Hyundai začalo platit lidem za to, že absolvují zkušební jízdu v jeho autech

Neobvyklou formu propagace zvolila korejská značka v rámci boje o zákazníky v USA. Její postup má logiku, přesto máme pocit, že působí trochu zoufale.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hyundai začalo platit lidem za to, že absolvují zkušební jízdu v jeho autech

7.9.2019 | Mirek Mazal

Hyundai začalo platit lidem za to, že absolvují zkušební jízdu v jeho autech

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Neobvyklou formu propagace zvolila korejská značka v rámci boje o zákazníky v USA. Její postup má logiku, přesto máme pocit, že působí trochu zoufale.

Americké zastoupení automobilky Hyundai nasadilo v boji o zákazníky novou zbraň. Autorizovaní prodejce nyní lákají potenciální kupce ke zkušební jízdě s libovolným novým modelem pomocí finanční odměny. Na webu stačí vyplnit své osobní údaje, přidat data k platební kartě, absolvovat zkušební jízdu u dealera a odměna je vaše.

Není úplně malá, akce nazvaná Hyundai National Test Drive Offer nabízí každému zájemci 50 dolarů, tedy asi 1 170 Kč za uskutečnění jediné testovací jízdy s některým z nabízených automobilů. Automobilka skutečně nerozlišuje, jaký to bude, takže se stejná odměna váže k nejlevnějšímu i nejdražšímu typu z portfolia určeného zájemcům ze Spojených států.

Pokud vás nyní napadlo, že by se tím dalo dobře živit, neboť si stačí každý den střihnout jednu testovací jízdu a 36 tisíc korun za měsíc máte v kapse, musíme vás zklamat. Hyundai předem avizovalo, že placené zkušební jízdy nebude možné provádět opakovaně a do programu se lze zapojit jen jednou za šest měsíců. Intervaly automaticky hlídá centrální databáze asijského výrobce takže ani nápad, že s tímto úmyslem budete objíždět USA, neobstojí.

Nápad Hyundai může působit zvláštně, ale má svou logiku - automobilky investují do reklamy miliardy a snadno mohou dojít k závěru, že získat jednoho potenciálního kupce ke zkušební jízdě touto cestou stojí více než 50 dolarů. Tak proč nevzít takovou sumu a nenabídnout ji přímo lidem? Přesto máme pocit, že to není dobrý nápad.

Jednak to působí trochu zoufale, neboť existují značky, u kterých by se lidé mohli přetrhnout, aby jim prodejce zkušební jízdu vůbec umožnil a Hyundai se nyní samo zařazuje na opačný konec spektra - musí platit lidem, aby si přišli jejich auta projet. A pak je tu pochopitelně jisté riziko oportunismu, neboť 50 dolarů není zase tak málo, aby někdo neabsolvoval zkušební jízdu jen pro ně bez špetky zájmu o samotné auto.

Samozřejmě, i takoví lidé mohou nakonec zjistit, že Hyundai jsou lepší, než si myslí, přesto je u nich šance na úspěšný obchod nepochybně nižší. Je tedy otázkou, kolik takových lidí bude, u Hyundai ale zřejmě došli k závěru, že Američané mají příliš mnoho práce, aby na takovém programu ve velkém parazitovali. U nás bychom si stejným závěrem nebyli jisti...


Hyundai začalo platit lidem za to, že absolvují zkušební jízdu v jeho autech - 1 - Hyundai chce platit za zkusebni jizdy 01Hyundai začalo platit lidem za to, že absolvují zkušební jízdu v jeho autech - 2 - Hyundai chce platit za zkusebni jizdy 02Hyundai začalo platit lidem za to, že absolvují zkušební jízdu v jeho autech - 3 - Hyundai chce platit za zkusebni jizdy 03Hyundai začalo platit lidem za to, že absolvují zkušební jízdu v jeho autech - 4 - Hyundai chce platit za zkusebni jizdy 04Hyundai začalo platit lidem za to, že absolvují zkušební jízdu v jeho autech - 5 - Hyundai chce platit za zkusebni jizdy 05Hyundai začalo platit lidem za to, že absolvují zkušební jízdu v jeho autech - 6 - Hyundai chce platit za zkusebni jizdy 06
Hyundai zkouší novou formu boje zákazníka, ...

Hyundai začalo platit lidem za to, že absolvují zkušební jízdu v jeho autech - 7 - Hyundai chce platit za zkusebni jizdy 08
zájemcům platí za to, aby absolvovali zkušební jízdu s některým z jeho aut

Zdroj: Hyundai USA

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše