec

Diskuze 10 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše