Gonow GX6: další čínský Evoque vypadá lépe, pohání ho čtyřválec Mitsubishi

Číňané si opravdu nelámou hlavu s návrhem nových modelů. Výtvory evropských designových center za chvíli budou kopírovat tak, že je bude problém rozeznat od originálu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Gonow GX6: další čínský Evoque vypadá lépe, pohání ho čtyřválec Mitsubishi

22.9.2014 | Adam Šrámek | 3 příspěvky

Gonow GX6: další čínský Evoque vypadá lépe, pohání ho čtyřválec Mitsubishi

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Číňané si opravdu nelámou hlavu s návrhem nových modelů. Výtvory evropských designových center za chvíli budou kopírovat tak, že je bude problém rozeznat od originálu.

Není tomu dlouho, co jsme napsali, že o úspěchu Range Roveru Evoque by dnes nemohl pochybovat ani zapřísáhlý odpůrce stylových SUV. Tedy až na čínský trh, kde je kvůli importní dani natolik drahý, že vyjde v přepočtu na více než 1,7 milionu korun. Někteří to mohou vnímat jako zásadní nevýhodu, ale jiný v tom spatřují naopak obrovskou příležitost, přičemž do druhé skupiny patří tamní automobilky docela neznámých jmen.

První, kdo využil tohoto automobilu ke svému úspěchu, byla značka Landwind, která bez uzardění britské SUV zkopírovala a hodlá jej nabízet pod názvem X7. Teď se k ní přidává Gonow se svým plagiátem GX6, který jakoby Evoque z oka vypadl. Jestliže jste si zkrátka mysleli, že je X7 populárnímu crossoveru blízký, podívejte se sami na tuhle „novinku“. Skoro nás až přivádí na myšlenku, zda-li pod ní náhodou není podepsán sám Range Rover.

Jakmile si odečtete logo na přední masce, GX6 už jako kopie nemůže být originálu o moc bližší. Celý příběh „strýčka Xeroxu“ pokračuje i dvoubarevným provedením směrem k zádi, kde odhalíte méně oblé proporce a naroubovaný zavazadelník velkých crossoverů. Při pohledu na záď je to zase v některých detailech Evoque, na který Číňané poukázali i tvarem výfuků. Pokud si ale automaticky říkáte, že uvnitř to zase bude, stejně jako u Landwindu něco naprosto jiného, tentokrát se mýlíte.

V interiéru tohoto 4,64 metru dlouhého Asiata si na britskou parádu vzpomenete znovu a je zcela jedno, zda se podíváte na středový tunel, dotykový displej, či celkový tvar palubní desky. Jen nám tu trochu nesedí ten lacinější volant, evidentně fordí řadicí páka manuální převodovky a trošku nehodící se barva A-sloupků a střechy podkreslená plasty horší kvality. Byť se to na počátku zdálo být reáné, výběr motoru ukazuje, že britská automobilka s projektem GX6 nemá nic společného. Pod kapotou je 2,4litrový čtyřválec Mitsubishi nebo alternativní dvoulitrový turbodiesel bůh ví odkud. Tamní zákazníky bude jistě lákat cena, která dosud nebyla zveřejněna.


Gonow GX6: další čínský Evoque vypadá lépe, pohání ho čtyřválec Mitsubishi - 1 - Gonow GX6 2014 foto 01Gonow GX6: další čínský Evoque vypadá lépe, pohání ho čtyřválec Mitsubishi - 2 - Gonow GX6 2014 foto 02Gonow GX6: další čínský Evoque vypadá lépe, pohání ho čtyřválec Mitsubishi - 3 - Gonow GX6 2014 foto 03Gonow GX6: další čínský Evoque vypadá lépe, pohání ho čtyřválec Mitsubishi - 4 - Gonow GX6 2014 foto 04Gonow GX6: další čínský Evoque vypadá lépe, pohání ho čtyřválec Mitsubishi - 5 - Gonow GX6 2014 foto 05Gonow GX6: další čínský Evoque vypadá lépe, pohání ho čtyřválec Mitsubishi - 6 - Gonow GX6 2014 foto 06Gonow GX6: další čínský Evoque vypadá lépe, pohání ho čtyřválec Mitsubishi - 7 - Gonow GX6 2014 foto 07Gonow GX6: další čínský Evoque vypadá lépe, pohání ho čtyřválec Mitsubishi - 8 - Gonow GX6 2014 foto 08Gonow GX6: další čínský Evoque vypadá lépe, pohání ho čtyřválec Mitsubishi - 9 - Gonow GX6 2014 foto 09Gonow GX6: další čínský Evoque vypadá lépe, pohání ho čtyřválec Mitsubishi - 10 - Gonow GX6 2014 foto 10Gonow GX6: další čínský Evoque vypadá lépe, pohání ho čtyřválec Mitsubishi - 11 - Gonow GX6 2014 foto 11Gonow GX6: další čínský Evoque vypadá lépe, pohání ho čtyřválec Mitsubishi - 12 - Gonow GX6 2014 foto 12Gonow GX6: další čínský Evoque vypadá lépe, pohání ho čtyřválec Mitsubishi - 13 - Gonow GX6 2014 foto 13Gonow GX6: další čínský Evoque vypadá lépe, pohání ho čtyřválec Mitsubishi - 14 - Gonow GX6 2014 foto 14
Zatím nejvěrnější kopie Range Roveru Evoque opět pochází z Číny. Proč přeci vymýšlet něco nového když je originál tak úspěšný

Zdroj: Autoblog.nl

Adam Šrámek

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.