Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Kahn Flying Huntsman je Defender 6x6 pro ty, kterým už Mercedes nic neprodá
28.2.2015 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Mercedes už další G63 AMG 6x6 nevyrobí a to některé mrzí. Přesně těm teď vychází vstříc britský Kahn Design s Létajícím lovcem. Pod kapotou má 435 koní.
Teprve před pár dny jsme psali o tom, že 2015 je smutný rok pro milionáře, neboť z nejlepších nových aut už není co koupit. Mezi těmi, která „byla, budou, ale nejsou”, se objevil i Mercedes G 63 AMG 6x6, jehož výroba je v tuto chvíli historií. Podobně jako v případě jiných aut z tohoto seznamu se ale můžete spolehnout na to, že přetrvávající poptávku za stavu neexistující nabídky nebudou automobilové firmy ignorovat dlouho. A v případě tak trochu šílené šestikolky Mercedesu je tento stav u konce už nyní.
Hozenou rukavici v tomto případě zvedli Britové, konkrétně úpravce Kahn Design a automobilka Land Rover. Druhý subjekt ale „pouze” dodá základ v podobě sériového Defenderu, o zbytek se postará Afzal a jeho parta. A že v jejím případě nelze hovořit o skromném přístupu.
Z původního Defenderu totiž mnoho nezbylo a výsledkem je auto věru výjimečných parametrů. Původní Land Rover ctí pouze designovými prvky, jinak byla karoserie vozu rozšířena o 15 cm, délka přední kapoty se protáhla o 40 cm a kabina o dalších 80. Jak asi tušíte, vozu také přibyla jedna náprava a ani podvozek nezůstal původní. Komplexní informace zatím chybí, víme však, že vůz disponuje trojicí uzamykatelných diferenciálů, přepracovaným zavěšením a novým brzdovým systémem.
Minimálně to poslední lze pochopit, neboť auto samo o sobě musí být podstatně těžší než původní Defender a to ne jen kvůli větším rozměrům a nápravě navíc. Na přání může být celé auto i pancéřované a spolu s dalšími modifikacemi vyhovět úrovním ochrany B4, B6, B6+ nebo dokonce i B7. To znamená schopnost odolat i střelám z pušek ráže 7.62.
Jak asi tušíte, při těchto změnách by si vůz nevystačil s původním motorem, a tak od Kahnu dostal motor LS3 (6,2 V8) od GM, který je naladěn na výkon 320 kW (435 koní). Dynamické parametry neznáme, převodovka je ale šestistupňová automatická.
I tento vůz bude novinkou ženevského autosalonu, jedním z řady Flying Huntsman, z nichž všechny nemají trojici náprav. Další detaily se dozvíme ve Švýcarsku, jisté ale už teď je - navzdory označení „koncept” -, že tohle auto bude k mání. A to za cca 125 tisíc liber (asi 4,7 milionu Kč), což je oproti ceně šestikolky Mercedesu skoro pakatel...
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015.


Kahn Design Flying Huntsman 110 WB 6x6 Concept, tak zní celé jméno tohoto stroje. Zatím...
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
U této čerpací stanice šlo koupit litr paliva za 0,24 Kč, lidé ji vzali útokem i s kanystry
včera
Miliardáři s Bugatti dávajícími 0-500 km/h za 20 sekund si dali dostaveníčko na okruhu F1, můžeme jen závidět
11.3.2026
Nová specialita geniálního konstruktéra ef-jedniček je tak rychlá, že na okruhu překonává o parník i závodní vozy
10.3.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Podívejte se, jak dopadlo Lamborghini, které si v autopůjčovně odkroutilo 85 tisíc km v rukou bezpočtu lidí
včera
K mání je ještě krásně zachovalý poslední ostrý kombík s motorem V8 a ručním řazením, nic takového už se nevrátí
včera
Elektrický experiment VW stihl po přidání spalovacího motoru další odklad. Než ho dokončí, elektrickou verzi nemusí chtít už nikdo
včera
Značka, která i u nás mohutně boduje se svým Range Roverem z Temu, zašla ještě dál. Začíná prodávat Mercedes GLS z Temu
včera
U této čerpací stanice šlo koupit litr paliva za 0,24 Kč, lidé ji vzali útokem i s kanystry
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
