Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž

Vyjet si na motorce je fajn věc, na dlouhé cestování to ale přece jen není to pravé ořechové. Francouzi stvořili řešení, jak mít i na dlouhých cestách veškerý komfort a dvě motorky při ruce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž

7.9.2019 | Mirek Mazal

Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vyjet si na motorce je fajn věc, na dlouhé cestování to ale přece jen není to pravé ořechové. Francouzi stvořili řešení, jak mít i na dlouhých cestách veškerý komfort a dvě motorky při ruce.

Francouzi zdá se vyřešili dilema, zda na dlouhé cesty vytáhnout auto a nebo motorku. S jejich modely řady Citroën Biker Solution můžete mít naráz obojí a nejnovější multifunkční verze slibuje posádce mimořádně mnoho flexibility.

Obytný Jumper Biker Solution Multi názvem prozrazuje základy použité z prostorného Jumper L3H2 o celkové délce šesti metrů. Rozvor zůstal na hodnotě 4,04 metru, šířka karoserie dosahuje 2,05 metru a střecha vrcholí ve výšce 2,65 metru. Interiér je příraven na pobyt čtyř osob s veškerým motocyklovým vybavením uloženým do předpřipravených schránek na oblečení i doplňky. Skříňový systém na míru pojme přilby, kombinézy i pevné boty.

Výhodou Jumperu Biker Solution Multi jsou čtyři skládací postele, které jsou přes den zasunuté bokem. Za světla se využívá spíše malý kuchyňský kout s lednicí, plynovým sporákem a dvěma nádržemi na čerstvou a odpadní vodu (každá o objemu 20 litrů). Posezení zajišťuje sklopný stolek s lavicí a další automobilovou sedačkou opatřenou bezpečnostním pásem.

Cesty po motocyklových destinacích není potřeba překonávat v sedle jednostopého stroje, protože varianta Biker Solution je specificky zaměřena současný převoz dvou motocyklů, které mohou být naloženy přes třiceticentimetrovou výsuvnou rampu a uchyceny do nastavitelných držáků předního kola. V případě potřeby je pod kabinou namontován elektrický naviják s dálkovým ovládáním.

Všechny obytné prvky jsou modulární, proto je plné obsazení osobami regulováno počtem přepravovaných motorek. Dva velké stroje znemožní klidné kempování čtyřem členům posádky, v jiném případě lze veškeré interiérové vybavení vyložit a Jumper použít jako klasickou dodávku určenou pro přepravu objemného nákladu. S trochou praxe lze vysazení všeho nábytku zvládnout ve dvou lidech za necelých 30 minut.

Automobilka nabízí v základu za cenu 51 100 Eur (1,3 milionu Kč) barevný navigační systém, audio s Bluetooth a digitálním rádiovým příjmem DAB, přehrávač CD/MP3, dotykový displej anebo parkovací kameru s podporou akustického varování. Řidiči uleví asistent sjezdu z kopce, asistent rozjezdu do kopce a možná někdy využije inteligentní kontrolu trakce. Jediným dostupným motorem je vznětový přeplňovaný 2,2litrový čtyřválec propojený s manuální šestistupňovou převodovkou a pohonem předních kol. Pohonná jednotka splňuje emisní normy Euro 6d.

Verze Biker Solution se pozná výhradním zbarvením do odstínu hliníkové šedé s dekorativními prvky v karbonovém vzhledu v interiéru. Jiné kombinace výrobce neumožňuje. První předání zákazníkům se očekává v listopadu letošního roku. Propočty zájmu o minulé generace motorkářského Jumperu naznačují potenciální zájem o 120 až 150 kusů ročně. Není to tedy žádný prodejní hit, o to zajímavější stroj ale tento nápad představuje.


Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 1 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 01Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 2 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 02Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 3 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 03Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 4 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 04Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 5 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 05Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 6 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 06Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 7 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 07Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 8 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 08Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 9 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 09Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 10 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 10Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 11 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 11Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 12 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 12Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 13 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 13Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 14 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 14Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 15 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 15Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 16 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 16Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 17 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 17Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 18 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 18Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 19 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 19Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 20 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 20Francouzi stvořili pozoruhodný hotel na kolech, v malém skryje ložnici, kuchyni i garáž - 21 - Citroen Jumper Biker Solution Multi 2019 foto 21
Citroën Jumper Biker Solution Multi se začne prodávat na podzim 2019, pro cestování s motorkami je to ideál svého druhu

Zdroj: Citroën

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.