Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev

Když už si v Evropě někdo pořídí tak opulentní vůz, je obvykle i tradiční modrá značky Alpina považována za provokaci. V USA platí jiné pořádky, a tak tam jeden z klientů značky sáhl po B7 v odstínu Mint Green.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev

25.7.2019 | Petr Prokopec

Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev

/

Když už si v Evropě někdo pořídí tak opulentní vůz, je obvykle i tradiční modrá značky Alpina považována za provokaci. V USA platí jiné pořádky, a tak tam jeden z klientů značky sáhl po B7 v odstínu Mint Green.

Majitelé limuzín si v Evropě povětšinou objednávají svá auta v některé z velmi tmavých barev, které v tomto segmentu platí za vrcholy elegance. Rozhodnout se ovšem mohou i pro bílou, stříbrnou či šedou, a nikdo nezvedne ani obočí, dále ovšem místní klientela zachází jen zřídka. V USA nebo v Číně ale není zámožná klientela těchto vozů tak konzervativní, což dává najevo i svým vozovým parkem.

Důkazem budiž Američan, který si objednal Alpinu B7 na fotkách níže. Produkt formálně nezávislé automobilky, jejíž roční prodeje nepřesahují tisíc exemplářů, je obecně velkou vzácností. Spatřit jej ovšem v mátové zelené, je něco neskutečného. Zvláště když součástí „balení“ jsou tradiční mnohapaprsková litá kola a nástavec čelního nárazníku. Grafické boční polepy ale zjevně již majitele nepřitahovaly.

B7 je teprve třetím modelem Alpiny, který se legálně prodává v USA, možná i proto se tímto provedením sama Alpina pochlubila. Značka tedy nemá v novém světě vlatní dealerskou síť, ale místo toho využívá showroomů BMW. To pak ostatně jen dokazuje, jak je tomu ve skutečnosti s oním nezávislým statutem. Fakticky je totiž firma spíše úpravcem mnichovských vozů.

Zpět ale k mátově zelené limuzíně B7, která je jistě jedním z posledních vyrobených exemplářů před příchodem faceliftu. Její čelní partie tedy zdobí ledvinky o relativně střídmé velikosti, za nimiž se skrývá 4,4litrový osmiválec twin-turbo. Pohonná jednotka přitom produkuje 608 koní a 800 Nm točivého momentu, jejichž přenos na všechna čtyři kola dostala na starosti osmistupňová automatická převodovka. Ta se přitom dočkala specifického nastavení.

V kombinaci s překalibrovaným pohonem všech kol lze od vozu očekávat opravdu působivou jízdní dynamiku, stovku totiž Alpina B7 zvládá za 3,6 sekundy a dvoustovku za 12,5 sekundy. Maximální rychlost činí 330 km/h, což donedávna stačilo na titul nejrychlejšího sedanu světa - nový vrchol peláší až 333 km/h a B7 tak o 3 km/h překonává...


Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev - 1 - BMW Alpina B7 2019 Mint Green 01Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev - 2 - BMW Alpina B7 2019 Mint Green 02Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev - 3 - BMW Alpina B7 2019 Mint Green 03Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev - 4 - BMW Alpina B7 2019 Mint Green 04Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev - 5 - BMW Alpina B7 2019 Mint Green 05
Vidět Alpinu B7 je obecně vzácností, v kombinaci s lakem Mint Green jde ale o naprosté unikum

Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev - 6 - BMW Alpina B7 Java Green 2016 sada 50Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev - 7 - BMW Alpina B7 Java Green 2016 sada 51Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev - 8 - BMW Alpina B7 Java Green 2016 sada 52Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev - 9 - BMW Alpina B7 Java Green 2016 sada 53Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev - 10 - BMW Alpina B7 Java Green 2016 sada 54Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev - 11 - BMW Alpina B7 Java Green 2016 sada 55Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev - 12 - BMW Alpina B7 Java Green 2016 sada 56Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev - 13 - BMW Alpina B7 Java Green 2016 sada 57Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev - 14 - BMW Alpina B7 Java Green 2016 sada 59Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev - 15 - BMW Alpina B7 Java Green 2016 sada 60Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev - 16 - BMW Alpina B7 Java Green 2016 sada 61Jeden z nejrychlejších sedanů světa ve světle zelené je vážně neobvyklý zjev - 17 - BMW Alpina B7 Java Green 2016 sada 62
Do interiéru nás Alpina nepustila, pro představu ale můžeme přidat starší pohled do nitra jiné zelené B7

Zdroj: Alpina

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše