Ferrari SP America se plně odhalilo na nových fotkách, je to fastback

Ferrari SP America nemá odnímatelnou střechu, jak někteří spekulovali. Záď je ve stylu fastbacku. Interiér vypadá sériově a i motoru asi zůstalo 730 koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ferrari SP America se plně odhalilo na nových fotkách, je to fastback

27.6.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Ferrari SP America se plně odhalilo na nových fotkách, je to fastback

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ferrari SP America nemá odnímatelnou střechu, jak někteří spekulovali. Záď je ve stylu fastbacku. Interiér vypadá sériově a i motoru asi zůstalo 730 koní.

Pilná práce divize Special Projects italského Ferrari má své výsledky, jak jsme se mohli přesvědčit v případě otevřeného modelu F12 TRS před několika dny. Další stroj, do Spojených států adresované Ferrari SP America, se nyní konečně ukazuje na lepších fotografiích. Ty poslední totiž neukazovaly například střechu, i když se spekulovalo o karoserii Targa.

Nyní tedy vidíme, že ani tyto zprávy, ani zkazky o možné skládací střeše nebyly pravdivé - SP America má uzavřenou karoserii, jejíž zadní část vhání na mysl označení fastback. Tři nasávací otvory mohou připomínat legendární Ferrari 250 GTO, zbytek vozu je veskrze moderní. Není však samozřejmě vyloučeno, že se designéři slavným kouskem nechali inspirovat.

Obrázek interiéru neukazuje žádné markantní změny oproti standardu v podobě F12berlinetta. Pod kapotou pravděpodobně neproběhly žádné změny, atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,2 litru tedy nejspíš stále dává 730 koní a 690 Nm, které míří na zadní kola přes dvouspojkovou převodovku a stačí ke stovce za 3,1 vteřiny a maximálce 340 km/h.

Na jakou sumu tento stroj svého majitele přišel, není známo. Troufáme si odhadnout, že to bude o hodně více, než by dal za standardní F12berlinettu. Dražší než výše zmíněné F12 TRS, které stálo přes 85 milionů korun, SP America ale nejspíš nebude. Jen doufejme, že jej majitel občas i vytáhne na silnice a nebude z něj jen utírat prach v garáži.


Ferrari SP America se plně odhalilo na nových fotkách, je to fastback - 1 - ferrari sp america lepsi foto 01Ferrari SP America se plně odhalilo na nových fotkách, je to fastback - 2 - ferrari sp america lepsi foto 02Ferrari SP America se plně odhalilo na nových fotkách, je to fastback - 3 - ferrari sp america lepsi foto 03Ferrari SP America se plně odhalilo na nových fotkách, je to fastback - 4 - ferrari sp america lepsi foto 04Ferrari SP America se plně odhalilo na nových fotkách, je to fastback - 5 - ferrari sp america lepsi foto 05Ferrari SP America se plně odhalilo na nových fotkách, je to fastback - 6 - ferrari sp america lepsi foto 06
Ferrari SP America se ukázalo v celé své kráse, nemá otvírací střechu

Zdroj: TheSupercarKids

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.