Jeep Wrangler Polar: limitovaná edice pro Evropu připomíná zimu jen souřadnicemi

Polar je další z úspěšných speciálních edic Wrangleru, nejznámějšího off-roadu planety. Název nese podle polární oblasti, ale změny jsou jen vizuální.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jeep Wrangler Polar: limitovaná edice pro Evropu připomíná zimu jen souřadnicemi

2.9.2013 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Jeep Wrangler Polar: limitovaná edice pro Evropu připomíná zimu jen souřadnicemi

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Polar je další z úspěšných speciálních edic Wrangleru, nejznámějšího off-roadu planety. Název nese podle polární oblasti, ale změny jsou jen vizuální.

Nejnovější speciální edice Jeepu Wrangler bude překvapivě k mání pouze v Evropě, přestože jde o auto populární hlavně na opačné straně Atlantiku. Je založena na verzi Unlimited a dostane speciální modrou barvu Hydro Blue, ale bude k mání také v bílé a stříbrné.

Edice Polar také obsahuje černá 18" kola, hardtop v barvě karoserie, upravenou masku chladiče, světlomety a směrovky, černé logo Jeep, vyboulenou kapotu Powerdome, pevný kryt rezervního kola na pátých (příp. třetích, pokud se rozhodnete pro kratší model) dveřích a nálepky po stranách kapoty.

Nezbytná jsou také loga Polar. Ta za předními koly nesou souřadnice 78° S a 106° E, tedy souřadnice Vostoku v Antarktidě, kde byla naměřena nejnižší teplota na světě - neuvěřitelných -98,2 °C.

Loga Polar najdeme také v černém koženém interiéru s bílým prošíváním a některými dalšími bílými detaily. Ty mají symbolizovat polární ledovce. V interiéru také najdeme standardní komfortní prvky, jako je klimatizace, vyhřívané sedačky nebo tempomat. Za příplatek je možno mít střechu Dual Top, která kombinuje plátěnou a pevnou střechu do jedné. Balíček Polar Pack 1 přidává boční airbagy, navigaci UConnect s dotykovou obrazovkou, 40GB harddiskem, DVD přehrávačem a možností připojení externího zdroje hudby přes USB.

Pod kapotou se žádné velké změny neodehrávají. Pro příznivce nafty je připraven 2,8litrový šestiválec CRD o výkonu 200 koní a točivém momentu 460 Nm s pětistupňovým automatem, nebo 410 Nm s šestistupňovou manuální převodovkou. Druhou možností je 3,6litrový benzínový šestiválec Pentastar, který podává 284 koní a 347 Nm. Ten je možno mít pouze s automatickou převodovkou.

O přenos výkonu na povrch zemský se starají pochopitelně všechna čtyři kola. Samozřejmostí je i dvoustupňová redukční převodovka Command-Trac NV241. Mezi zadními koly je samosvorný diferenciál Trac-Lok, který nahrazuje manuální uzávěrku.

Pokud máte o Jeep Wrangler Polar zájem, vězte, že dostupný bude v prvním čtvrtletí roku 2014, a to jak s pěti, tak se třemi dveřmi. Oficiální představení je naplánováno na frankfurtský autosalon IAA 2013, který začne již za několik dní. Tam se nejspíše dozvíme i cenu.


Jeep Wrangler Polar: limitovaná edice pro Evropu připomíná zimu jen souřadnicemi - 1 - jeep wrangler polar 01Jeep Wrangler Polar: limitovaná edice pro Evropu připomíná zimu jen souřadnicemi - 2 - jeep wrangler polar 02Jeep Wrangler Polar: limitovaná edice pro Evropu připomíná zimu jen souřadnicemi - 3 - jeep wrangler polar 03Jeep Wrangler Polar: limitovaná edice pro Evropu připomíná zimu jen souřadnicemi - 4 - jeep wrangler polar 04Jeep Wrangler Polar: limitovaná edice pro Evropu připomíná zimu jen souřadnicemi - 5 - jeep wrangler polar 05Jeep Wrangler Polar: limitovaná edice pro Evropu připomíná zimu jen souřadnicemi - 6 - jeep wrangler polar 06Jeep Wrangler Polar: limitovaná edice pro Evropu připomíná zimu jen souřadnicemi - 7 - jeep wrangler polar 07Jeep Wrangler Polar: limitovaná edice pro Evropu připomíná zimu jen souřadnicemi - 8 - jeep wrangler polar 08Jeep Wrangler Polar: limitovaná edice pro Evropu připomíná zimu jen souřadnicemi - 9 - jeep wrangler polar 09
Speciální edice Jeepu Wrangler s názvem Polar se omezuje jen na vizuální stránku věci

Marek Bednář

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.