Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře

Ford dnes v Pekingu představil produkční EcoSport, své nejmenší SUV, jehož vývoj zajistila brazilská pobočka modrého oválu v Camacari.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře

22.4.2012 | Miro Mihálik | 5 příspěvků

Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ford dnes v Pekingu představil produkční EcoSport, své nejmenší SUV, jehož vývoj zajistila brazilská pobočka modrého oválu v Camacari.

Několik tiskových zpráv Fordu vydaných v souvislosti s aktuálním debutem nového EcoSportu na pekingském autosalonu se až podezřele drží zpátky. Žádné obvyklé fráze popisující „světovou premiéru“, ani troufalá prohlášení o „převratné novince“ se v textech prostě nevyskytují.

Jakoby si v automobilce moc dobře uvědomovali, že dnešní odhalení produkční podoby kompaktního crossoveru nepřináší oproti konceptu z lednové výstavy v Dillí nic převratného. A po vizuální stránce tomu tak opravdu je. Sériový vůz pouze přišel o LED světla a prosklenou střechu, jinak ale jde o to samé auto.

Kromě toho, pokud tedy sledujete zpravodajství na našich stránkách pravidelně, finální podoba EcoSportu pro vás už asi měsíc není tajemstvím. O to se postarali kolegové z Brazílie, kterým se podařilo nafotit hotový vůz připravený k nárazovým testům. Srovnání jejich úlovku a oficiálních obrázků Fordu je více než výmluvné.

Že Ford přistoupil k propagaci své novinky relativně střízlivě, je opravdu chvályhodné, na druhé straně bychom uvítali, kdyby byl alespoň trochu sdílnější, pokud jde o techniku. Opět jen spousta vět a jen pár konkrétních informací. Opět jsme se dozvěděli, že se pod kapotou objeví přeplňovaný tříválec 1,0 Ecoboost v kombinaci se šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Ford sice výkon neuvádí, ale již minule se provalilo, že má nová jednotka v tomto voze 120 koní a točivý moment 170 newtonmetrů. Kromě toho se ve voze objeví také nový atmosférický čtyřválec o objemu 1,5 litru Ti-VCT. A to je k pohonu asi tak vše.

Součástí výbavy auta se stane stabilizační program ESP, ABS nebo asistent rozjezdu do kopce. EcoSport je dále vybaven elektrickým posilovačem řízení a za příplatek bude možné dovybavit jej multimediálním rozhraním SYNC s hlasovým ovládáním, připojením pro iPod, rozhraním bluetooth nebo bezklíčovým startováním. Vůz na fotografiích je navíc doplněn o metalický lak Mars Red a šestnáctipalcová hliníková kola.

Výroba modelu EcoSport bude probíhat v továrnách v Jižní Americe, Thajsku, Indii a Číně a prodávat se bude na více než stovce trhů. Jestli se ale mezi nimi objeví také ty evropské, Ford ještě neprozradil.


Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 1 - Ford Ecosport 01Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 2 - Ford Ecosport 02Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 3 - Ford Ecosport 03Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 4 - Ford Ecosport 04Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 5 - Ford Ecosport 05Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 6 - Ford Ecosport 06Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 7 - Ford Ecosport 07Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 8 - Ford Ecosport 08Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 9 - Ford Ecosport 09Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 10 - Ford Ecosport 10Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 11 - Ford Ecosport 11Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 12 - Ford Ecosport 12Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 13 - Ford Ecosport 13Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 14 - Ford Ecosport 14Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 15 - Ford Ecosport 15Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 16 - Ford Ecosport 16Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 17 - Ford Ecosport 17Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 18 - Ford Ecosport 18Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 19 - Ford Ecosport 19Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 20 - Ford Ecosport 20Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 21 - Ford Ecosport 21Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 22 - Ford Ecosport 22Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 23 - Ford Ecosport 23Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 24 - Ford Ecosport 24Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 25 - Ford Ecosport 25Ford EcoSport: produkční verze malého SUV má po premiéře - 26 - Ford Ecosport 26
Produkční vůz je k nerozeznání podobný konceptu, rozdíl je patrný třeba v případě hlavních světlometů. Poprvé také máme možnost podívat se do interiéru, který je svou koncepcí podobný Fiestě

Miro Mihálik

Diskuze 5 příspěvků