Fiat Scudo Freedom přináší více svobody vozíčkářům, ale ne českým

Chcete návod, jak ušetřit a zároveň prospět postiženým? Stačí vzít Scudo Combi, kterému snížíte podlahu a vyhodíte sedadla. Musíte ovšem do Holandska.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Fiat Scudo Freedom přináší více svobody vozíčkářům, ale ne českým

11.12.2013 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Fiat Scudo Freedom přináší více svobody vozíčkářům, ale ne českým

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chcete návod, jak ušetřit a zároveň prospět postiženým? Stačí vzít Scudo Combi, kterému snížíte podlahu a vyhodíte sedadla. Musíte ovšem do Holandska.

Postiženým se nemá smát, ale pomáhat - to je fakt, který by si mnozí z nás měli vtlouci do hlavy. V sídle holandského zastoupení značky Fiat však zřejmě mají tato slova napsaná zlatým písmem na stěně. Importér ze země tulipánů se totiž spojil s firmou Freedom Motors Europe, která se specializuje na výrobu kolečkových křesel, a vytvořil speciální verzi Fiatu Scudo. Ta se nyní pyšní nákladovým prostorem uzpůsobeným přímo pro potřeby vozíčkářů, přičemž vyjma toho své majitele opravňuje k odpočtu snad všech tamních daní spojených s provozem na silnicích.

Daná kreace je založena na modelu Scudo Combi, přičemž zvenčí nedává své modifikace nikterak najevo. Kupodivu totiž nedošlo ke zvýšení střechy nýbrž ke snížení podlahy. Díky tomu vůz nemá problém v podzemních parkovištích, mnohem podstatnější pro postižené je však jeho snadná manévrovatelnost také v nemocničních areálech - ty totiž nad rampami mívají velmi často přístřešek, který by mohl bránit přistavení.

Dané úpravy přitom počítají již se zásahem do druhé řady sedadel, kde ubylo jedno místo. Místo něj (a také třetí řady) zde najdeme uličku pokrytou antiskluzovým materiálem, skrze kterou se vozíčkáři snadno dostanou dovnitř. Přičemž se rozhodně nemusí obávat úderu do hlavy, neboť vnitřní výška úpravou podlahy narostla na 147 centimetrů.

K samotnému nájezdu pak slouží rampa, tu je však třeba ovládat manuálně. Stejně tak se ostatně dá ručně do vozu opětovně zasadit třetí řada sedadel. Cenu se nám bohužel zjistit nepodařilo, v Holandsku však díky zmiňovaným úlevám dost možná bude citelně nižší než u standardního provedení. V Česku byste si ale dozajista připlatili.


Fiat Scudo Freedom přináší více svobody vozíčkářům, ale ne českým - 1 - Fiat Scudo Freedom 01Fiat Scudo Freedom přináší více svobody vozíčkářům, ale ne českým - 2 - Fiat Scudo Freedom 02Fiat Scudo Freedom přináší více svobody vozíčkářům, ale ne českým - 3 - Fiat Scudo Freedom 03
Fiat Scudo Freedom je speciální verze určená holandským vozíčkářům

Zdroj: Autoweek.nl

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.