Hyundai ix25: produkční model nafocen, vzhled konceptu tak úplně nezkopíruje

(doplněno) Sériové provedení korejského crossoveru dorazí ještě letos se dvěma benzinovými motory a převodovkami. Startovat má na 419 tisících korun.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hyundai ix25: produkční model nafocen, vzhled konceptu tak úplně nezkopíruje

1.7.2014 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Hyundai ix25: produkční model nafocen, vzhled konceptu tak úplně nezkopíruje

/

(doplněno) Sériové provedení korejského crossoveru dorazí ještě letos se dvěma benzinovými motory a převodovkami. Startovat má na 419 tisících korun.

Doplněno 29.7. Produkční verze korejského crossoveru se začíná pěkně vybarvovat, neboť na světlo světa dorazily další fotky. Ty kromě zevnějšku odhalují také interiér, kde můžeme spatřit rozměrný displej uprostřed dvoubarevné palubní desky. Materiály se přitom kvalitativně zdají být na výši, pročež asi neexistuje jediný důvod, proč by Hyundai ix25 nemohlo zamířit také do Evropy. Podle nejnovějších spekulací se tak skutečně stane a premiéra by měla proběhnout již na autosalonu v Paříži. Krátce poté má jít vůz do prodeje, přičemž s cenou by se korejská novinka měla pohybovat na úrovni vytyčené Nissanem Juke.


Dnes se již podruhé podíváme do Číny, kde se ukázala další korejská novinka. Zatímco před pár hodinami se jednalo o produkční verzi Kie K4, nyní tu máme sériové provedení chystaného Hyundai ix25. To bude stejně jako sesterský sedan k mání pouze na čínském trhu, což může na první pohled vypadat kontraproduktivně - právě kompaktní crossovery a SUV jsou na Starém kontinentu výtečným prodejním artiklem. Hyundai ale zjevně má své kroky dobře naplánované a z vytyčené cesty neuhne ani o píď.

Oč tedy přijdeme? Především o model, který se od konceptu vzdálil o trochu více než zmiňovaná Kia od studie, která se taktéž představila na dubnové Auto China v Pekingu. Produkční Hyundai ix25 mi momenších kol dostalo také odlišné (a ne zrovna působivě vypadající) nárazníky a menší množství chromu. V případě světlometů lze pak počítat se stejným tvarem, ale méně kurážným provedením.

Po stránce mechanické přitom má být k dispozici hned sedm variant. Počítá se s příchodem pohonu předních či všech kol, 1,6litrovým nebo dvoulitrovým benzinovým motorem a šestistupňovou manuální či automatickou převodovkou. Tyto komponenty pak bude doprovázet několik stupňů výbavy, nic konkrétního však v tomto směru nezaznělo. Zahájení prodeje, ke kterému má dojít na konci letošního roku, je přeci jen ještě daleko.

Víme ovšem, že cenově by Hyundai ix25 osazené Jedna-šestkou a pohonem předních kol mělo vycházet na 129 800 RMB (cca 418 700 Kč), verze vybavená dvoulitrem, systémem 4x4 a automatickou převodovkou vyjde na 189 800 čínských yuanů (612 200 Kč). Uvidíme tedy, jak se uchytí a zda to s omezenou dostupností míní Korejci vážně.


Hyundai ix25: produkční model nafocen, vzhled konceptu tak úplně nezkopíruje - 1 - Hyundai ix25 produkcni verze spy foto 01Hyundai ix25: produkční model nafocen, vzhled konceptu tak úplně nezkopíruje - 2 - Hyundai ix25 produkcni verze spy foto 02Hyundai ix25: produkční model nafocen, vzhled konceptu tak úplně nezkopíruje - 3 - Hyundai ix25 produkcni verze spy foto 06Hyundai ix25: produkční model nafocen, vzhled konceptu tak úplně nezkopíruje - 4 - Hyundai ix25 produkcni verze spy foto 07Hyundai ix25: produkční model nafocen, vzhled konceptu tak úplně nezkopíruje - 5 - Hyundai ix25 produkcni verze spy foto 08Hyundai ix25: produkční model nafocen, vzhled konceptu tak úplně nezkopíruje - 6 - Hyundai ix25 produkcni verze spy foto 03Hyundai ix25: produkční model nafocen, vzhled konceptu tak úplně nezkopíruje - 7 - Hyundai ix25 produkcni verze spy foto 04Hyundai ix25: produkční model nafocen, vzhled konceptu tak úplně nezkopíruje - 8 - Hyundai ix25 produkcni verze spy foto 05Hyundai ix25: produkční model nafocen, vzhled konceptu tak úplně nezkopíruje - 9 - Hyundai ix25 produkcni verze spy foto 09Hyundai ix25: produkční model nafocen, vzhled konceptu tak úplně nezkopíruje - 10 - Hyundai ix25 produkcni verze spy foto 10
Produkční Hyundai ix25 již není tak pohledné jako koncept. Možná i proto zůstane prozatím vyhrazeno pouze čínskému trhu

Zdroj: Auto Ifeng

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše