Karma Revero: znovuzrozený Fisker bude odhalen v létě, s komponenty BMW

Hybridní sedan s „pravdivým“ názvem nabídne pod originální karoserií nové elektrické systémy či baterie. Pochlubí se také lepším dobíjením.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Karma Revero: znovuzrozený Fisker bude odhalen v létě, s komponenty BMW

28.4.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Karma Revero: znovuzrozený Fisker bude odhalen v létě, s komponenty BMW

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Hybridní sedan s „pravdivým“ názvem nabídne pod originální karoserií nové elektrické systémy či baterie. Pochlubí se také lepším dobíjením.

Automobilka Fisker sice měla nakročeno k úspěchu, nicméně její sny se rozplynuly na začátku cesty. Po slibném rozjezdu následoval bankrot a odchod jejího zakladatele, dánského designéra Henrika Fiskera. Ten chvíli působil na volné noze, než nedávno zakotvil u nově založené značky VLF Automotive, kde jeho hlavním úkolem bude přepracování modelu Karma. Hybridní ústrojí však nahradí starý dobrý americký osmiválec.

My se ovšem dnes budeme zabývat původní automobilkou, která byla v roce 2014 odkoupena čínským gigantem Wanxiang. Od té doby jsme se dočkali přejmenování na Karma Automotive a dalších slibů o zářné budoucnosti. Je přitom otázkou, zda nyní dojde k jejich naplnění, to nám ale teprve ukážou další měsíce a roky. Momentálně tak můžeme zmínit, že firma chystá odhalení přepracovaného hybridního sedanu, který nově ponese název Revero.

Dané označení je odvozeno z latiny a poukazovat má na „pravdu“. Marketingový šéf značky Jim Taylor prozradil, že vůz dostane celou řadu komponentů ze skladů automobilky BMW, se kterou Karma uzavřela loni dohodu. Vylepšení se tak mají dočkat elektronické systémy, veškeré rozvody, dobíjení i baterie. Na první pohled ovšem tyto změny nemají být patrné, neboť vzhled sedanu má být věrný originálu.

K výraznějšímu přepracování podle Taylora nedošlo kvůli zahájení výroby, neboť takto mohou být objednávky přijímány ještě letos. Ke slavnostnímu odhalení by přitom mělo dojít někdy v červenci nebo srpnu, přesné datum však zatím nepadlo. „Jsme totiž ohledně slibů velmi opatrní, neboť v automobilovém průmyslu se stále něco děje. Pokud přitom výrobce selže a vůz nedoručí včas, riskuje ztrátu kredibility.“

Aktuálně je tedy jisté jen tolik, že Karma Revero bude k mání od druhé poloviny letošního roku. Zatím však nepadlo rozhodnutí, zda prodej bude probíhat napřímo jako u Tesly či skrze dealery. O výrobu se pak postará nová továrna v kalifornském Moreno Valley, která již disponuje všemi nástroji, vybavením a linkami, jenž byly loni odeslány z původní finské lokace.


Karma Revero: znovuzrozený Fisker bude odhalen v létě, s komponenty BMW - 1 - Fisker Karma modra 01Karma Revero: znovuzrozený Fisker bude odhalen v létě, s komponenty BMW - 2 - Fisker Karma modra 02Karma Revero: znovuzrozený Fisker bude odhalen v létě, s komponenty BMW - 3 - Fisker Karma modra 03Karma Revero: znovuzrozený Fisker bude odhalen v létě, s komponenty BMW - 4 - Fisker Karma modra 04Karma Revero: znovuzrozený Fisker bude odhalen v létě, s komponenty BMW - 5 - Fisker Karma modra 05Karma Revero: znovuzrozený Fisker bude odhalen v létě, s komponenty BMW - 6 - Fisker Karma modra 06Karma Revero: znovuzrozený Fisker bude odhalen v létě, s komponenty BMW - 7 - Fisker Karma produkcni verze 2011 15
Fisker Karma se letos v létě dočká znovuzrození jako Karma Revero. Jeho vzhled se nezmění, technika ano

Zdroj: The Wall Street Journal

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše