Hyundai i20 2015: nová generace nafocena bez maskování, asi jen pro Indii

Stylizace korejské novinky vypadá přeplácaně, pod kapotou však zůstane u konzervativní noty. Modernizaci motorů tedy neočekávejte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hyundai i20 2015: nová generace nafocena bez maskování, asi jen pro Indii

31.7.2014 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Hyundai i20 2015: nová generace nafocena bez maskování, asi jen pro Indii

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Stylizace korejské novinky vypadá přeplácaně, pod kapotou však zůstane u konzervativní noty. Modernizaci motorů tedy neočekávejte.

Nová generace korejského hatchbacku Hyundai i20 by měla být jednou z hvězd pařížského autosalonu. To se ovšem bavíme o verzi, která bude prodávána na evropských trzích a jež díky neopatrnosti testovacího jezdce nechtěně odhalila svou záď již v březnu letošního roku. Nyní zde pro změnu máme pohled i na příď, ten však již - pokud Korejci nepřestylizovali záď vozu - není určen evropskému publiku.

Záběry tedy podle všeho odhalují verzu, která se bude prodávat na indickém trhu a posléze i v dalších asijských zemích. V tomto směru přitom můžeme být rádi, neboť přední partie tohoto provedení příliš potěchy pro vaše oko nenabídnou. Samotné světlomety nevypadají nikterak zle, v kombinaci s úzkou štěrbinou, jež odděluje kapotu motoru od nárazníku s rozšklebeným otvorem, však máme pocit, že koukáme na dort pejska a kočičky. Pokud navíc do rovnice zakomponujeme ještě relativně malá 15palcová kola, rozpaky jsou na světě.

Záď již působí příjemnějším dojmem a třeba tvarem světlometů částečně připomíná evropskou verzi. Ta je sice „vyrýsovanější” a kupříkladu pod světly nabízí zajímavé prolisy, ovšem ani indické provedení není zcela od věci. Doufáme přitom, že daná podobnost zadních partií obou modelů nebude zkopírována také vpředu, v Evropě by totiž Hyundai s daným „čumákem“ udělalo krok zpátky.

Po stránce technické lze pak očekávat zachování stávající nabídky. Základem se tedy stane benzinová Jedna-dvojka o výkonu 80 koní, kterou doplní pětistupňový manuál. Ten šestistupňový je vyhrazen 1,4litrovému turbodieselu naladěnému na 90 koní, vrchol pak představuje benzinová Jedna-čtyřka produkující rovnou stovku koní. Ta je ovšem spřažena s archaickým čtyřstupňovým automatem.


Hyundai i20 2015: nová generace nafocena bez maskování, asi jen pro Indii - 1 - Hyundai i20 2015 indicka verze spy foto 01Hyundai i20 2015: nová generace nafocena bez maskování, asi jen pro Indii - 2 - Hyundai i20 2015 indicka verze spy foto 02Hyundai i20 2015: nová generace nafocena bez maskování, asi jen pro Indii - 3 - Hyundai i20 2015 indicka verze spy foto 03
Nová generace Hyundai i20 určená indickému publiku vypadá spíše přeplácaně než elegantně

Zdroj: Team-BHP

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše