Schumacher kráčí ve stopách svého otce, pro působení v F1 si dal velmi odvážný cíl

Hodně sebevědomí začíná získávat Mick Schumacher se svými dalšími a dalšími úspěchy. Po dnešním zářezu v Soči navýšil své vedení v čele šampionátu F2 a v případě F1 už nemyslí jen na účast.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Schumacher kráčí ve stopách svého otce, pro působení v F1 si dal velmi odvážný cíl

27.9.2020 | Petr Miler

Schumacher kráčí ve stopách svého otce, pro působení v F1 si dal velmi odvážný cíl

/

Foto: Ferrari, koláž Autoforum.cz

Hodně sebevědomí začíná získávat Mick Schumacher se svými dalšími a dalšími úspěchy. Po dnešním zářezu v Soči navýšil své vedení v čele šampionátu F2 a v případě F1 už nemyslí jen na účast.

Letošní sezóna Formule 1 je neobvyklá jako skoro všechno kolem nás a tento víkend pokračuje závodem v ruském Soči. Tamtéž se jede i pokračování sezóny Formule 2, které se podruhé a zřejmě naposledy účastní i Mick Schumacher, syn jedné z největších legend motoristického sportu. Podruhé proto, že předloni vyhrál šampionát Formule 3 a naposledy proto, že pro příští rok mu šéf Ferrari slibuje místo ve Formuli 1.

Můžete nyní namítnout, že tady někomu cestu prošlapal tatínek, což bude navzdory jeho stavu pravda, ale Mick si respekt musel vysloužit sám. Fantastickým finišem v loňské F3 dal vzpomenout na čas nikdy nepotvrzených obvinění soupeřů jeho otce z používání ilegálních technických úprav, neboť v závěru sezóny mu nikdo nesahal ani po kotníky. A letos předvádí něco podobného v F2 - ačkoli z prvních 14 závodů (ve Formuli 2 se jede každý víkend dvakrát) nevyhrál jediný, teď už šampionát s menším náskokem vede a v prvním klání v Soči opět zvítězil.

Pomýšlet tak začíná nejen na to, že se do F1 dostane, ale i co v ní dokáže. V rozhovoru pro agenturu Reuters naznačil, že pravděpodobné vyrovnání rekordního počtu 91 vítězství v závodech jeho otce ze strany Lewise Hamiltona (může k němu dojít už tento víkend v Soči) dalo Schumimu juniorovi jasný cíl pro chvíli, kdy se do Formule 1 dostane.

„Jednou z vět, kterou můj otec vždy říkával, bylo: 'Rekordy jsou od toho, aby byly překonány.' Je cílem každého v tomto sportu to dokázat. Myslím, že Lewis měl skvělou šňůru, hodě dlouhou a hodně pozitivní. Je to dobře pro tento sport, dalším cílem bude zřejmě pro mě, aby posunul hru dál a znovu to překonal,” řekl dnes 21letý Němec.

To je vskutku velmi odvážný cíl na někoho, kdo s ef-jedničkami ujel jen pár desítek cvičných kol, ale znovu je třeba zopakovat, že dosud se mladší Schumi dokázal postupně vypracovat mezi elitu ve všech sériích, ve kterých působil. A také je třeba dodat, že v mnohém připomíná svého otce - ani on povětšinou nebyl asteroid, který by vlétl do závodů a okamžitě vyhrával. Byl to člověk, který si cestu k vítězství vždy postupně odpracoval, po stránce techniky jízdy i techniky vozu, když to ale mnohdy i po letech dokázal, byl k neporažení. Přesto byl vždy sebevědomý, jako je dnes jeho syn.

Také se ale sluší říci, že rekordy stanovené jeho otcem i Lewisem Hamiltonem vyžadují neskutečnou konzistenci bez ohledu na okolnosti a také notnou dávku štěstí. Hamilton je nepochybně skvělý pilot, ale asi by nevítězil za Haas. Stejně tak Schumacher starší na konci své kariéry v tehdy ještě nekonkurenceschopném Mercedesu ukázal, že ani jeho mistrovství nepřemůže technické limity a než stačil s techniky auto vyladit k obrazu svému, ze seriálu odešel. Mick se tedy bude muset hodně co činit, aby si na rekordy obou velikánů mohl činit nárok, ale přejme mu štěstí.


Schumacher kráčí ve stopách svého otce, pro působení v F1 si dal velmi odvážný cíl - 1 - Mick Schumacher F2 F1 Mugello 2020 01Schumacher kráčí ve stopách svého otce, pro působení v F1 si dal velmi odvážný cíl - 2 - Mick Schumacher F2 F1 Mugello 2020 02Schumacher kráčí ve stopách svého otce, pro působení v F1 si dal velmi odvážný cíl - 3 - Mick Schumacher F2 F1 Mugello 2020 03
Mick Schumacher momentálně vede šampionát Formule 2 a tento víkend v Soči zatím upevňuje své vítězství. Cestu do Formule 1 i má díky přízni Ferrari již umetenou, jen o účasti ale zjevně nesní. Foto: Prema Racing

Zdroj: Reuters

Petr Miler