Prý nerozbitné terénní přívěsy na kempování mohou vznikat v jediné zemi

Obytné přívěsy za auto mají běžně docela zranitelnou konstrukci, která stěží snese cokoli jiného než silniční provoz. U nás to asi nikomu nevadí, v drsné ruské krajině ano.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Prý nerozbitné terénní přívěsy na kempování mohou vznikat v jediné zemi

17.6.2018 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

Prý nerozbitné terénní přívěsy na kempování mohou vznikat v jediné zemi

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Obytné přívěsy za auto mají běžně docela zranitelnou konstrukci, která stěží snese cokoli jiného než silniční provoz. U nás to asi nikomu nevadí, v drsné ruské krajině ano.

Když začneme vyprávět o drsném kraji, kde není místo na chatrné příbytky, které by se po první výpravě rozpadly, jistě vám hned dojde, že mluvíme o Rusku. Právě tam se začíná rozmáhat móda odolných obytných přívěsů, které můžete s lehkostí zapřáhnout i za nejdrsnější verze Lady Niva. S nabídkou podobně extrémního příslušenství za tažnou kouli přišla firma Sandtrekker a hned po prvním odhalení si získala početnou základnu fanoušků.

V rohu výstaviště kempovací techniky zaujal vozík s pevnou konstrukcí. Výhradně domácí výrobce si zakládá na produkci údajně nerozbitných karavanů vhodných do extrémních podmínek. Stačí zapřáhnout a odjet neprostupným terénem do středu lesa mezi medvědy, kde se dá uvnitř oplechované boudy na velkých kolech přespat se vším potřebným po ruce.

Na silném hliníkovém rámu Sandtrekker nabízí provedení XS o celkové hmotnosti nižší než 750 kg. Cena začíná na částce 480 000 rublů (169 000 Kč), takže nejde o bůhvíjak drahý špás, o luxusu tu ale nemůže být řeč. V hlavní části je místo na spaní o rozměrech 2 x 1,4 metru. Vedle matrací zbývá místo jen na několik poliček a úložných schránek. Za příplatek je možné dovybavit ohřívač vody se zásobníkem a venkovní sprchu.

Větší typ S je skutečně malý terénní byt. Nechybí solární panely na střeše dostatečné na pohon všech zařízení. Nabízí i malou kuchyňku s lednicí, sporákem i umyvadlem. Naproti prostoru pro vaření je odpočinková část podobná obývacímu pokoji, která se v noci mění na ložnici. Strop je možné vysunout nahoru pomocí dvojice elektromotorů. Osvětlení celého příbytku pro dobrodruhy zajišťují lampičky LED.

Verze S začíná cenou na 840 000 rublů, ale tolik si vyžádá jen kostra bez vybavení, plně nakonfigurovaný přívěs stojí více než 1 500 000 rublů (529 000 Kč). Jak můžete sami vidět v přiložené galerii, ani to není žádný stroj pro primadony, představa přežívání v ruské divočině v něčem takovém ale už nepůsobí tak nepřijatelně...


Prý nerozbitné terénní přívěsy na kempování mohou vznikat v jediné zemi - 1 - Terenni obytny karavan z Ruska 01Prý nerozbitné terénní přívěsy na kempování mohou vznikat v jediné zemi - 2 - Terenni obytny karavan z Ruska 02Prý nerozbitné terénní přívěsy na kempování mohou vznikat v jediné zemi - 3 - Terenni obytny karavan z Ruska 03Prý nerozbitné terénní přívěsy na kempování mohou vznikat v jediné zemi - 4 - Terenni obytny karavan z Ruska 04Prý nerozbitné terénní přívěsy na kempování mohou vznikat v jediné zemi - 5 - Terenni obytny karavan z Ruska 05Prý nerozbitné terénní přívěsy na kempování mohou vznikat v jediné zemi - 6 - Terenni obytny karavan z Ruska 06Prý nerozbitné terénní přívěsy na kempování mohou vznikat v jediné zemi - 7 - Terenni obytny karavan z Ruska 07Prý nerozbitné terénní přívěsy na kempování mohou vznikat v jediné zemi - 8 - Terenni obytny karavan z Ruska 08
Dvě varianty se liší ve velikosti a výbavě, ale obě mají pevnou hliníkovou základnu vhodnou na výlety mimo zpevněné silnice

Zdroj: Auto Review

Mirek Mazal

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše