Jméno Schumacher se vrací do Formule 1, poprvé nastoupí už za pár dnů

Mnohokrát jsme zmiňovali, že není otázkou zda, ale kdy k tomu dojde. Teď už je jasné, že se to poprvé stane už příští týden, byť zatím jen na zkoušku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jméno Schumacher se vrací do Formule 1, poprvé nastoupí už za pár dnů

30.9.2020 | Petr Miler

Jméno Schumacher se vrací do Formule 1, poprvé nastoupí už za pár dnů

/

Foto: ADAC Formula 4

Mnohokrát jsme zmiňovali, že není otázkou zda, ale kdy k tomu dojde. Teď už je jasné, že se to poprvé stane už příští týden, byť zatím jen na zkoušku.

Od chvíle, kdy Mick Schumacher vyhrál titul mistra světa Formule 3, nebylo otázkou ani tak to, zda se objeví v královské motoristické disciplíně, ale spíše kdy se tak stane. Většina tipů směřovala k roku 2021, kdy mělo dojít na zásadní změny v pravidlech, ty byly ale nakonec kvůli letošnímu dění ve světě o rok odloženy. Přesto vše nasvědčuje tomu, že iniciály M.S. v královně motoristického sportu už příští rok skutečně uvidíme. A poprvé je v ní budeme moci spatřit už letos.

Skutečností se tak stává to, o čem před pár dny mluvil šéf stáje Ferrari Mattia Binotto v rozhovoru pro RTL. Ten zmínil, že už v této sezóně dá Mickovi šanci řídit současný monopost ve volných trénincích, aby posléze neskočil do ostré soutěže až příliš rovnýma nohama. Podle jeho slov „má Mick slušnou šanci řídit Formuli 1 již příští rok” a chce jej na závodění o další třídu výše připravit tak dobře, jak jen to bude možné.

Teď už je vše oficiální, Mick Schumacher se poprvé v F1 objeví za 9 dnů na německém Nürburgirngu v monopostu Alfa Romeo Antonia Giovinazziho. Své místo mu skutečně přepustí jen v pátečních trénincích, později bude ve víkendovém programu pokračovat znovu on sám.

Jistě není náhodou, že se tak stane poprvé v Německu - Italové jsou si vědomi obrovské marketingové síly jména Schumacher zejména v jeho domovině, která už letošní seriál Formule 2 učinila nejsledovanějším v historii. A pokud jste viděli víkendový závod této série v Soči, který Mick Schumacher vyhrál, mohli jste zaslechnout i davy nadšeně aplaudující jakémukoli jeho úspěchu. V F2 opět něco nevídaného.

Pokud Formuli 2 nesledujete, dodejme, že Mick není jen syn slavného otce, v jeho šlépějích sám velmi úspěšně kráčí. Nutno říci, že podobně nejen vypadá, ale nyní i velmi podobně řídí. Po loňské oťukávané v F2 letošní sezónu dva závody před jejím koncem vede s 22bodovým náskokem na Calluma Ilotta. A je velmi konzistentní - z 20 závodů byl desetkrát na pódiu a jen jednou nedokončil. Koho nám to jen připomíná...

Sám Schumacher junior k věci řekl, že je nadšený z toho, že dostává takovou šanci a fakt, že se poprvé v F1 bude moci ukázat před domácím publikem, vše jen ozvláštňuje. Sportovní ředitel seriálu Ross Brawn k tomu pak jen poznamenal, že vůbec není snadné žít v motorsportu se jménem, jako je Schumacher - pochopitelně to dává i výhody, ale probouzí to také obrovská očekávání, a tedy i tlak, s nímž není snadné se vyrovnat. V tomto směru si podle něj vede Mick neskutečně dobře a po úspěších v F3 a F2 už zbývá „jen” jediná věc - uspět také v F1.


Jméno Schumacher se vrací do Formule 1, poprvé nastoupí už za pár dnů - 1 - Mick Schumacher F2 F1 Mugello 2020 01Jméno Schumacher se vrací do Formule 1, poprvé nastoupí už za pár dnů - 2 - Mick Schumacher F2 F1 Mugello 2020 02Jméno Schumacher se vrací do Formule 1, poprvé nastoupí už za pár dnů - 3 - Mick Schumacher F2 F1 Mugello 2020 03
Mick Schumacher vede šampionát F2 se slušným náskokem, o uplynulém víkendu v Soči dojel první a třetí. Cestu do Formule 1 má nyní díky přízni Ferrari již umetenou, 9. září pojede s aktuálním monopostem na domácím Nürburgringu. Foto: Prema Racing

Zdroj: Alfa Romeo Racing, [https://www.formula1.com/en/latest/article.the-ross-brawn-column-on-bottas-resilience-and-why-track-limits-issue-isnt.5xsm5uM2ofmZylRhzM7xH7.html Formula 1]

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.