Infiniti ESQ 2014: čínská variace na Nissan Juke se dere na světlo

První upoutávka na nový crossover japonské luxusní odnože Nissanu prozrazuje úsilí, s jakým automobilka vytvořila nový model. Nepochybně se blíží nule.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Infiniti ESQ 2014: čínská variace na Nissan Juke se dere na světlo

11.6.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Infiniti ESQ 2014: čínská variace na Nissan Juke se dere na světlo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

První upoutávka na nový crossover japonské luxusní odnože Nissanu prozrazuje úsilí, s jakým automobilka vytvořila nový model. Nepochybně se blíží nule.

Infiniti jsme v poslední době sledovali hlavně kvůli úchvatnému konceptu Q50 Eau Rouge, z něhož zřejmě vzejde opravdu ostrá mlátička na všechny prémiové sedany. Později jsme informace doplnili dalšími zprávami o modelu Q70 s prodlouženým rozvorem a avízem, že vznikne vlajková loď s astronomickým výkonem. Jenomže ani jeden z těchto vozů nebude mít v garáži jen tak někdo.

Japonská automobilka musí stejně jako všechny ostatní prodávat a rozhodně ne málo. Proto si pro čínský trh připravila nový crossover, které jak známo, prostě letí a to téměř šude. S vývojem si však rozhodně nelámalo hlavu jako ostatní. Stačila rychlá úvaha nad tím, jak úspěšný je Nissan Juke a bylo vymalováno. Novinka je tedy jen lehce pozměněným dvojčetem nám velmi dobře známého vozu. Stačí pohled na světlomety, masku, volant s budíky a každému je to jasné.

Podle prvních snímků je zkrátka evidentní, že půjde o stejný vůz s několika kosmetickými změnami. Bavíme se o jiné masce chladiče s názvem modelu (ESQ), dále osazený novými dekory karoserie a jinými osmnáctipalcovými koly. Záměnu log Nissanu za Infiniti snad netřeba zmiňovat. Co všechno se ale ve skutečnosti ještě změnilo si netroufáme z těch pár záběrů tipovat. Mnoho toho zřejmě nebude.

Vsadili bychom také na jiný multimediální systém. Podle prvotních informací bude ESQ poháněno 200koňovou oturbenou šestnáctistovkou z Juke Nismo, která výkon 200 koní přenáší prostřednictvím CVT na obě nápravy. S otazníkem zatím zůstává, zda se model primárně orientovaný na čínský trh bude prodávat později také v jiných koutech zeměkoule. Stále si ani nemůžeme být jistí, zda se nejedná zatím jen o koncepční vůz, nebo zda koukáme na první střípky finální podoby. Věříme však, že zrovna tyhle otázky budou již brzy zodpovězeny.


Infiniti ESQ 2014: čínská variace na Nissan Juke se dere na světlo - 1 - Infiniti ESQ 2014 teaser fotky 01Infiniti ESQ 2014: čínská variace na Nissan Juke se dere na světlo - 2 - Infiniti ESQ 2014 teaser fotky 02Infiniti ESQ 2014: čínská variace na Nissan Juke se dere na světlo - 3 - Infiniti ESQ 2014 teaser fotky 03Infiniti ESQ 2014: čínská variace na Nissan Juke se dere na světlo - 4 - Infiniti ESQ 2014 teaser fotky 04
Nové Infiniti ESQ zamíří na čínský trh. Jedná se o lehce ozdobený Nissan Juke Nismo - nic víc, nic míň

Zdroj: Autohome China

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše