Infiniti ESQ se ukázalo na oficiálních fotkách, je to převlečený Juke Nismo

Crossover ESQ pro Čínu se veřejnosti zcela odhalí již za pár dnů. Nabídne 200 koní na přední nebo všechna kola a do prodeje vstoupí letos v říjnu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Infiniti ESQ se ukázalo na oficiálních fotkách, je to převlečený Juke Nismo

26.8.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Infiniti ESQ se ukázalo na oficiálních fotkách, je to převlečený Juke Nismo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Crossover ESQ pro Čínu se veřejnosti zcela odhalí již za pár dnů. Nabídne 200 koní na přední nebo všechna kola a do prodeje vstoupí letos v říjnu.

Zprávy o Infiniti ESQ, kompaktním crossoveru výlučně pro čínský trh, se objevily už v červnu tohoto roku. Existovaly pochybnosti, zda jsou informace pravdivé - přední maska ostatním modelům Infiniti neodpovídá a také název ESQ nesedí ke jménům všech ostatních SUV, kterým Infiniti v nedávné „Q-mánii” dalo označení QX.

Nyní před námi leží oficiální fotografie Infiniti ESQ; můžeme je brát jako potvrzení plánů Infiniti tento vůz skutečně nabízet. A je také pravdou, že se tento stroj dostane pouze na čínský trh. Pro Infiniti netradiční maska chladiče je dána tím, že tento model je přeznačkovaným Nissanem Juke.

Agresivní bodykit pochází z Juke ve verzi Nismo - přesně to se totiž pod znáčky Infiniti skrývá. Pro čínské silnice to bude znamenat 200 koní a 250 Nm přeplňované šestnáctistovky, které proudí na kola prostřednictvím bezestupňové převodovky CVT. Ve standardu snad můžeme očekávat pohon předních kol, čtyřkolka by měla být za příplatek.

Interiér podle fotky vypadá, že se mu oproti Nissanu přeci jen dostalo nějakého vylepšení s cílem nabídnout posádce větší komfort. Tvary jsou veskrze stejné, materiály jsou však na pohled o něco lepší; snad aby Infiniti i v případě malého ESQ dostálo svého image luxusnější odnože Nissanu.

Infiniti čínské veřejnosti představí tento stroj 29. srpna na auto show v Čcheng-tu. Do prodeje by ESQ mělo dorazit v říjnu, počítá se s cenami od 200 tisíc jüanů (685 tisíc korun) za standardní model do 300 tisíc jüanů (1,03 milionu korun) za plně vybavený stroj.


Infiniti ESQ se ukázalo na oficiálních fotkách, je to převlečený Juke Nismo - 1 - 2015 infiniti esq 01Infiniti ESQ se ukázalo na oficiálních fotkách, je to převlečený Juke Nismo - 2 - 2015 infiniti esq 02Infiniti ESQ se ukázalo na oficiálních fotkách, je to převlečený Juke Nismo - 3 - 2015 infiniti esq 03Infiniti ESQ se ukázalo na oficiálních fotkách, je to převlečený Juke Nismo - 4 - 2015 infiniti esq 04Infiniti ESQ se ukázalo na oficiálních fotkách, je to převlečený Juke Nismo - 5 - 2015 infiniti esq 05
Infiniti ESQ není ničím jiným než Nissanem Juke Nismo s jinými znáčky a snad i trochu lepšími materiály v kabině

Zdroj: WorldCarFans

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše