Šéf FIA po další návštěvě opět promluvil o Michaelu Schumacherovi

Je to jediný člověk, který má stále k Schumimu přístup a dovolí si o něm mluvit v médiích. Jeho slova jsou i tentokrát pozitivní, je ale otázkou, zda v nás Jean Todt jen udržuje tak trochu plané naděje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Šéf FIA po další návštěvě opět promluvil o Michaelu Schumacherovi

15.9.2020 | Petr Prokopec

Šéf FIA po další návštěvě opět promluvil o Michaelu Schumacherovi

/

Foto: Michael-Schumacher.de

Je to jediný člověk, který má stále k Schumimu přístup a dovolí si o něm mluvit v médiích. Jeho slova jsou i tentokrát pozitivní, je ale otázkou, zda v nás Jean Todt jen udržuje tak trochu plané naděje.

Zdravotní stav Michaela Schumachera zůstává i takřka sedm let od jeho tragické lyžařské nehody záhadou. K německému závodníkovi má totiž přístup pouze několik lidí, kteří se navíc obklopili hradbou mlčení. Tedy až na jednoho. Jean Todt totiž průběžně světu vdechuje alespoň špetku naděje a vypráví třeba o tom, kterak se svým dlouholetým přítelem například sledoval v televizi závod Formule 1. A optimismus jej neopouští ani nyní.

„Viděl jsem Michaela minulý týden. Stále bojuje,“ svěřil se Todt agentuře PA. A rovnou dodal, že pád na lyžích způsobil německé legendě „spoustu problémů. Ale má po boku úžasnou ženu, má své děti, sestry a my mu můžeme přát jen to nejlepší, stejně jako můžeme to nejlepší přát jeho rodině.“

„Vše, co teď mohu, je být mu nablízku. A pokud jsem schopen něco udělat, tak to udělám,“ řekl dále Todt. Po červencové návštěvě Schumiho rovněž uvedl, že doufá, že „jej svět bude moci znovu vidět” a že tohle „je tím, na čem on a jeho rodina pracují”.

To zní skutečně pozitivně a nemá smysl pochybovat o tom, že Todt Schumachera na břehu ženevského jezera navštěvuje - je to vážený člověk, šéf FIA a s ohledem na své úspěchy ve WRC i Formuli 1 jeden z nejrespektovanějších manažerů historie motoristického sportu. Nicméně když už Michaela navštíví, ví vůbec o jeho přítomnosti? A pokud ano, k jaké mezi oběma přáteli docházelo komunikaci? Šlo o slova? Nebo jen pohledy? To bohužel již Todt neupřesňuje a můžeme očekávat, že bližších informací se od něj nedočkáme.

Jak bylo totiž zmíněno již v úvodu, přístup k Schumacherovi má jen pár lidí, přičemž všichni mlčí, až na Todta. Ten však má i po předchozích slovech dveře k Michaelovi stále otevřené. A vůbec bychom se nedivili, kdyby to bylo právě proto, aby jemnými náznaky vléval fanouškům krev do žil. Z jeho prohlášení lze totiž vyčíst víceméně jen tolik, že německý závodník má okolo sebe milující rodinu i tu nejlepší zdravotní péči, jakou lze za peníze koupit. A i díky tomu to nevzdal a je tak na dobré cestě.

Znamená to však, že jej opravdu znovu uvidíme na veřejnosti? Todt říká, že ano, my se ale stále více se začínáme přiklánět k té možnosti, že už se to nestane. Sedm let je dlouhá doba, kterou navíc Schumacher strávil povětšinou na lůžku či maximálně v křesle. Nejspíše je tak pouze velmi vzdáleným odrazem sebe sama. Takovým starým filmem, který máme uchovaný v paměti jako dokonalý, pokud bychom jej ale zhlédli dnes, vyvolal by v nás spíše rozpaky. A přesně to nejspíše rodina nechce v Michaelově případě dopustit.


Šéf FIA po další návštěvě opět promluvil o Michaelu Schumacherovi - 1 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 02Šéf FIA po další návštěvě opět promluvil o Michaelu Schumacherovi - 2 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 01Šéf FIA po další návštěvě opět promluvil o Michaelu Schumacherovi - 3 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 16
Michael Schumacher se naposledy na veřejnosti ukázal v roce 2013 před svou osudovou nehodou. Jean Todt jej od té doby navštěvuje a občas o něm promluví v médiích, jako tentokrát. Foto: Mercedes-Benz

Zdroj: PA

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše