Ferrari F70: nové Enzo přistiženo, má dostat turbo a pohon všech kol

Podoba nástupce Ferrari Enzo se rýsuje díky fotografiím z Maranella s testovacím prototypem. Opět se ale zdá, že tuto „špionáž” nerežíruje náhoda.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ferrari F70: nové Enzo přistiženo, má dostat turbo a pohon všech kol

8.6.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Ferrari F70: nové Enzo přistiženo, má dostat turbo a pohon všech kol

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Podoba nástupce Ferrari Enzo se rýsuje díky fotografiím z Maranella s testovacím prototypem. Opět se ale zdá, že tuto „špionáž” nerežíruje náhoda.

Nástupce modelu Enzo se určitě jen čirou náhodou promenádoval před továrnou Ferrari, postával na křižovatce a neočekávaný svědek a autor fotografií byl z toho všeho natolik nesvůj, že stihl loudající se supersport zachytit v tom zmatku jen dvakrát. Tedy, netvrdíme, že se podobné věci občas nestávají, ale snad se nikdo nebude zlobit, když řekneme, že tomu prostě nevěříme.

Kamuflovaná auta si k veřejnému asfaltu bez hromady povolení a podpisů ani nepřičichnou a každý jeden takový výjezd je přísně kontrolován. Kromě toho ani ve Ferrari nejsou tak hloupí, aby si snad mysleli, že si výlet prototypu za bílého dne nikdo nevšimne. Obvykle takto automobilkami zrežírované vyjížďky novinek zachytávají pro specializované agentury a média profesionální fotografové, kteří nedělají nic jiného, než že se potulují po okolí a loví. Tentokrát to bylo jinak.

Tato akce tak trochu připomíná poslední „tyjátr” Škody s novým Rapidem, ačkoli teď se stejné fotky nedostaly do všech médií najednou, ale pouze na jedno místo. Autor obrázků by měl být Ital, jeho jméno je ale neznámé. Místo toho, aby se pochlubil sám, poslal fotky svému příteli, který si na internetové stránce Ferrarichat říká Greg23 a ten je obratem zveřejnil. Tímto bychom jemu i jeho kamarádovi rádi poděkovali za nezištnost.

Dvě fotky momentálně dále žijí svým digitálním životem a na základě jedné z nich již kdosi stihl vytvořit možnou podobu nástupce Enza s pracovním jménem F70. A protože se kromě toho vynořují další spekulace o technice, ve Ferrari můžou mít radost. Nestálo to nic a jméno stáje je opět skloňováno téměř ve všech jazycích. Nejsme výjimkou a tak ještě přidáme něco k pohonné jednotce.

Naposled jsme pojednání o Ferrari F70 uzavřeli tím, že by mělo dostat vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,3 litru z modelu F12, k tomu minimálně jeden elektromotor (jako součást systému KERS), menší sadu akumulátorů typu „emisím EU vstříc“ a celkový výkon že by se snad měl pohybovat kolem 920 koní.

Z twitteru se ovšem rozšířila informace, že by to mohlo být ještě trochu jinak. Údajný dobrý zákazník Ferrari, který si připravovaného nástupce Enza již objednal, prozradil, že vůz dostane kromě V12 dvojici turbodmychadel a pohon všech čtyř kol. Výkon by měl být dokonce až 1 000 koní.

S ohledem na probíhající mediální hrátky, různé zaručené zdroje a spoustu protichůdných informací však bude asi nejrozumnější zaujmout alespoň na chvíli vyčkávací pozici a uvidíme, jestli se k tomu nějak vyjádří i samotné Ferrari.


Ferrari F70: nové Enzo přistiženo, má dostat turbo a pohon všech kol - 1 - Ferrari Enzo F70 01Ferrari F70: nové Enzo přistiženo, má dostat turbo a pohon všech kol - 2 - Ferrari Enzo F70 02Ferrari F70: nové Enzo přistiženo, má dostat turbo a pohon všech kol - 3 - Ferrari F70 render 01
Štíhlá karoserie konceptu připomíná mix Enza a Pininfarinovu kreaci P4/5; počítačová kreace vznikla pro italský Carpassion a vychází z jedné ze dvou zcela náhodně pořízených fotek

Zdroje: Autoblog.nl, Ferrari Chat, CarPassion

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.