Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Geely GC9 nafoceno na ulici, je to čínské Volvo jak vyšité
11.9.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Čínský sedan bude na domácím trhu k mání pod logem Emgrand. Pod kapotou pak zpočátku nabídne tři benzinové agregáty s výkonem až 245 koní.
O čínské novince jsme se zmiňovali na počátku tohoto týdne, kdy na světlo světa vylezly první oficiální fotky produkční verze. Při té příležitosti jsme naznačili, že tenhle Číňan vypadá „evropsky“ vábení prodejce bychom v tomto případě asi neodolali, alespoň na základě vzhledu. Máme však stejný názor i po zhlédnutí snímků vozu, které neprošly Photoshopem? Kupodivu ano, přestože Geely GC6 o trochu toho lesku pochopitelně přišlo.
Stále se ovšem jedná o působivý design, za který je zodpovědný bývalý designér Volva Peter Horbury. Ten přitom svého chlebodárce příliš neměnil, neboť Geely je mateřskou značkou švédské automobilky. A nezměnil ani styl, neboť výsledkem je něco jako čínské Volvo, tohle je zkrátka reinterpretace stále stejných nápadů.
Pod logem Volva se ovšem nový pětimetrový sedan prodávat nebude a také jako Geely bude vůz k mání pouze v ostatních asijských zemích. Samotný čínský trh zasáhne jakožto Emgrand, tedy další ze značek spadajících pod jeden velký koncern.
Pohled na záď naznačuje, co máme čekat pod kapotou. Za označením TGDi se totiž skrývá přeplňovaný 1,8litrový čtyřválec o výkonu 163 koní, zatímco vé-šestka je symbolem pro 3,5litrový vidlicový šestiválec naladěný na 245 koní. Plechy bez jediného loga jsou pak spojené s atmosférickým 2,4litrovým čtyřválcem, který produkuje koní 152.
Na data spojená s jízdní dynamikou či spotřebou si budeme muset počkat, což ostatně platí také o potvrzení či vyvrácení hybridní verze. Ačkoliv totiž snímky dokumentují produkční model, jeho premiéra je naplánována až na 20. listopad na čínskou Guangzhou Auto Show. Do prodeje pak novinka zamíří hned zkraje příštího roku.





Geely GC6 se ukázalo na veřejnosti ještě před listopadovou premiérou na Guangzhou Motor Show
Zdroj: Auto ifeng, Autohome China
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
dnes
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Bývalý hokejista si jako první převzal nové nejrychlejší civilní letadlo světa od dob Concordu, překoná i rychlost zvuku
před 5 hodinami
V dalším „zeleném království” zjistili, že silnice se samy neopraví, majitelé elektromobilů budou platit za každý ujetý km
před 7 hodinami
Britové montují do lehounké malé Mazdy 380koňový motor V6, výsledkem bude levné auto schopné pokořit i supersporty
před 8 hodinami
Prodeje Tesly šly skutečně do kopru. A hodně. Přesto ze současné situace silně profituje
před 10 hodinami
Nové Smarty jsou až absurdně obří auta, ten nejnovější měří skoro 5 metrů. A Mercedesy nepřipomínají náhodou
před 11 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
