Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data

Ford zahájil výrobu a prodej svého malého SUV EcoSport. Zatím jen v Brazílii, i tak ale díky tomu máme nové fotky a technické údaje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data

9.8.2012 | Petr Miler | 3 příspěvky

Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ford zahájil výrobu a prodej svého malého SUV EcoSport. Zatím jen v Brazílii, i tak ale díky tomu máme nové fotky a technické údaje.

Po několika dílčích odhaleních byl Ford EcoSport v produkční verzi představen letos v dubnu. Už tehdy bylo zřejmé, že jde o tzv. „globální model”, který nyní skvěle zapadá i do později představeného výrobního systému automobilky jménem Ford One Manufacturing a bez větších změn bude vyráběn a prodáván prakticky po celém světě. Kdy přesně se objeví i v našich končinách zatím nevíme, jisté už ale je, že v Jižní Americe je k mání.

Konkrétně se jedná o Brazílii, kde výroba EcoSportu začala jako první na světě a kde také Ford již začal tuto novinku prodávat. Díky tomu se můžeme podívat i na nové snímky, které zachycují vůz nejen v parádním červeném nebo oranžovém provedení podobném tomu zprvu ukazovanému (tato verze si v Brazílii říká Freestyle), ale i v nižších provedeních (v Brazílii S nebo SE), která používají třeba citelně skromnější kola, méně vyšperkované nárazníky a další podobné detaily.

Začátku prodejů v Jižní Americe můžeme děkovat i za vůbec první konkrétní technická data. Víme tedy, že vůz v produkční verzi měří na délku 4,24 metru, na šířku 1,76 metru a na výšku 1,69 metru. Rozvor kol má hodnotu 2,52 metru a zavazadelník pojme ve výchozím uspořádání 322 litrů. Po sklopení zadních sedadel je to pak až 705 litrů.

Známe také hmotnost základní verze, která má hodnotu 1 243 kilogramů, a fakt, že je osazen kotoučovými brzdami na přední a bubnovými na zadní nápravě. To všechno dokazuje, že vůz je opravdu malý, jeho motory ale aspoň v Brazílii úplně malé nejsou - EcoSport tam bude k mání s jednotkou 1,6i Flex (jeden na benzin i alkohol) s výkonem až 115 koní nebo alternativně 2,0i Flex s až 147 koňmi. Dynamické ani jiné parametry zatím neznáme, ale víme, že maximální rychlost je bez ohledu na provedení elektronicky omezena na 180 km/h.

Pochopitelně, jakmile se EcoSport propracuje i do Evropy, zmíněná data budou z části jiná, z části ale určitě ne - těžko bude mít třeba jiné rozměry karoserie. Na přesnější informace týkající se našeho trhu si ale na každý pád ještě musíme počkat.


Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 1 - Ford EcoSport nove Brazilie 00Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 2 - Ford EcoSport nove Brazilie 01Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 3 - Ford EcoSport nove Brazilie 02Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 4 - Ford EcoSport nove Brazilie 03Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 5 - Ford EcoSport nove Brazilie 04Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 6 - Ford EcoSport nove Brazilie 05Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 7 - Ford EcoSport nove Brazilie 06Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 8 - Ford EcoSport nove Brazilie 07Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 9 - Ford EcoSport nove Brazilie 08Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 10 - Ford EcoSport nove Brazilie 09Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 11 - Ford EcoSport nove Brazilie 10Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 12 - Ford EcoSport nove Brazilie 11Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 13 - Ford EcoSport nove Brazilie 12Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 14 - Ford EcoSport nove Brazilie 13Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 15 - Ford EcoSport nove Brazilie 14Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 16 - Ford EcoSport nove Brazilie 15Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 17 - Ford EcoSport nove Brazilie 16Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 18 - Ford EcoSport nove Brazilie 17Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 19 - Ford EcoSport nove Brazilie 18Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 20 - Ford EcoSport nove Brazilie 19Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 21 - Ford EcoSport nove Brazilie 20Ford Ecosport: nové fotky a první přesná technická data - 22 - Ford EcoSport nove Brazilie 21
Brazilské zastoupení Fordu vytáhlo vlastně první fotky skutečně sériového EcoSportu

Zdroj: Ford Brasil

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.