Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Infiniti QX Sport Inspiration: atraktivní SUV přichází s křížkem po českém funusu
24.4.2016 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Infiniti český trh opouští, ten světový ale nikoli. A koncept QX Sport Inspiration naznačuje, že na něm ještě bude mít co říci.
Jednou z pozoruhodných novinek tohoto týdne bylo ukončení aktivit značky Infiniti na českém trhu. Zdánlivě nedává smysl, však Inifiti se v posledních letech v mnoha ohledech proměnilo s cílem stát se značkou s co nejširší světovou působností a tento krok jde přesně opačným směrem. Jde, jenže pohled na český odbyt značky její odchod rychle ospravedlní. Automobilce se nepodařilo vzbudit u českých zákazníků pořádný zájem o prakticky žádný z jejích modelů a setrvávat tímto způsobem na tak okrajovém trhu pro ni prostě nemá smysl.
Z celosvětového hlediska ale Infiniti pochopitelně nekončí a důkazem budiž i jeho dnešní novinka, která se zítra naživo představí na pekingském autosalonu. Říká si QX Sport Inspiration a jak už její název naznačuje, jedná se zatím jen o koncept. Jde pochopitelně o SUV a skýtá zejména možnost podívat se na designové pojetí některého z budoucích modelů značky, pravděpodobně nástupce dosavadního QX70.
Automobilka popisuje vůz ústy šéfdesignéra Alfonsa Albaisy jako hotový poklad, jak také jinak, faktem ale je, že toto auto nevypadá vůbec špatně. Infiniti jím definitivně mává až přílišným oblinám a sází na poněkud ostřeji řezané, moderněji vyhlížející linie skrývající se v označení designového stylu značky jménem „Powerful Elegance” - snad netřeba překládat. Albaisa konstatuje cosi o vyjádření síly i účelu, proporční čistotě a přirozené estetice nezvyklé u prémiových SUV. Zmiňuje též, že vůz skýtá „unikátní eleganci Infiniti”, zrovna tím si ale nejsme jisti. Letmý pohled na vůz evokuje styl spatřený u Maserati Levante a ačkoli nelze ani v nejmenším říci, že by jeden vůz kopíroval druhý, s prohlášeními o jakkoli unikátním vzezřením bychom byli opatrní.
Podívejte se ostatně na exteriér sami - i když jde o koncept, není na něm s výjimkou drobností jako vnější zpětná zrcátka řešená s pomocí kamer (i na ta ale jednou v sériové výrobě dojde...) prakticky nic, co by zítra nemohlo zamířit do sériové výroby. S interiérem už je to složitější, sami si vyberte, zda jej označit za futuristický či jakoby nehotový. Automobilka říká, že je zaměřený na řidiče, na mysli ale má i pasažéry. Vidíme zde ovšem prakticky jen volant, pár displejů a minimum ovladačů - těžko si tedy zmíněné „přeložit” do něčeho konkrétního.
Ještě méně konkrétní můžeme být v případě techniky - o té nevíme nic. Soudě podle výfuků a otáčkoměru v interiéru (červené pole začíná někde na 8 000 ot./min) lze předpokládat, že pod kapotou bude spalovací motor, minimálně jako součást hybridního ústrojí. Zjevné je také použití automatické převodovky a očekávat lze jistě i pohon všech kol.
V tomto směru nám ale Infiniti ještě bude muset říci více, což ostatně platí i o budoucnosti této studie. Nechme se tedy překvapit, kompletní odhalení proběhne během zítřejšího dne.
































Koncept Infiniti QX Sport Inspiration nevypadá zle, českou budoucnost mu ale raději nemalujme vůbec
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW začalo s poslední novinkou potichu používat nové logo, nevšiml si toho skoro nikdo
dnesMožná bude stačit málo, aby se z designově katastrofálních nových Mercedesů stali krasavci
včeraPříplatkové karbonové stěrače na Porsche 911 jsou výsměch v době, kdy auto s faceliftem nabralo 82 kilo jako nic
11.9.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Nejnovější Lamborghini je tak uřvané, až si ho prý lidé spletou se zemětřesením
15.8.2025Nejpopulárnější auta v místě setkání Trumpa s Putinem: Tyto stroje frčí na Aljašce, jiné vozy tam nepřežijí
15.8.2025Firma ubalila další facku Mercedesu. Céčku dala motor V8, který se do něj prý „nevejde”, navíc připomíná ikonické EVO II
15.8.2025Fascinující, kdysi zaříznutý turbínový supersport nakonec vyjel na silnice, sám jeho autor ho dokončil a ukázal v akci
15.8.2025Čínská Octavia se začala prodávat v novém a pro Škodu je to další rána. Ještě víc než dřív nabízí za pouhých 300 tisíc Kč
16.8.2025
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 09.13. 19:05 - Truck Daškam
- Fiat a vše kolem nich 09.13. 14:58 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 09.13. 10:38 - pavproch
- Pomoc s výběrem auta na denní dojíždění 09.13. 06:22 - annawonka
- Řidiči, co to mají v ruce... 09.12. 16:01 - řidičBOB
- Audi multitronic - cvrlikání 09.12. 05:16 - AndreGlenn
- Tranzit 2.0 TDCi - potkany motor po vymene rovodu 09.12. 05:11 - JohnnyBryan
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 09.11. 11:38 - řidičBOB