Ilustrace podle špionážních fotek naplno odhalují bizarnost nových ledvinek BMW

Vysoké, hypertrofované a bobří chrup připomínající ledvinky několika dalších nových modelů BMW sice byly nafoceny téměř bez maskování, až teď je ale můžeme vidět ve všech souvislostech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ilustrace podle špionážních fotek naplno odhalují bizarnost nových ledvinek BMW

21.2.2020 | Petr Miler

Ilustrace podle špionážních fotek naplno odhalují bizarnost nových ledvinek BMW

/

Vysoké, hypertrofované a bobří chrup připomínající ledvinky několika dalších nových modelů BMW sice byly nafoceny téměř bez maskování, až teď je ale můžeme vidět ve všech souvislostech.

Před dvěma týdny obletěly svět první snímky nepochybně zachycující nové pojetí ledvinek BMW. Mnohokrát se mluvilo o tom, že přijdou, sama automobilka to svými koncepty naznačovala a předchozí špionážní záběry vše potvrzovaly. Jenže jde o prvek tak kontroverzní, že mnozí zkrátka odmítali věřit, že je skutečný.

Teď už to nezbývá, než to přijmout - jistě nová řada 4, pravděpodobně příští M3 a s nimi nejspíše i několik dalších modelů budou mít ledvinky vyšší než širší a ve výsledku obří, i když reálně jich využijí jen zlomek. Nedá se přitom říci, že by nové ztvárnění přídě bylo přijato s nadšením - automobilka jej ukázala na konceptu, reakce publika byly převážně silně negativní, do výroby ho ale pustila stejně.

Důvody nejlépe vysvětlil šéfdesignér Jaguaru - BMW touží po větší pozornosti publika v místech, kde není tak etablovanou značkou a doufá, že jinde ve světě mu to projde. Z prodejních čísel je jasné, že v Evropě se to tak úplně neděje a nové modely vybavené místy přehnaným designem zákazníci ze starého kontinentu nevyhledávají, v rámci celosvětového odbytu ale Evropa znamená pro bavorskou automobilku stále méně.

Tohle jsou ale pořád teoretické debaty, jak budou nové přídě menších bavorských modelů vypadat? To si můžeme nejlépe prohlédnout na nových ilustracích ruského webu Kolesa, které vychází právě z poslední špionáže. Na výsledných obrázcích tak můžeme vidět rudě zbarvené kupé řady 4 s přídí i zádí odpovídající tomu, co bylo reálně nafoceno. Jen zbavené posledních zbytků kamufláže, plachty apod. Nemá smysl pochybovat o tom, že tohle je budoucí realita řady 4 a pokud spekulace nepřehání, pak i nové M3.

Jestli se vám výsledek líbí, posuďte sami, podle nás je to kýčovitě přehnané a na bok by se místo znáčku divize M hodila spíše hlava některé z postav seriálu Prasátko Peppa. A to bychom řekli, že se autor ilustrací snažil vše zachytit tak, aby to vypadalo do co nejlépe. Časy designové střízlivosti, kdy si člověk mohl i M3 splést s verzí 320Cd nám byly bližší, ale je to jen náš názor.


Ilustrace podle špionážních fotek naplno odhalují bizarnost nových ledvinek BMW - 1 - BMW 4 M4 M3 2020 ledvinky ilustrace nove 01Ilustrace podle špionážních fotek naplno odhalují bizarnost nových ledvinek BMW - 2 - BMW 4 M4 M3 2020 ledvinky ilustrace nove 02
Nové ilustrace zatím nejlépe ukazují, co čekat od nového BMW řady 4

Ilustrace podle špionážních fotek naplno odhalují bizarnost nových ledvinek BMW - 3 - BMW 4 M4 M3 2020 ledvinky ilustrace nove 03Ilustrace podle špionážních fotek naplno odhalují bizarnost nových ledvinek BMW - 4 - BMW 4 M4 M3 2020 ledvinky ilustrace nove 04
Pro srovnání současná řada 4, to je vedle chystané novinky vrchol decentnosti

Ilustrace podle špionážních fotek naplno odhalují bizarnost nových ledvinek BMW - 5 - BMW 4 2020 G20 spy 01Ilustrace podle špionážních fotek naplno odhalují bizarnost nových ledvinek BMW - 6 - BMW 4 2020 G20 spy 01aIlustrace podle špionážních fotek naplno odhalují bizarnost nových ledvinek BMW - 7 - BMW 4 2020 G20 spy 02Ilustrace podle špionážních fotek naplno odhalují bizarnost nových ledvinek BMW - 8 - BMW 4 2020 G20 spy 03
Ilustrace vychází hlavně z nových špionážních záběrů pořízených přímo v prostorách BMW

Ilustrace podle špionážních fotek naplno odhalují bizarnost nových ledvinek BMW - 9 - BMW 4 2020 M3 M4 nove ledvinky dalsi 01Ilustrace podle špionážních fotek naplno odhalují bizarnost nových ledvinek BMW - 10 - BMW 4 2020 M3 M4 nove ledvinky dalsi 02
Dřívější špionáž byla též jistě autentická, nabízí i jiný úhel

Zdroje: Kolesa,German Car Forum

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše