Fiat Panda 4x4 Antartica a Freemont Black Code: další novinky pro IAA 2013

Italové přivezou do Frankfurtu především speciální edice, které staví na stylu a luxusu. Kromě toho ale Fiat hodlá také rozšířit paletu motorů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Fiat Panda 4x4 Antartica a Freemont Black Code: další novinky pro IAA 2013

3.9.2013 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Fiat Panda 4x4 Antartica a Freemont Black Code: další novinky pro IAA 2013

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italové přivezou do Frankfurtu především speciální edice, které staví na stylu a luxusu. Kromě toho ale Fiat hodlá také rozšířit paletu motorů.

S novým dnem nám pokračuje plavba napříč italskou modernizací. Zatímco včera jsme si představili novinky značek Alfa Romeo a Lancia (zmínit samozřejmě můžeme i Jeep, který je rovněž součástí konglomerátu Fiat-Chrysler), nyní přišla řada na mateřský Fiat. Ten se hodlá ve Frankfurtu opravdu rozšoupnout, neboť novinek u něj najdeme pomalu více než u obou zmiňovaných značek dohromady. Do parády si je přitom vezmeme v abecedním pořadí, aby se nezdálo, že některé nadržujeme.

Fiat 500 Cabrio GQ

Nová speciální verze populární Pětistovky vznikla ve spolupráci s magazínem Gentleman's Quaterly (GQ), přičemž oproti standardu získala především dvoubarevný lak (vrchní část je v černém odstínu Vesuvio Black, spodní v šedém Colosseo Grey). Dále nechybí unikátní 16palcová kola s oranžovými středovými krytkami nebo brzdovými kotouči, unikátem jsou pak i boční prahy, sportovní nárazníky a střešní spoiler.

Uvnitř dostala speciální edice černé kožené čalounění s kontrastními oranžovými švy, které doplňuje hliníková sada pedálů. Do standardu se pak dostala i výbava v podobě manuální klimatizace, rádia s přehrávačem CD a MP3 nebo multifunkční volant. V rámci motorů je pak možné vybírat mezi třemi benzinovými agregáty (čtyřválec 1,2 o výkonu 69 koní koní, dvouválec 0,9 TwinAir o výkonu 85 koní a čtyřválec 1,4 o výkonu 100 koní) a jedním turbodieselem (1,3 MultiJet naladěný na 95 koní).

V brzké době ovšem bude možné sáhnout také po výkonnější verzi dvouválce TwinAir, ze které u Fiatu dostali 105 koní. Tento motor se navíc nově stává součástí standardní nabídky, stejně jako další dvě pohonné jednotky. A to turbodiesel 1,6 MultiJet II a benzinový čtyřválec 1,4 T-Jet. Oba produkují 120 koní a oba mají být k mání ještě před koncem roku.

Fiat Freemont Black Code

Vrcholné provedení v modelové řadě Freemont je svým způsobem jen přeznačkovaným Dodgem Journey Blacktop Edition. I zde dostanete černočerné doplňky exteriéru, s nimiž přicházejí také zatmavená světla a 19palcová litá kola. Uvnitř pak nechybí kožené čalounění doplněné třízónovou klimatizací nebo multimediálním systémem, jehož součástí je jak 8,4palcová dotyková obrazovka, tak i navigace a „prémiová” audio aparatura.

Pohon této verze mají na starosti dva motory. V případě dvoulitrového turbodieselu o výkonu 170 koní si přitom můžete zvolit, zda chcete šestistupňový manuál a pohon předních kol nebo šestistupňový automat a systém 4x4. Benzinový šestiválec Pentastar ale již takové čachry nedovoluje, neboť je standardně spřažen pouze s automatikou a pohonem všech kol. Ceny ale bohužel prozatím nejsou k dispozici ani pro jednu verzi, do prodeje totiž Freemont Black Code zamíří až na jaře příštího roku.

Fiat Panda 4x4 Antartica

Poslední novinka Fiatu svým názvem odkazuje na Jeep Wrangler Polar, který jsme si představili včera. Ani zde samozřejmě nedostanete žádný odkaz na nějaký výlet k ledovému pólu, místo toho tato verze slaví třicáté výročí pohonu všech kol pod kapotou modelu Panda. Je tak asi zřejmé, kam budou svůj výkon směřovat pohonné jednotky. Těmi se přitom stanou pouze dva agregáty, a sice dvouálec 0,9 TwinAir (85 koní) a 1,3litrový turbodiesel MultiJet II (75 koní).

Po stránce designové pak můžete počítat se sněhobílou karoserií, jíž společnost dělá černá střecha, oranžová zpětná zrcátka a středové krytky kol či samotné 15palcové ráfky, jež byly nalakovány na šedo. Obdobné téma pokračuje také v interiéru, kde se navíc objevuje jakožto součást standardu výškově stavitelné sedadlo řidiče. Tím ale modifikace Fiatu končí, přičemž stejně jako u předchozích modelů není cena k dispozici. Prodej má ale začít ještě letos.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Fiat Panda 4x4 Antartica a Freemont Black Code: další novinky pro IAA 2013 - 1 - Fiat 500 Cabrio GQ 2014 01Fiat Panda 4x4 Antartica a Freemont Black Code: další novinky pro IAA 2013 - 2 - Fiat 500 Cabrio GQ 2014 02Fiat Panda 4x4 Antartica a Freemont Black Code: další novinky pro IAA 2013 - 3 - Fiat 500 Cabrio GQ 2014 03Fiat Panda 4x4 Antartica a Freemont Black Code: další novinky pro IAA 2013 - 4 - Fiat 500 Cabrio GQ 2014 04Fiat Panda 4x4 Antartica a Freemont Black Code: další novinky pro IAA 2013 - 5 - Fiat Freemont Black Code 2014 01Fiat Panda 4x4 Antartica a Freemont Black Code: další novinky pro IAA 2013 - 6 - Fiat Freemont Black Code 2014 02Fiat Panda 4x4 Antartica a Freemont Black Code: další novinky pro IAA 2013 - 7 - Fiat Panda 4x4 Antartica 2014 01Fiat Panda 4x4 Antartica a Freemont Black Code: další novinky pro IAA 2013 - 8 - Fiat Panda 4x4 Antartica 2014 02Fiat Panda 4x4 Antartica a Freemont Black Code: další novinky pro IAA 2013 - 9 - Fiat Panda 4x4 Antartica 2014 03
Fiat se v rámci modernizace opravdu rozjel. Na Frankfurt nepřiveze jen celou řadu nových pohonných jednotek, ale i tři speciální modely - 500 Cabrio GQ, Freemont Black Code a Pandu 4x4 Antartica

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.