Fiat si opětovně zaregistroval jméno 124, vrátí se i model 600?

Italský velkopodnik asi bude pokračovat v jízdě na retrovlně. Vrátí se prý klasiky šedesátých let, mezi nimiž zazáří 124 Spider i nový model 600.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Fiat si opětovně zaregistroval jméno 124, vrátí se i model 600?

27.12.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Fiat si opětovně zaregistroval jméno 124, vrátí se i model 600?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italský velkopodnik asi bude pokračovat v jízdě na retrovlně. Vrátí se prý klasiky šedesátých let, mezi nimiž zazáří 124 Spider i nový model 600.

Poslední zprávy ohledně italského dvojčete nové generace Mazdy MX-5 poukázaly na fakt, že se bude jednat o vůz s nápisy Fiat Abarth, nikoliv Alfa Romeo, jak se dříve spekulovalo. Dle nejnovějších informací však má připravovaná novinka nést odkazy na legendární model 124 Spider (Sport Spider), tedy čtyřmístný kabriolet z poloviny šedesátých let, který se vyráběl až do roku 1980.

Sergio Marchionne coby vůdčí postava koncernu Fiat Chrysler Automobiles chce údajně tímto způsobem maximálně podpořit image novinky a není snad lepšího způsobu než se odkázat na model s letitou historií a stále ještě přežívající základnou majitelů a uživatelů původního modelu. Ostatně podobný krok Italové provedli před pár lety u novodobého Cinquecenta a dodnes z toho jedině těží. Tato zpráva sice nepřichází z oficiálních zdrojů, Fiat si ale nově nechal zaregistrovat označení 124 a 124 Spider v USA, a tak by výše zmíněné jistý smysl rozhodně dávalo.

Možné však také je, že tak učinil, aby legendární jméno ochránil před ostatními výrobci. Obě varianty, a sice zřejmě klasický sedan a kabriolet, by tak jako tak mohly být pro fandy Fiatu více než obrozením. Kromě nich se však objevují také spekulace ohledně nové šestistovky, která by vařila zřejmě podle podobného receptu jako model 500. Měla by však dle zveřejněné skici jeden opticky skrytý pár dveří navíc. Zajímavým detailem by pak byl i typický tvar zadních blatníků přecházející do boků.

V případě modelu 600 se však také bavíme primárně o Abarthu, který dělá v současnosti ty nejnazlobenější Fiaty. Představíme-li si retronovinky s nabušenými motory MultiAir, pak se dost možná mohlo spolu s návratem legend jednat o podstatně emotivnější modely, než nám italská automobilka v současnosti nabízí. Snad se o nich dozvíme v následujících měsících něco kloudnějšího. Zatím totiž v tomto ohledu není jisté vůbec nic.


Fiat si opětovně zaregistroval jméno 124, vrátí se i model 600? - 1 - Fiat 124 new skica 2014Fiat si opětovně zaregistroval jméno 124, vrátí se i model 600? - 2 - Fiat 600 new skica 2014
Fiat možná v budoucnu zatlačí na pilu s novými modely 124 a 600. Pokud by bylo na nás, oba dva by dostaly zelenou, otázkou zůstává, jak se na to kouká Marchionne

Zdroj: Guillegarciaalfonsin.es přes Worldcarfans

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek