Hvězda Top Gearu vybírala nejlepší obyčejná auta, zabodovala i Škoda

Proslul spíše svými recenzemi drahých vozů, to ale neznamená, že by nerozuměl i těm obyčejnějším. Chris Harris se rozhodl v rychlosti zrecenzovat 12 dostupnějších aut.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hvězda Top Gearu vybírala nejlepší obyčejná auta, zabodovala i Škoda

6.6.2020 | Petr Prokopec

Hvězda Top Gearu vybírala nejlepší obyčejná auta, zabodovala i Škoda

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Proslul spíše svými recenzemi drahých vozů, to ale neznamená, že by nerozuměl i těm obyčejnějším. Chris Harris se rozhodl v rychlosti zrecenzovat 12 dostupnějších aut.

Pokud se již nějaký ten čas připravujete na koupi nového vozu, pak zakrátko může být ta správná chvíle, alespoň u některých značek či modelů. Vyrobených a neprodaných aut je po celém světě spousta a skladové zásoby bude třeba rozprášit. K prodeji už vyrobených aut tlačí dealery i automobilky a ve vzduchu jsou tedy cítit slevy, byť samozřejmě bude záležet na značce, modelu i zemi, kde nakupujete. To je ale pro tuto chvíli vedlejší, důraz nyní budeme klást na výběr toho správného vozu, neboť právě v tomto ohledu podává pomocnou ruku odborník na slovo vzatý.

Chris Harris z Top Gearu nás totiž během necelých pěti minut provede dvanáctkou nových aut, které byly v posledních dvanácti měsících odhaleny. Stěžejním kritériem byla jejich cena, která je na Harrisovy poměry poněkud neobvyklá - vždy se musela vejít do 30 tisíc liber, tedy asi 915 tisíc Kč. Tím je ale míněno pouze maximum, takže v hledáčku se objevila řada obyčejných aut klidně i s poloviční cenovkou.

Populární britský novinář své toulky startuje u malých hatchbacků, mezi nimi najdeme i Škodu Scala. Harris přitom uznává, že je prostorná, podle jeho názoru jde ale zároveň o velmi nudný vůz. Daleko více šancí u něj tak má Peugeot 208, který upřednostňuje před technicky stejným Opelem Corsa. Za malým lvíčetem pak ostatně zůstává i Renault Clio, který se zvenčí oproti předchůdci příliš nezměnil.

Přesunout se můžeme k malým SUV, kde opětovně nechybí zástupce Škody. Kamiq je ale tentokráte chválen, a to vlastně i za ty prvky, jimiž je Scala osazena též. Konkrétně jde o víčko ostřikovačů, jenž se po otevření změní v trychtýř, a deštník ve dveřích. To jsou prvky, které nyní hrají velkou roli, alespoň v souboji s Nissanem Juke, MG HS a Volkswagenem T-Cross, které nejsou Harrisovým šálkem kávy.

Tím jsme se dostali ke kompaktům, konkrétně pak k Toyotě Corolla, Kie XCeed a Mazdám 3 a CX-30. Právě tato dvojice se od Harrise dočkala největší chvály, přičemž lépe na tom byl japonský hatchback. Už jen proto, že jednoduše lépe jezdí a vlastně i vypadá. Zážitky z Corolly kazí převodovka CVT, jíž Toyota pěchuje prakticky všude, zatímco XCeed je zkrátka jen hatchbackem na chůdách s poněkud odlišným vzhledem.

Ve finále už můžeme zmínit jen Lexus UX, Toyotu Camry a BMW řady 1 a 3. V této čtveřici prim hraje mnichovská automobilka, což u Harrise nepřekvapí. Ovšem ani tak není motoristický novinář hlavně vůči řadě 1 shovívavý, neboť ji považuje za Mini v převleku. Oproti tomu trojka má de facto být přesně tím vozem, který splní veškeré vaše potřeby a při jehož vlastnictví již po žádném dalším toužit nebudete.

Skončil by ale Harris skutečně u dealera BMW? Překvapivě nikoliv, z tohoto „tuctu špinavců“ by si totiž nakonec vybral Mazdu 3. V jeho očích totiž dobře vypadá a navíc se i skvěle řídí. S tím nelze než souhlasit, pročež jen dodáme, že ceny na českém trhu startují na 555 900 Kč. Pokud ale máte o tento hatchback skutečně zájem, připravte si raději minimálně 638 400 Kč, jenž jsou spojeny s revolučním motorem SkyActiv-X.


Hvězda Top Gearu vybírala nejlepší obyčejná auta, zabodovala i Škoda - 1 - Chris Harris auta pod milion 2020 videoscreen 01Hvězda Top Gearu vybírala nejlepší obyčejná auta, zabodovala i Škoda - 2 - Chris Harris auta pod milion 2020 videoscreen 02Hvězda Top Gearu vybírala nejlepší obyčejná auta, zabodovala i Škoda - 3 - Chris Harris auta pod milion 2020 videoscreen 03Hvězda Top Gearu vybírala nejlepší obyčejná auta, zabodovala i Škoda - 4 - Chris Harris auta pod milion 2020 videoscreen 04Hvězda Top Gearu vybírala nejlepší obyčejná auta, zabodovala i Škoda - 5 - Chris Harris auta pod milion 2020 videoscreen 05Hvězda Top Gearu vybírala nejlepší obyčejná auta, zabodovala i Škoda - 6 - Chris Harris auta pod milion 2020 videoscreen 06
Chris Harris se rozhodl trochu neobvykle radit s výběrem nového vozu v ceně do 1 milionu korun. Úspěšných kandidátů je více a mezi nimi i Škoda Kamiq, sám by ale zvolil Mazdu

Zdroj: Top Gear@Youtube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše